1

پرداخت مالیات ارزش افزوده ۶۳۰ میلیاردی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شاکر رضا مریدی اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب توسعه‌ای برای استان‌های مختلف کشور بخصوص هرمزگان، پرداخت مبلغ قابل توجهی ارزش افزوده جمع‌آوری شده از درون استان به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

وی افزود: در سال 99 معادل 630 میلیارد تومان اعتبار در قالب سهم ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان هرمزگان پرداخت شده است.

به گفته مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان، این رقم 22 درصد رشد در همسنجی با سال 98 داشته است و این در شرایطی بود که وضعیت تحریم‌ها و کرونا بر اقتصاد کشور اثر منفی گذاشته بود اما ما در پرداخت سهم ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها افزایش داشتیم.

مریدی همچنین اضافه کرد: در سال 99 موفق شدیم تا 116 درصد از درآمدهای مالیاتی در استان را محقق کنیم و این افزایش از محل جلوگیری از فرار مالیاتی و آوردن پرونده‌های مالیاتی برخی شرکت‌ها به داخل استان صورت گرفت و در حال پیگیری برای انتقال پرونده مالیاتی شرکت نفت ستاره خلیج فارس و سازمان بنادر و دریانوردی به استان نیز هستیم تا نقش این بنگاه‌های اقتصادی در هرمزگان و رشد و توسعه و آبادانی آن نیز بیشتر شود.

انتهای پیام/