واکسن ایرانی یعنی اطمینان به توان داخلی کشور/ رعایت پروتکل بهداشتی بهترین واکسن در مقابله با کرونا است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دکتر روح الامینی پزشک هرمزگانی درگفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به صحبت های رهبری مبنی بر عدم اطمینان به واکسن های خارجی به ویژه تولید کشور هایی همچون آمریکا،انگلیس و فرانسه اظهار کرد: اگر آمريكايي و انگليسي ها توانسته بودند واكسن توليد كنند اين افتضاح كرونايي در كشور خودشان پيش نمي آمد كه ظرف ٢٤ساعت تلفات بالايي داشته باشند و به اينها اطمينان و اعتماد هم نيست و گاهي با هدف اثر گزاری در مرحله  تست انسانی، واكسن را روي دیگر کشورها امتحان كنند.

روح الامینی با تاکید بر اطمینان واکسن داخلی افزود:  با توجه به اينكه  واکسن ساخت داخل حاصل تلاش دانشمندان داخلي است  نسبت به واكسن شركت فايزر و كشورهاي انگليس و أمريكا قابل اعتماد هست. از طرفي به دلیل اینکه تاکنون گزارشی مبنی بر عوارض خطرناكي از واكسن توليد داخل ارائه نشده است یکی دیگر از مزیت های آن است.

وی تصریح کرد: توليد واكسن كرونا در داخل كشور و حمايت از توليد داخل موجب عدم وابستگي در اين زمينه به كشورهاي غربي از جمله شيطان بزرگ أمريكا و انگليس مي شود.

روح الامینی خطاب به شهروندان خاطر نشان کرد: از همه همشهريان و هم وطنان گرامي خواهش مي كنم همچنان به رعايت پروتكل هاي بهداشتي از جمله رعايت فاصله گذاري اجتماعي ، استفاده از ماسك و ضد عفوني و شست و شوي دست و سايل به عنوان ركن اصلي پيشگيري و كنترل بيماري كوويد ١٩توجه ويژه داشته باشند. و همچنين به توصيه هاي وزارت بهداشت ودرمان كشور در خصوص تهيه واكسن از جاهاي مطمئن طبق سخنان مقام معظم رهبري و واكسن ايراني اعتماد داشته باشند. و تحت تاثير رسانه ها مبني بر بي خطر بودن واكسن ساخت كشور انگليس و أمريكا قرار نگيرند چرا اگر بي خطر بود در اين مدت كوتاه شاهد اين همه عوارض خطرناك از جمله فوت نبوديم.

انتهای پیام/