تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
فرهنگی
کد خبر : 393928
تاریخ انتشار:سه‌شنبه 03 اسفند 1395 - 12:46| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور:

اقتدارجمهوری اسلامی باید در نظام بین الملل گسترده شود/ جنگ ما با دشمن یک جنگ دانشی است

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور اظهار کرد با توجه به اینکه جمهوری اسلامی در آستانه تمدن سازی است لذا امروز نیازمند این است که بتواند چتر امنیت ملی و اقتدار ملی خود را در نظام بین الملل کاملا گسترده کند.

اقتدارجمهوری اسلامی باید در نظام بین الملل گسترده شود/  جنگ ما با دشمن یک جنگ دانشی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ حسین قدیانی، معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با بیان اینکه عمدتا قدر و قیمت کشورها در نظام بین الملل بواسطه قدرت ملی و اقتدار ملی آنها سنجش می شود، گفت:  علی رغم اینکه ادعا می شود انسان و بشریت رشد بسیار زیادی کرده است و با هزاران هزار سال قدمت توانسته برای خود نظم ایجاد کند اما در واقع هرکس در نظام بین الملل قدرت بیشتری داشته باشد توانایی اعمال نفوذ و حاکمیت در نظام بین الملل بیشتر خواهد شد.

 

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با اشاره به اینکه بین ۷تا ۹ مولفه برای سنجش قدرت در کشورها استفاده می شود، افزود: در نقسیمات علوم سیاسی  وجوه مختلف حاکمیتی را تبدیل به مولفه های مختلف از جمله  اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، دفاعی،علمی تقسیم کرده اند و توانایی آن کشور در هر کدام از آنها را بعنوان قدرت از آن تعریف کرده اند.

 

قدیانی با بیان اینکه مجموع جبری مولفه ها، قدرت ملی و مجموع برداری آنها اقتدار ملی است، تصریح کرد: کشورهایی که قدرت ملی آنها با اقتدار ملی باهم برابر است یعنی تمام مولفه های قدرتشان هم جهت و در ابعاد مختلف مساله هماهنگی کامل دارد، توانایی تاثیر گذاری آنها در این بخش ها وجود دارد لذا  امنیت ملی کشورها وابسته به توانایی آنها در قدرت ملی است و مولفه های قدرت را بعنوان پایه ها و ستون های چتر امنیت لحاظ می کنند.

 

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور بیان کرد:  قدرت ملی،نیازمند قدرت مولفه های مختلف است که می تواند چتر امنیت ملی را بر کشور ایجاد کند که این مولفه ها بعنوان ستون های چتر امنیت ملی یک کشور هستند.

 قدرت علمی یکی از مهترین پایه های ایجاد امنیت کشور است

قدیانی ادامه داد: قدرت علمی بعنوان یکی از مهترین پایه های جمهوری اسلامی است زیرا قدرت علمی هم فی ذات بعنوان ستون می تواند ایجاد امنیت کند و هم می تواند مقوم ستون های دیگری باشد تا آنها نیز چتر امنیت را مستحکم نگه دارند.

 

وی با بیان اینکه توجه به اینکه جمهوری اسلامی در آستانه تمدن سازی است ، افزود: امروز نیازمند این است که بتوان چتر امنیت ملی و اقتدار ملی خود را در نظام بین الملل کاملا گسترده کند.

 

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور یاد آور شد: در ابتدای انقلاب اسلامی دو شعار (استقلال آزادی جمهوری اسلامی، نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی) را سر می دادیم اما حال با گذشت ۳۸سال از انقلاب هنوز به شعارهایی که می خواستیم نرسیدیم.

 

قدیانی تصریح کرد: شعار اول ما شعار هویت است و به دنبال این بودیم که استقلال داشته باشیم و خودمان تصمیم بگیریم و براساس حریت و آزادی باید بتوانیم از مظلومیتها دفاع و بر ظالمان بتازیم و براساس شعار دوم نه تمدن شرق و  نه تمدن غرب را قبول داربم بلکه دنبال احیای تمدن اسلامی هستیم.

