1

حضور حماسی مردم بندرعباس در تشییع پیکر مطهر ۲۰شهید گمنام

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عصر امروز مردم ولایتمدار هرمزگان به پاس میزبانی باشکوه از 20شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس راس ساعت15  با حضور در چهارراه شهید مطهری بندرعباس با چشمانی اشک‌بار برای خلق حماسه‌ای دیگر لحظه‌شماری می‌کردند.

هر چه به گلزار شهدای گمنام بندرعباس نزدیک می‌شدیم حضور گسترده اقشار مردم، خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و مسئولان با پوشش‌های مختلف نظامی، رسمی و اداری و نیز پوشش  بومی هرمزگان بیشتر خودنمایی می‌کرد.

پخش مداحی از طریق سی ستم‌های صوتی بر معنویت فضا بیش از پیش افزوده بود و اگر به اطراف خود نیم‌نگاهی می‌انداختی مردان و زنانی  را با چشمان اشک‌بار مشاهده می کردی که خالصانه و مشتاقانه برای دیدن هرچه زودتر شهدا لحظه‌شماری می‌کردند.

در میان جمعیت دختران دبستانی با روپوش کالباسی، مقنعه سفید و چادر مشکی که از مادر همه ما به ارث برده‌اند و نیز پسران دبستانی با شلوارهای مشکی و پیراهن‌های آبی را مشاهده می کردی که در یک طرف خیابان ایستاده و پرچم‌های سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را در دستان خود تکان می‌دادند که بر زیبایی مجلس شهدا افزوده بود.

افراد متصدی برنامه از برادران نظامی گرفته تا کارکنان صدا و سیما همگی در کنار هم برای برگزاری هرچه بیشتر مراسم تشییع تلاش می‌کردند.

بالأخره پس از گذشت اندک زمانی خودروهای حامل پیکرهای مطهر شهدا یکی پس از دیگری وارد خیابان شدند و مردم مشتاقانه در دو طرف خیابان به استقبال از این عزیزان رفتند تا هرچه زودتر مراسم تشییع را آغاز کنند.

پس از قرارگیری خودروهای حامل شهدای گمنام در میان جمعیت و برگزاری تشریفات نظامی، همه به سمت حرم امام‌زاده سیده مظفر(ع) بندرعباس حرکت کردند و پس از طی کردن مسافتی از پارک دباغیان هر کدام از پیکرهای مطهر این شهدای عزیز برای تشییع بر روی دستان زنان و مردان بندرعباسی قرار گرفت و به سمت حرم راه افتادند.

پس از رسیدن به حرم،  پیکرهای مطهر شهدای گمنام به ترتیب توسط مردان و زنان وارد حرم شدند و در جایگاه تعیین شده قرار گرفتند.

لازم به ذکر است پیکرهای پاک این شهیدان از فردا برای تشییع و تدفین به نقاط مختلف هرمزگان از جمله تازیان، فین، شمیل، تخت، بشاگرد، میناب، بندرلنگه و پارسیان منتقل می‌شوند.

 

انتهای پیام/