1

گسترش تعاونی‌ها نیازمند فرهنگ سازی/پرورش ماهی خاویاری و احداث گلخانه از ظرفیتهای مهم حاجی آباد است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز;حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد با تبریک هفته تعاون و قدردانی از زحمات مجموعه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان با بیان اینکه تعاونی‌ها با مشارکت جمعی شکل می‌گیرند اظهار کرد :نوع نگاه مردم و تجمیع سرمایه‌های کوچک می‌تواند در بخش تعاون به سرمایه های کلان تبدیل و علاوه بر سودآوری برای اعضا در توسعه و رونق تولید و ایجاد اشتغال و تحول در اقتصاد نقش‌آفرین باشد.

جهانگیری ادامه داد :گسترش تعاونی‌ها نیازمند فرهنگ سازی است تا مشارکت اجتماعی در سرمایه‌گذاری و تولید صورت پذیرد.

وی با اشاره به حمایت‌های دولت به ویژه در پرداخت تسهیلات ارزان قیمت خاطرنشان کرد :برخی از گلخانه های احداث شده در شهرستان در قالب تعاونی بوده است که با جذب تسهیلات ارزان قیمت اتفاق افتاده و زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم نموده است.

فرماندار حاجی‌آباد تصریح کرد: تعاونی ها یک ظرفیت هستند و باید به صورت صحیح به مردم معرفی شوند .

جهانگیری با تاکید بر آموزش تعاونگران و نظارت بر کار تعاونی‌ها اضافه کرد: شرکت‌های تعاونی باید مورد حمایت دستگاه‌ها قرار گیرند تا انگیزه لازم را برای ایجاد اشتغال بیشتر فراهم نمایند.

۴۰۰ شرکت تعاونی در زمینه های کشاورزی, تولیدی در حاجی اباد فعال است

سعید نیکویی رئیس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود ۴۰۰ شرکت تعاونی در زمینه های کشاورزی, تولیدی و خدماتی در شهرستان به ثبت رسیده که در سال جاری تعداد ۶۵ نفر اشتغالزایی نمودند.

وی با بیان اینکه تعداد ۶ شرکت تعاونی مسکن در شهرستان وجود دارد تصریح کرد: تعاونی‌های مسکن شهرستان تاکنون به تعهدات خود در ساخت و تحویل مسکن به متقاضیان عمل نمودند.

وی با اشاره به اینکه برخی از تعاونی‌های شهرستان حائز رتبه استانی و کشوری هستند افزود: نبود بانک توسعه تعاون در شهرستان یکی از دغدغه‌ها و مشکلات مهم تعاونگران در شهرستان است.

در ادامه این نشست تعاونگران مشکلات خود را بیان و مشکل یکی از تعاونی ها در خصوص دریافت تسهیلات از طریق استان پیگیری شد.

انتهای پیام/