 

وی با بیان اینکه انقلاب های کوچک ساختار سیاسی کشور را عوض می کنند، گفت: انقلاب های بزرگ تمدن می سازند البته انقلاب  بزرگ سوای اینکه نیازمند ساختار سیاسی است باید یک ویژگی خاص داشته باشد که تبدیل به تمدن شود که آن ویژگی فرهنگ اختصاصی و بومی کشور است که باید در جامعه خود پیاده سازی کند.

بانک های ما رنگ و بوی اسلامی ندارند

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با بیان اینکه علم ابزار پیاده سازی فرهنگ در جامعه است، اظهار کرد: در حال حاضر علومی که در جامعه منتقل و در دانشگاه تدریس می شود برگرفته از مبانی غربی است حال با این علوم عاریتی چگونه می توان اقتصاد اسلامی، نظام حقوقی اسلامی، بانکداری اسلامی و.. را ایجاد کنیم و علی رغم اینکه حاکمیت به دنبال بانکداری اسلامی است اما بانک های ما رنگ و بوی اسلامی ندارند چون مبانی تئوریک در کشور نداریم.

 

قدیانی ادامه داد: با گذشت زمان با اینکه در حوزه سلامت پیشرفت های خوبی داشتیم اما تعداد بیماری ها نسبت به سال های گذشته افزایش یافته  که نشان دهنده این است که با وجود حرکت به سمت جلو باز هم مشکل جدی است چون احتمالا یک مسیر را اشتباه رفته ایم و در علوم انسانی نیز به همین صورت است چون فرضیه افراد با نگاه اومانیستی و برگرفته از شهوت و لذت جویی با نظریه افرادی که نگاه توحیدی دارند کاملا متفاوت است.

پیاده سازی فرهنگ اسلامی در جامعه نیازمند علوم بومی است

وی افزود: علوم غربی ما را به مدینه فاضله نمی رساند و امروز پس از گذشت ۳۸سال از انقلاب اسلامی بعنوان یکی از چالش های اساسی ماست چون به دنبال تمدن سازی هستیم و برای اینکه بتوانیم تمدن سازی کنیم باید بتوانیم فرهنگ اسلامی را در جامعه خودم ساری و جاری کنیم نیازمند علوم بومی هستیم.

 

معاون بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور با اشاره به اینکه جهاد علمی و پیشرفت علمی کشور دغدغه رهبر انقلاب است، گفت: زمانی وظیفه بسیج دفاع ازکیان جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس بود اما امروز جنگ ما با دشمن یک جنگ دانشی است و وظیفه داریم در این مسیر گام برداریم.

 

تکلیف دانشجویان در جنگ دانشی چیست؟

قدیانی اظهار کرد: بسیجیان و افسران عرصه علم و فناوری با بصیرت و آگاهی نسبت به موقعیت های زمانی و مکانی بایستی ماموریت های خود را بخوبی انجام دهد و در فضای علمی کشور باید کاملا تخصصی عمل کنند  و لازمه این تخصصی حرکت کردن، تشکیل هسته های علمی حول یک مساله خاص است و سپس آن مساله را از وجوه مختلف بررسی کرده و برای آن راه حل بومی ارائه شود.

 

وی با بیان اینکه آنچه غربی ها دیکته می کنند وحی منزل نیست،خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی ما در حوزه دفاعی کشور گام برداشت و به پیشرفت های بسیار زیادی دست پیدا کردیم به گونه ای که اگر رژیم صهیونیستی کوچکترین پرنده ای از تل آویو به سمت کشور ما حرکت کند براحتی رادارهای جمهوری اسلامی آن را اسکن می کنند که نشان دهنده قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه است.

 

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=393928
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,310 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی