تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 571699
تاریخ انتشار:شنبه 19 تیر 1400 - 8:13| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
جمعه ها تعطیل نیست؛

پشتیبانی ویژه استاندار از دومگاپروژه عمرانی و درمانی در بندرعباس

همتی استاندار هرمزگان دیروز جمعه با همراهی دو تن از نمایندگان مرکز استان ، روند پیشرفت یک مگاپروژه های عمرانی و یک مگاپروژه درمانی در بندرعباس را بررسی و دستورات لازم را به منظور تسریع در روند اجرایی و بهره برداری از این پروژه ها صادر کرد.

پشتیبانی ویژه استاندار از دومگاپروژه عمرانی و درمانی در بندرعباس

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عصر دیروز جمعه در ادامه سلسله بازدیدهای میدانی روزهای جمعه استاندار هرمزگان از پروژه ها و زیرساخت های عمرانی و شهری در شهرستان های مختلف استان، وی ضمن بازدید از پروژه پل در حال احداث در بلوار پردیس و دو مگاپروژه بلوار ساحلی شرق بندرعباس و بیمارستان ۵۳۱تخت‌خوابی بندرعباس، دستورات لازم را به منظور تسریع در عملیات اجرایی این پروژه ها صادر کرد.

همتی در ابتدای این بازدیدها با همراهی احمد مرادی و محمد آشوری نمایندگان مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی به بلوار پردیس رفت و روند اجرایی پروژه پل در حال احداث در منطقه نایبند شمالی را از نزدیک مورد رصد قرار داد.

هم اکنون عرشه این پل ۱۶۵ متری که با حتساب رمپ ها ۳۳۰متر طول و ۱۸ متر عرض دارد، به طور کامل اجرا شده و در مرحله جدول کاری است و راست گردان پل نیز در مرحله خاکریزی و زیرسازی است.

با تأکید استاندار هرمزگان در بازدید امروز مقرر شد طی کمتر از یک ماه آینده این پروژه که تکمیل آن نیازمند نزدیک به ۵۰۰میلیاردریال اعتبار است به اتمام برسد.

بر اساس دستور دیگر استاندار هرمزگان، شهرداری مکلف شد به منظور بهبود منظر این پروژه، نسبت به لایروبی خور نایبند که این پل برفراز آن احداث شده است اقدام کند.

استاندار هرمزگان پس از آن به شرق بندرعباس رفت و از مگا پروژه بلوار ساحلی در این منطقه در حال توسعه بازدید کرد.

این پروژه به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار و مهم برای استاندار هرمزگان محسوب می شود که به صورت متناوب و در بازه زمانی منظم به منظور کنترل روند پیشرفت پروژه از آن بازدید می کند؛ مگاپروژه ای که هم اکنون سه پیمانکار در قطعات مختلف آن مشغول به کار هستند و تا کنون نزدیک به ۷۵درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در حاشیه این بازدید، دکتر همتی ضمن رضایت نسبی از عملکرد اجرایی پروژه، به معاون عمرانی شهرداری بندرعباس دستور داد به منظور تسریع در روند اجرایی، پیمانکاران جدیدی را نیز بکار گیرد.

در اجرای این بلوار که به منظور توسعه گردشگری و دسترسی آسان به سواحل شرق بندرعباس طراحی شده، ۲۲دهنه پل با ابعاد بزرگ طراحی شده است که در مرحله اجرای دال، کوله و زیرسازی است و چهار دهنه پل نیز به طور کامل اجرا شده است.

این مگاپروژه که با حمایت های استاندار هرمزگان و پشتیبانی معاونت عمرانی استانداری و شهرداری بندرعباس به طول ۲۴ کیلومتر شامل لاین های مختلف تندرو، کندرو، لاین دوچرخه سواری، پیاده روی، فضای سبزو نورپردازی منحصر به فرد در حال اجراست، پروژه‌ای بزرگ و کم نظیر است که تنها در مرحله نخست نیازمند اعتباری افزون بر ۱۰ هزار میلیارد ریال است و با تلاش شبانه روزی مجموعه عوامل حتی در ایام تعطیل، این امیدواری وجود دارد که طبق برنامه زمانبندی به بهره برداری برسد.

به موازات اجرای این مگاپروژه، با پیگیری استاندار هرمزگان و حمایت های وزیر راه و شهرسازی، مطالعه ۷۰۰هکتار از اراضی شرق بندرعباس برای ایجاد منطقه شهری جدید در بندرعباس در حال انجام است که تحقق آن می تواند تحول و توسعه را در این منطقه به ارمغان بیاورد.

برخی از طرح‌های پرورش میگو در محدوده شرق بندرعباس که در مدت معین و قانونی به مرحله اجرا نرسیده بود با دستور استاندار هرمزگان متوقف و زمین مورد نیاز به منظور اجرای این طرح تأمین شده است.

همچنین طی بازدید پیشین استاندار هرمزگان و دستور اکید وی، بزرگترین میدان کشور در محلی که مشرف به جزیره هرمز است نیز در حال ساخت است که یک لاین خروجی آن به دانشگاه هرمزگان منتهی و لاین دیگر آن در امتداد بلوار ساحلی به سمت میناب احداث می شود.

درطراحی کم نظیر بلوارساحلی شرق، بزرگترین پارک شهری بندرعباس در طول این مسیر و با عرض بیش از ۲۵۰متر در مرحله انعقاد قرارداد است که با بهره برداری از آن، یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری کشور در بندرعباس ایجاد خواهد شد که ساکنان محلی و گردشگران سایر مناطق کشور می توانند در آینده از مزایای آن بهره مند شوند.

با احداث بلوار ساحلی شرق بندرعباس یک اتفاق بزرگ در حوزه عمران شهری رخ می دهد

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در حاشیه بازدید امروز، این پروژه را یک اتفاق بزرگ در حوزه عمران شهری عنوان می کند و می گوید: استفاده از ظرفیت دریا و ساحل می تواند به توسعه گردشگری منطقه کمک می کند و با حمایت و پشتیبانی استاندار هرمزگان و همکاران وی امیدواریم هر چه زودتر روند اجرای این پروژه به اتمام برسد و در موعد مقرر مورد افتتاح و بهره برداری قرار بگیرد.

افق آینده شهر بندرعباس با توسعه مناطق از جمله شرق بندرعباس بسیار روشن است

محمد آشوری دیگر نماینده مردم حوزه مرکزی هرمزگان از پیشرفت بسیار خوب پروژه گفت و عنوان کرد: افق آینده شهر بندرعباس بر اساس توسعه مناطق از جمله شرق بندرعباس بسیار روشن است.

او می افزاید: یکی از درخواست اساسی که از آقای استاندار و وزیر راه و شهرسازی داریم این بود که مطالعات شهر جدید بندرعباس هر چه زودتر شروع شود که به دستور استاندار هرمزگان کار مطالعاتی ۷۰۰ هکتار از اراضی شروع شده و با پشتیبانی و حمایت های ویژه وی و همچنین تلاش مجموعه شهرداری بندرعباس، چشم‌اندازی روشنی برای این منطقه استراتژیک بندرعباس متصور هستیم و این کار بزرگ دکتر همتی تا همیشه به یادگار خواهد ماند.

آشوری همچنین از تلاش همه عواملی که در پشتیبانی از این پروژه مهم مشارکت دارند قدردانی کرد.

و اما آخرین مقصد بازدیدهای استاندار هرمزگان، بررسی روند پیشرفت مگا بیمارستان ۵۳۱ تخت‌خوابی بندرعباس بود که طی ماه های اخیر به دلیل اهمیت ویژه ای که برای استاندار داشته است، همواره مورد پایش میدانی قرار گرفته است.

با پیگیری استاندار هرمزگان و پس از نشست اخیر وی با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، تأمین اعتبار پروژه انجام شده است و طی بازدید امروز مقرر شد فعالیت تیم های اجرایی به صورت شبانه روزی تداوم پیدا کند.

همتی با همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در بازدید از تمام طبقات این بیمارستان به نماینده ویژه خود دستور داد نسبت رفع موانع و مشکلات پیش رو در اسرع وقت اقدام کند.

این پروژه شامل ۵۳۱ تخت بیمارستانی است که به دلیل شرایط قرمز کرونایی و با تأکید استاندار هرمزگان، بهره برداری از فاز نخست این بیمارستان به ظرفیت ۳۰۰ تخت شامل کلینیک، درمانگاه، آزمایشگاه های تخصصی، اتاق های بستری، اتاق های جراحی، CCU ، ICU ، سالن آمفی تئاتر، اورژانس، بخش های جراحی و آنژیوی قلب، بخش کودکان و بخش زنان تا اواخر شهریورماه در دستور کار است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=571699
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,560 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی