تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 556159
تاریخ انتشار:شنبه 26 دسامبر 2020 - 12:20| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
یادداشت/

فضای مجازی کشور با شبکه ملی اطلاعات سرو سامان می گیرد

شبکه ملی اطلاعات بستری امن برای تبادل ایمن اطلاعات در داخل کشور است و در عین حال، تهدیدات فضای مجازی را به حداقل می رساند و شاید کمترین فایده‌ی آن، کنترل محتواهای فاسد و مستهجن باشد که در حال حاضر آسان تر از خوردن آب در دنیای مجازی می چرخد.

فضای مجازی کشور با شبکه ملی اطلاعات سرو سامان می گیرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمدعلی پیوندی فعال دانشجویی هرمزگان در یادداشتی نوشت:تاریخ را که ورق می زنیم هر صفحه اش به قدمت تاریخ از خیر و شر روایتی دارد. در صفحه ای میخوانیم برادری برادرش را کشت در صفحه دیگر می خوانیم شروری فرق خیرخواهی را با تیغ جهالت شکافت در صفحه بعد می خوانیم اشرار سری نورانی به نیزه کردند و صفحه های بعد هم حکایتی دارند . با خواندن روایات تاریخ در میابیم که در هر دوره ابزار و شیوه ای خاص برای از پا در آوردن حق به کار گرفته شده است  روزگاری جهل مردم و شمشیر برّان، دوره ای جهل مردم و تیر و تفنگ، و دوره ای جهل مردم و با پنبه سر بریدن.

بله، جهل مردم همیشه تکیه گاه محکمی برای جبهه شر جهت پیشبرد برنامه هایش بوده است از جهالتی که فرق امیرالمؤمنین (ع) را شکافت تا جهالتی که موبایل در اختیار بچه دبستانی می گذارد و او را در دنیایی مملو از مطالب مناسب و نامناسب و هرز تنها رها می کند غافل از اینکه فضای مجازی هرنابلدی را در گنداب جهالت و فساد غرق می سازد و هر گلی را به آفات گوناگون ، پژمرده و دلمرده می گرداند.

روزگاری دشمن برای غلبه بر جبهه‌ حق، ناگزیر از جنگ و خونریزی بود اما در عصر حاضر از همه طرف به جبهه حق یورش می آورد و البته عمده تلاش خود را بر کشورگشایی با غلبه بر روح و روان مردم جهان متمرکز نموده است تا به هر نحو ممکن مردم را از اصل فطرتشان غافل نماید از خالقشان دور سازد و حواسشان را به دنیا و لذت های موقت و زودگذر آن پرت کند تا در نتیجه ابتدا با گرفتن غیرتشان، دینشان را بگیرد سپس با گرفتن دینشان، ماهیتشان را بگیرد و در نهایت با گرفتن ماهیتشان، مقاومت نشأت گرفته از ایمانشان را بشکند و در نهایت وطنشان را تصرف کند کاری که سال ها پیش دشمن مکار با قدرتمندترین کشور مسلمان یعنی آندلس کرد و به ناگاه آنجا را به جولانگاه فساد و فحشا تبدیل نمود. رگ غیرتی که در جوانان آندلس به کلفتی بازوی یکه بزن ها بود، در طول حدود ۸۰۰ سال به تدریج به نازکی برگ کاه بدل شد و دشمن خبیث توانست بدون مواجهه با کوچکترین مقاومتی و طی یک قتل عام فجیع آنجا را تصرف کند.

حالا و پس از گذشت چند صد سال، باز هم همان نقشه در خصوص قدرت اسلامی اول منطقه و جهان یعنی ایران در حال اجراست دشمن لحظه ای در راه تلاش برای تضعیف اعتقادات و ایمان مسلمانان به خصوص جوانان مؤمن و پاک دل از پای ننشسته اما متأسفانه در جبهه حق، عده ای خود را به نفهمیدن میزنند و جوانان را با عنوان “جوانی کردن” بدون هیچ قید و بند و آموزشی در این فضای مسموم و خطرناک رها می کنند غافل از اینکه این فضا چه بلاها که بر سر روحیه بانشاط و سرزنده جوانان می آورد البته اگر واقعاً در این مورد غفلت می شود امیدواریم مسئولین هرچه سریعتر به خود بیایند و اگر خدای ناکرده نسبت به این امر بسیار مهم بی اعتنایی صورت می گیرد  عنوانی جز “خیانت به قشر جوان” نمی توان بر آن نهاد.

ما در کشوری اسلامی زندگی میکنیم اسلام دینی نیست که عده ای عبا به دوشِ تاجدار یا عده ای یقه آخوندیِ نجومی بگیر یا عده ای یقه سفید خشک مذهب با گفتار و کردارشان معرفی می کنند بلکه دینی است که در آن بر شادابی و نشاط تأکید فراوان شده و با جوانی کردن جوان هم مخالفتی ندارد همانطور که طبع بچه بچگی کردن است طبع جوان نیز سرزندگی و جوانی میطلبد اما هردو در چارچوبی خاص.

یکی از چارچوب های فعالیت در فضای مجازی “شبکه ملی اطلاعات” است که در سال ۸۴ مطرح و برنامه‌های عملیاتی راه اندازی و بهره برداری از آن در سال‌های ۸۶ تا ۸۸ در هیئت وزیران وقت تصویب شد و با شروع به کار دولت حسن روحانی در مهر ماه ۱۳۹۲ کارگروهی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به سرپرستی محمود واعظی برای پیاده سازی آن ایجاد شد اما همچنان خبری از شروع به کار رسمی آن نیست.

این شبکه بستری امن برای تبادل ایمن اطلاعات در داخل کشور است و در عین حال، تهدیدات فضای مجازی را به حداقل می رساند و شاید کمترین فایده‌ی آن، کنترل محتواهای فاسد و مستهجن باشد که در حال حاضر آسان تر از خوردن آب در دنیای مجازی می چرخد در این میان بعضی مسئولین ذیربط کلاه خود را سفت چسبیده اند و فکر می کنند اتفاق فقط برای همسایه می افتد غافل از اینکه حادثه هیچگاه خبر نمی کند.

به هرحال امیدواریم مسئولین محترم هرچه سریعتر یا برای برونرفت از بحران گنداب فضای مجازی چاره ای بیندیشند تا در حداقلی ترین حالت ممکن، دیگر شاهد پخش زنده ها، صفحات، پست ها و کانال های فاسد و مستهجن نباشیم یا به وظایف خود برای تسهیل ازدواج، جهادی وار عمل کنند یا فرهنگسازی مناسب جهت تغییر نوع نگرش جامعه نسبت به برخی احکام اسلام انجام دهند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=556159
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,929 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی