تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 572501
تاریخ انتشار:دوشنبه 28 تیر 1400 - 15:53| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مگر تفاوت هرمزگان با تهران و البرز چیست که با تعطیلی آن موافقت نمی شود؟

هرمزگان در حال تاوان دادن تصمیم های غلط و عدم تدبیر مناسب مسئولان/ مردم هرمزگان از نگاه های تبعیضی بین استان ها در سطح عالی دولت به ستوه آمده اند

چندین ماه است ستاد استانی کرونا در هرمزگان خواستار تعطیلی استان هستند؛ اما و اگرهای زیادی به وجود آمده و در سطح ملی با آن موافقت نشده است؛ اما امروز خبر تعطیلی تهران و البزر مانند پتکی بر سر مظلومیت ساحل نشینان فرود آمد.

هرمزگان در حال تاوان دادن تصمیم های غلط و عدم تدبیر مناسب مسئولان/ مردم هرمزگان از نگاه های تبعیضی بین استان ها در سطح عالی دولت به ستوه آمده اند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کرونا این روزها در جنوب کشور می تازد و بنا بر اظهارات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تخت های بیمارستانی دیگر پر شده و بیمارستان های صحرایی نیز در حال تکمیل شدن است.

وضعیت فوق حاد کرونایی هفته پیش وزیر بهداشت را به استان کشاند و نمکی از نزدیک وضعیت سیاه هرمزگان را مشاهده کرد.

چندین ماه است ستاد استانی کرونا در هرمزگان خواستار تعطیلی استان هستند؛ اما و اگرهای زیادی به وجود آمده و در سطح ملی با آن موافقت نشده است؛ اما امروز خبر تعطیلی تهران و البزر مانند پتکی بر سر مظلومیت ساحل نشینان فرود آمد.

مردمان ساحل نشین هرمزگان همواره فریاد مظلومیتشان را به دریا می سپارند و سکوت مسئولان در احقاق حقوقشان از هر چیز دیگری برایشان دردناک تر است.

مردم هرمزگان از نگاه های تبعیضی بین استان ها در سطح عالی دولت به ستوه آمده اند

احمد مرادی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامیدر گفتگویی اظهار کرد: وضعیت کرونا در هرمزگان دیگر موضوعی نیست که مسئولی در سطح کشور بگوید از آن بی اطلاع است یا از شرایط فوق بحرانی آن مطلع نیست.

وی با بیان اینکه این شرایط کنترل نمی شود مگر مسئولان کشوری به درخواست های مکرر مسئولان استان هرمزگان توجه جدی تری داشته باشند، عنوان کرد: مگر می شود شرایط فوق بحرانی هرمزگان بارها مطرح و آمارها را مشاهده کنیم اما از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا شاهد تدبیر جدی و مناسبی در خصوص این شرایط نباشیم.

این نماینده مجلس با انتقاد از آنکه مردم هرمزگان از نگاه های تبعیضی بین استان ها در سطح عالی دولت به ستوه آمده اند، خاطرنشان کرد: چگونه می شود هرمزگان در بین صدرنشینان استان های بحرانی شیوع کرونا قرار داشته باشد اما تهران و البرز را تعطیل کنیم و هرمزگان را با اعمال محدودیت های بی اثر گذشته رها کنیم.

وی با بیان اینکه هرمزگان علاوه بر مشکلات زیرساختی از عدم توجه از سوی مسئولان دولت و مظلومیت رنج می برد، اظهار کرد: امیدوارم هرچه سریعتر دولت با درخواست استاندار هرمزگان مبنی بر تعطیلی یک هفته ای در جهت کاهش شیوع کرونا ترتیب اثری جدی دهد و صدای مظلومیت مردم هرمزگان را بشنود.

مرادی در پایان گفت: مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس به طور حتم این درخواست به حق مردم هرمزگان را تا حصول نتیجه پیگیری می کند تا در جهت بهبود وضعیت فوق بحرانی کنونی هرمزگان گام برداریم.

هرمزگان در حال تاوان دادن تصمیم های غلط و عدم تدبیر مناسب مسئولان کشور و استان است

منصور آرامی، دیگر نماینده هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دیگر نمی دانم هرمزگان باید به چه وضعیتی از بحران برسد که دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیم به تعطیلی هرمزگان حتی برای یک هفته بگیرند.

وی با بیان اینکه هرمزگان در شرایطی پیچیده و فوق بحرانی به سر می برد، تصریح کرد: طبق آمار دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در هفته گذشته با رشد ۲۱ درصدی قربانیان کرونا رو به رو بودیم که این نشان دهنده آیینه تمام و کمال استان هرمزگان است.

آرامی با اشاره به اینکه استاندار هرمزگان ظاهرا خود چندان رغبتی به تعطیلی استان هرمزگان در این شرایط ندارد که شاهد تصمیم گیری جدی دولت در این خصوص نیستیم، عنوان کرد: مجمع نمایندگان هرمزگان از استاندار هرمزگان می خواهد تمامی تلاش خود را ظرف ۴۸ ساعت به کار ببندد تا شاهد رسیدگی به وضعیت فوق بحرانی هرمزگان در این شرایط باشیم.

وی با بیان اینکه مردم استان هرمزگان در حال تاوان دادن تصمیم های غلط و عدم تدبیر مناسب مسئولان کشور و استان هستند، خاطرنشان کرد: چگونه استان های سیستان و بلوچستان، بوشهر و خوزستان حتی برای یک تا دو روز در این شرایط تعطیل شدند اما هرمزگان رنگ تعطیلی به خود را در این شرایط حساس ندید و جالب تر آنکه امروز با درخواست تعطیلی شش روزه تهران و البرز موافقت می شود اما خبری از تصمیم گیری در خصوص درخواست استاندار هرمزگان به گوش نمی رسد.

آرامی با اشاره به اینکه بارها اعلام کرده ام هرمزگان را باید ملی دید و اگر اینچنین رفتار تبعیض آمیز ادامه داشته باشد شرایط به گونه ای رقم می خورد که کنترل کرونا در آن سخت و سخت تر می شود، عنوان کرد: امیدوارم صدای مردم هرمزگان به دولتمردان و مسئولان استان برسد که در این شرایط سخت نیاز به یک تصمیم مناسب وجود دارد نه سخنانی که مشخص نیست در حد وعده باقی می ماند یا به آن ها عمل می شود.

تبعیض در شرایط کرونایی

محمد آشوری، دیگر نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: به واقع هرمزگان در یکی از برهه های حساس تاریخ خود قرار دارد به گونه ای که از شرایط بحرانی در شیوع کرونا عبور کرده و شاهد شرایط فوق بحرانی در اکثر شهرستان های آن هستیم.

وی با بیان اینکه در کنار این شرایط بحرانی مشکلات زیرساختی از گذشته سبب شده توان مقابله با این شیوع گسترده چندان کافی نباشد، خاطرنشان کرد: در این شرایط مجمع نمایندگان هرمزگان بارها خواستار توجه و تدبیر کافی از سوی دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برای مقابله با این شیوع گسترده شد که یکی از این موارد تعطیلی مقطعی استان هرمزگان در جهت کاهش شیوع گسترده کرونا بود.

آشوری با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان در این شرایط تنها و خسته مانده اند و باید دولت تدبیری صحیح در این خصوص بیاندیشد، اضافه کرد: مشخص نیست بر چه مبنایی دولت با تعطیلی استان سیستان و بلوچستان و بوشهر در مقطعی و اکنون با تهران و البرز موافقت می کند اما با درخواست های مکرر استاندار هرمزگان مخالفت می شود.

وی ادامه داد: امیدوارم ارکان دولت و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در این خصوص پاسخی قانع کننده بدهند و هرچه زودتر در خصوص شرایط حاد و بحرانی هرمزگان عملی صحیح و درست را در مسیر حرکتی خود قرار دهد زیرا هر روز شرایط بد و بدتر می شود.

این نماینده مجلس در پایان گفت: از استاندار هرمزگان می خواهیم در خصوص رسیدگی به شرایط بحرانی استان هرمزگان اقدامی ضرب الاجلی را در دستور کار قرار دهد و مکاتبات لازم در جهت تعطیلی چند روزه هرمزگان را همچون استان تهران و البرز که در شرایطی به مراتب بهتر از هرمزگان قرار دارند، انجام دهد.

منبع مصاحبه های نمایندگان ایسنا است

انتهای  پیام/

 

 

 

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=572501
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,603 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی