تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
فرهنگی
کد خبر : 550640
تاریخ انتشار:سه‌شنبه 29 مهر 1399 - 18:29| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/تهران منبع ویروس است، اما یک اتوبوس هم اضافه نشد

سعید نمکی گفت: ما ضعف عدم حمایت از اجرای پروتکل و ایستادن در مقابل پروتکل شکن و قانون شکن و برخورد با آنها را داریم که ضعف بزرگی محسوب میشود.

چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/تهران منبع ویروس است، اما یک اتوبوس هم اضافه نشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سعید نمکی وزیر بهداشت در جلسه ستاد کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: یکی از دردهای درونم این است که نمی‌توان اپیدمی را با خواهش جمع کرد، طرف بمب ویروس است و وقتی به او می‌گوییم چرا ماسک نزدی، می‌گوید به کرونا اعتقاد ندارم! چند وقت است که ما داریم التماس می‌کنیم اما کدام یک از پروازهای ما منطبق با پروتکل‌های بهداشتی است؟

وزیر بهداشت افزود: نمی دانم چه کسی باید این‌ها را حل کند. چند ماه است که داریم خواهش می‌کنیم؟ چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟ کجای دنیا وزیر بهداشت و پرسنل بهداشت و درمان دارند التماس می‌کنند؟ در کشورهایی که در جمع کردن اپیدمی توفیق حاصل شده است، وزیر بهداشت می‌نویسد و می‌خواهد و همه مکلف به اجرا هستند.
نمکی ادامه داد: اینجا وزیر بهداشت تمنا می کند، خواهش می‌کند و زانو می‌زند، اما کسی گوش نمی دهد. کدام یک از اتوبوس‌های ما منطبق با اصول پروتکل‌های بهداشتی است؟ در تهران اعلام کرده‌ایم منبع توسعه ویروس داخل شهر است که با جهش‌هایی جدید کرونا، قدرت سرایتش ۱۰ برابر شده است.
وی اضافه کرد: گفتند تا پایان اردیبهشت اتوبوس اضافه می‌شود، اما یک اتوبوس هم اضافه نشد، اعلام شد که هرکس ماسک نزند، جریمه می‌شود. من در سه چهار روز قبل در خیابان تماشا کردم که ۴۰ درصد از افرادی که در اتوبس بودند ماسک نزدند، آیا می‌توان به این صورت عفونت جمع کرد؟ فقط من و همکارانم باید ته رودخانه جنازه و زخمی جمع کنیم؟ بیماری که نه دارو دارد و نه واکسن و فقط راهش پیشگیری و فاصله‌گذاری است.
وزیر بهداشت ادامه داد: از عالم‌ترین دانشمندان ویروس‌شناسی بپرسید که این ویروس کی تمام می‌شود، می‌گوید نمی‌دانم، بپرسید کی دارو پیدا می‌کند، می‌گوید نمی‌دانم، اما می‌گوید یک چیز را می‌دانم که این ویروس با پیشگیری قابل کنترل است. پیشگیری هم شامل فاصله‌گذاری، ماسک، شستن دست و غیره است. ‌
نمکی افزود: یکی از همکاران چند شب قبل به بیمارستان ضیاییان رفته بود و گفت که به طور وحشتناکی بیماران جوان‌تر و بدحال‌تر بستری شده اند، بعد در خارج از بیمارستان در یک ایستگاه صلواتی  ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر بدون ماسک در صف ایستادند تا چایی بخورند. می‌دانید این چه رنجی برای وزیر بهداشت و برای رهبر این کشور است؟
وی تصریح کرد: کسی که می‌فرماید آیا رژه نیروهای مسلح با پروتکل‌ها منطبق است و وقتی می‌گوییم خیر، می‌گوید کنسل شود. ایشان روضه می‌گذارند و فقط یک نفر در حسینیه است و چقدر پروتکل های بهداشتی را رعایت می‌کنند. حال این رنج بزرگی است که در یک بیمارستان غلغله از بیمار، اما ۱۰۰ متر آنطرف‌تر ایستگاه صلواتی زده‌اند و یک نفر هم نمی‌آید که این افراد را جمع کند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: من که نمی‌توانم به این شرایط سامان بدهم وقتی پرستار یا پزشک اورژانسم را کتک می‌زنند، نمی‌توانم از او هم دفاع کنم و باید دو نیرو از ناجا بیاید تا او را جمع کند. من آدم ندارم که خودم و آدم های خودم را جمع کنم، چه برسد به اینکه بروم و جلو متخلف را بگیرم.
نمکی گفت: در ستاد ملی تقاضا کردیم  هر کس که ماسک نزد، جریمه شود، اما بروید آمار را دربیاورید که چند نفر را جریمه کردند. گفتیم جاده ببندید، چندتا را بستند؟ اینطور که نمی‌شود اپیدمی را جمع کرد اگر این بال شکسته ما را ترمیم نکنند، اپیدمی در این مملکت جمع نمی‌شود و ما ته رودخانه باید جنازه جمع کنیم بعد از مدتی هم پرسنل من هم می‌بُرند و می‌روند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: البته آنها به خیابان نمی‌روند، بلکه به خانه‌هایشان می‌روند، امیدوارم خداوند چنین روزی را نیاورد، اما اگر روزی خستگی و بی توجهی دیگران به حریم همکاران من شدت پیدا کرد به خیابان نمی‌آیند و اهل غربتی بازی نیستند بلکه می‌روند در خانه می‌نشینند و آن روز، روز سخت و غیرقابل تحملی است.
وی ادامه داد: ما این ضعف بزگ را داریم یعنی ضعف عدم حمایت از اجرای پروتکل و ایستادن در مقابل پروتکل شکن و قانون شکن و برخورد با آنها، عده زیادی از مردم گوش می‌دهند، اما عده‌ای هم گوش نمی‌دهند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=550640
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,603 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی