تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 565437
تاریخ انتشار:پنج‌شنبه 09 اردیبهشت 1400 - 10:53| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در دیدار با استاندار عنوان کرد:

وجود ۳۳۲ هزار بیمه شده اصلی در هرمزگان

اکبری گفت: ۳۳۲هزار بیمه شده اصلی در حال حاضر در استان وجود دارد که نسبت به سال گذشته ۱/۸ درصد بیمه شدگان اصلی افزایش پیدا کرده‌است.

وجود ۳۳۲ هزار بیمه شده اصلی در هرمزگان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به مناسبت هفته کار و کارگر عباس اکبری مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان و دکتر مریم امیری مدیر درمان تامین اجتماعی استان با فریدون همتی استاندار هرمزگان دیدار و گفتگو کردند.

استاندار هرمزگان در این دیدار گفت: مردم جامعه ولی‌نعمت ما هستند و باید تلاش شود که بهترین خدمات به آنها ارائه شود.
فریدون همتی افزود: تامین اجتماعی و مدیریت درمان این سازمان در ارتباط مستقیم با مردم به خصوص قشر کارگران قرار دارند و باید خدمات مناسبی ارائه شود چرا که اگر این مردم نباشند سازمان تامین اجتماعی نیز معنایی ندارد.
همتی اظهارداشت: کارکنان تامین اجتماعی باید در خدمت کارگران و کارفرمایان باشند و رضایت‌مندی آنها را کسب کنند.
وی عنوان‌کرد: خدماتی که در تامین اجتماعی ارائه می‌شود بسیار خوب و متنوع است و باید این خدمات به اطلاع کارگران رسانده شود تا آنها نیز با حق و حقوق حقوق خود بیشتر آشنا شوند تا در صورت برخورد با مشکل بتوانند آن را برطرف کنند.
همتی ادامه‌داد: تامین اجتماعی باید با کارها و بازرسی‌هایی که انجام می‌دهد بتواند فضا را به سمتی ببرد که اگر کارفرمایی حق بیمه کارگر را نمی‌پردازد احساس ناامنی کند و کارگران از امنیت شغلی نیز برخوردار باشند.
وی با اشاره با مطالبات تامین اجتماعی استان از بنگاه‌های استانی خاطرنشان‌کرد: مطالبات این سازمان در استان رقم بالایی است و باید برای گرفتن این مطالبات راه‌های مختلفی اجرا شود چرا که این مبالغ از منابع سازمان و کارگران است.
همتی درباره خدمات بهداشتی و درمانی تامین اجتماعی نیز در استان گفت: ارائه خدمات به بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته در هرمزگان توسط مدیریت درمان تامین اجتماعی استان نشان از زحماتی است که کادر پزشکی و درمانی این نهاد انجام می‌دهند.
وی اضافه‌کرد: مردم استان از نظر درمانی نیاز دارند که از خدمات و امکانات بیشتری بهره‌مند باشند و مدیریت درمان تامین اجتماعی نیز خلاءهای درمانی که دارد با استفاده از ظرفیت دیگر مراکز برطرف کند.
در ادامه مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان گفت: تامین اجتماعی در هرمزگان با ۱۷ شعبه اصلی در شهرستان های استان هرمزگان و ۱۳ شعبه اغماری در حال ارائه خدمت هستیم
عباس اکبری عنوان کرد: در راستای واگذاری کارها به بخش خصوصی در استان هفت کارگزاری با تامین اجتماعی همکاری می کنند.
اکبری اظهارداشت: ۳۳۲هزار بیمه شده اصلی در حال حاضر در استان وجود دارد که نسبت به سال گذشته ۱/۸ درصد بیمه شدگان اصلی افزایش پیدا کرده‌است.
وی عنوان کرد: ۵۳هزار نفر از بیمه شدگان اصلی این سازمان در استان هرمزگان را بانوان تشکیل می دهند که ۱۶ درصد از بیمه شدگان اصلی استان هستند.
اکبری خاطرنشان‌کرد: اکنون ۵۴هزار و پانصد مستمری بگیر در استان وجود دارد که ماهیانه بیش از هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال به آنها مستمری پرداخت می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان ادامه‌داد: در هرمزگان ۹۹۵هزار نفر از جمعیت استان به عنوان بیمه شده اصلی و تبعی سازمان تامین اجتماعی هستند که ۵۶درصد از جمعیت استان می باشد.
اکبری عنوان‌کرد: ۱۸خدمت به جامعه هدف در سه بخش درمانی، خدمات کوتاه مدت و خدمات بلند مدت ارائه می شود
وی افزود: در سال گذشته در خدمات کوتاه مدت ۴۰۰میلیارد ریال به بیمه شدگان پرداخت شد و در خدمات بلند مدت نیز ۱۶هزار و ۷۲۰میلیارد ریال به بیمه شدگان پرداخت شد.
این مسوول اظهارداشت: در سال گذشته ۳۹۰میلیارد ریال به عنوان بیمه بیکاری به بیش از ۲هزار و ۷۱۴ نفر از بیمه شدگان پرداخت شد و در حال حاضر نیز ۲هزار و سیصد نفر نیر در حال دریافت بیمه بیکاری هستند.
اکبری خاطرنشان‌کرد: با توجه به اینکه ارائه خدمات الکترونیک در دستور کار سازمان قرار دارد سی خدمت این سازمان به صورت الکترونیک ارائه می شود که موجب شده تا ۷۰ درصد مراجعات به این سازمان کاهش یابد.
وی به بازرسی‌های انجام شده از کارگاه های سطح استان عنوان کرد: در سال گذشته در ۵۳۰هزار بازرسی انجام شده از کارگاه های استان ۶۰هزار نفر بیمه شده جدید شناسایی شد.
اکبری در پایان گفت: در سال گذشته پنج هزار و سیصد وام به بازنشستگان به مبلغ ۱۴۰میلیارد ریال پرداخت شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان هرمزگان نیز در این دیدار گفت: بیمارستان خلیج‌فارس، پلی کلینیک ولیعصر(عج) و درمانگاه بعثت در بندرعباس به‌صورت رایگان به دارندگان بیمه‌تأمین اجتماعی که اکثر آنها از جامعه کارگری هستند خدمات ارائه می‌دهند.
دکتر مریم امیری ادامه‌داد: در استان هرمزگان بیمه شدگان در هشت مرکز ملکی و یک بیمارستان، خدمات درمانی خود را بصورت رایگان دریافت می کنند که این مراکز در شهرهای بندرعباس، میناب، قشم، رودان، بندرلنگه و جاسک هستند و در حال حاضر مصوبه احداث پنج درمانگاه دیگر در شهرستان‌های حاجی آباد، پارسیان، بستک، بندرخمیر و جزیره کیش نیز اخذ شده‌است.
امیری در ادامه به عملکرد این مدیریت در سال ۱۳۹۹ اشاره و بیان کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۵۷هزار و ۲۵۱مراجعه سرپایی به مراکز سازمان تامین اجتماعی در استان هرمزگان انجام شد که از این تعداد، ۴۶۷هزار و ۲۱۳مراجعه به مراکز کلینیکی و ۵۹۰هزار و ۳۸مراجعه نیز به مراکز پاراکلینیکی انجام شده‌است.
مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان به موارد جراحی انجام شده در بیمارستان خلیج‌فارس اشاره و عنوان‌کرد: در سال ۱۳۹۹ تعداد هشت هزار و ۹۲۲مورد جراحی در بیمارستان خلیج‌فارس انجام شده‌است که از این تعداد، سه هزار و ۶۷۲مورد جراحی کوچک، چهار هزار و ۱۰۲مورد جراحی متوسط و هزار و ۱۴۸مورد نیز جراحی بزرگ بوده‌است.
وی درباره تعداد زایمان انجام شده در این بیمارستان نیز گفت: در سال گذشته پنج هزار و ۲۷۳زایمان در این بیمارستان انجام شد، همچنین بیشترین زایمان در ماه شهریور با ۶۲۸زایمان و کمترین آن در ماه اسفند با ۲۳زایمان بوده‌است.
مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان به آمار بستری مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان خلیج فارس اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی همگام با سایر کادر درمانی کشور دوشادوش مراکز دانشگاهی به بیماران خدمات ارائه نمودند در هرمزگان نیز تاکنون ، چهار هزار و ۴۸۴نفر مشکوک و مبتلای قطعی در بیمارستان خلیج‌فارس خدمات دریافت کرده‌اند که از این تعداد هزارو ۳۴۴نفر بستری و سه هزار و ۱۴۰نفر نیز به صورت سرپایی این خدمات را دریافت کرده‌اند.
وی درباره تعداد پرسنل و کادر درمانی مبتلا شده به کرونا نیز خاطرنشان‌کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد ۲۴۵نفر از کارکنان و کادر درمانی مدیریت درمان تامین اجتماعی به این ویروس آلوده شدند که این تعداد شامل پرستار و بهیار،نیروی خدمات، کادر اداری و مالی، پزشک وسایر کادر درمان هستند که به این بیماری مبتلا شدند.
امیری در خصوص تعداد پزشکان طرف قرارداد این مدیریت نیز گفت: ۲۰۲پزشک با مدیریت درمان تامین اجتماعی قرارداد دارند که از این تعداد ۱۴۸پزشک نسخه بیماران را به صورت الکترونیک ارائه کرده اند و ۷۳درصد از نسخ ارائه شده توسط پزشکان به صورت الکترونیک انجام شده‌است.
این مسوول در پایان درباره برنامه‌های اولویت‌دار نظام سطح‌بندی خدمات و تامین تجهیزات پزشکی بیمارستان خلیج‌فارس اظهارداشت: افزودن یک تخت به بخش ان‌آی‌سی‌یو با اعتبار هشت میلیارد ریال که از سیزده تخت به چهارده تخت افزایش یافت، افزودن دو تخت به بخش آی‌سی‌یو با اعتبار ۳۴میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال که از شش تخت به هشت تخت افزایش یافت و افزودن دو تخت به بخش دیالیز که از چهار تخت به شش تخت رسید بخشی از اقدامات انجام شده در این زمینه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=565437
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,366 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی