تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 362661
تاریخ انتشار:جمعه 30 مهر 1395 - 15:46| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
گزیده ای از خطبه های نماز جمعه هرمزگان:

هدف غرب از مذاکرات نفوذ به نظام اسلامی می باشد/ ایجاد جبهه غربی-عربی راهکاری برای نجات تروریست هاست/ بی‌توجهی به عوامل بشری موجب انحطاط جوامع غربی است

ائمه جمعه استان هرمزگان با تاکید بر توسعه امکانات برای نخبگان و فرزانگان و رشد روزافزون علمی تصریح کردند:هدف غرب از مذاکرات نفوذ به کشور و تحمیل خواسته های خود می باشد.

هدف غرب از مذاکرات نفوذ به نظام اسلامی می باشد/ ایجاد جبهه غربی-عربی راهکاری برای نجات تروریست هاست/ بی‌توجهی به عوامل بشری موجب انحطاط جوامع غربی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر توسعه امکانات برای نخبگان و فرزانگان و رشد روزافزون علمی تصریح کردند:مذاکرات نشان از بد عهدی ها و سوابق سراسر دروغ و شیطانی استکباردارد و هدف غرب از ارتباط با ایران نفوذ به کشور و تحمیل خواسته های خود می باشد.

بی‌توجهی به عوامل بشری موجب انحطاط جوامع غربی است

آیت الله غلامعلی نعیم‌آبادی، نماینده ولی فقیه در هرمزگان  با بیان اینکه فرهنگ ایرانی و اسلامی بر پایه ایمان و اعتقاد و ارزش‌های انسانی و اسلامی بنا شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه در فرهنگ اسلامی کمک رساندن به مظلوم و حمایت از وی ارزش محسوب می شود لذا تاریخ نشان داده  است که ملت ایران هرگز زیربار ظلم نرفته و همیشه با اقتدار از شرافت خویش دفاع می کند.

وی بااشاره به اینکه ارادت به اهل‌بیت موچب تعالی آدمی است، تصریح کرد: امروزه سلفی‌های جنایتکاری که ریشه بسیاری از جنایات در سطح منطقه هستند از ارادت مسلمانان به اهل‌بیت در هراسند و درصدد هستند چهره واقعی اسلام را لکه‌دار می‌کنند بنابراین مومنان باید دل‌های خود را از کینه بدور سازند و اجازه ندهند که کینه و نفرت مانعی برای آنان برای رسیدن به کمالات شود.

 نعیم‌آبادی بااشاره به دور شدن جوامع غربی از اصول و رسالت های انسانی خاطرنشان کرد:گسترش فساد و بی‌توجهی به عوامل بشری موجب انحطاط در جوامع غربی شده است و دشمنان ایران نیز همواره درصدد این هستند که مسلمانان را از باورهای اصیل اسلامی و ایرانی دور سازند.

مسئولان کشور نخبه پروری را در جامعه ارج نهند

حجت الاسلام نبوی زاده امام جمعه موقت پارسیان به دیدار دانشجویان و نخبگان علمی با مقام معظم رهبری اشاره واظهار کرد:مقام معظم رهبری فرمودند که نسبت به پیشرفت وسرعت علمی کشور دلهره دارم وتا آخرین نفسم از علم حمایت می کنم.

نبوی زاده با توصیه با دولتمردان ومسئولین کشور خاطرنشان کرد:نخبه پروری را ارج نهیم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با “می توانیم” کشور ایران اسلامی به قطب عالی علمی جهان می تواند دست یابد.

خطیب موقت نمازجمعه پارسیان چهارم آبانماه سال ۱۳۴۳، سالروز افشاگری حضرت امام خمینی(ره)علیه لایحه کاپیتولاسیون راگرامی داشت وافزود:در این لایحه اتباع آمریکایی در امنیت کامل بودند  واگر در ایران جرم وجنایتی مرتکب می شدند باید به کشور خود فرستاده می شد تا طبق قوانین آن محاکمه و مجازات شود وناامنی را برای مردم ایران وپادشاه تصویب کرده بودند.

با تکیه بر توان نخبگان پرچمدار تمدن نوین اسلامی خواهیم بود

آیت الله سید محمد جواد رکنی حسینی امام جمعه بندرلنگه به دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایشان جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر اینکه حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه‌ی علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیند،

رکنی اظهار کرد: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پرتلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده‌ی پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: رهبر انقلاب اسلامی، نخبگان به‌خصوص جوانان نخبه را هدایایی کم‌نظیر و نفیس و امانت‌های الهی به ملت و مسئولان خواندند و گفتند: وظیفه‌ی مسئولان در قبال این هدایای گران‌قدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.

امام جمعه بندرلنگه ادامه داد:با وجود آنکه انقلاب اسلامی، روحیه‌ی «ما می توانیم» را در مقابل روحیه‌ی «وابستگی» زنده کرد و خودباوری را در جامعه ترویج داد اما طرف مقابل به اقتضای طبیعت جنگ‌های عمیق، که امروز جنگ نرم نامیده می‌شود، به بازتولید آفت فرهنگ وابستگی در شکل‌های جدید و به‌ظاهر جذاب روی آورده است.

رکنی به سردرگمی کشورهای همسایه اشاره نمود و بیان کرد: آل سعود و حکمرانان ترکیه این سال ها تلاش کردند که در منطقه با کمک استکبار جایگاهی داشته باشند ولی ناکام ماندند و  با تشکیل و حمایت گروه های تکفیری همچن داعش دست به تخریب و انفجار مساجد ، اماکن مذهبی و دینی پرداختند .

 

قاتلان کودکان در یمن شعار دفاع از حقوق بشر می دهند

حجت السلام سید مهدی تاج زاد امام جمعه شهرستان رودان امام جمعه رودان رژیم آل سعود را قاتلان کودکان در یمن خواند و گفت:عربستان در یمن بزرگترین جنایت ها را انجام می دهد و حتی به مجلس عزا و زنان و کودکان هم رحم نمی کند ولی در مقابل در سوریه و عراق وقتی که ارتش تروریست ها را در محاصره قرار میدهند می گوید حقوق بشر نقض شده و باید محاصره شکسته شود.
وی با اشاره به ایجاد جبهه غربی،عربی برای مقابله با تروریست در عراق و سوریه ،تصریح کرد:این جبهه هرجا می بینند که تروریست ها گیر افتاده اند و کشته خواهند شد یا به آنان برای فرار کمک می کنند و یا به مواضع ارتش حمله می کنند.
تاج زاد با اشاره به امضاء قرارداد ننگین کاپیتالاسیون توسط شاه ملعون پهلوی یادآور شد:امام خمینی (ره) وقتی که متوجه شد و با شجاعت تمام با کاپیتالاسیون مخالفت کردودر مقابل رژیم پهلوی ایستاد و مردم را از مفاد این قرارداد آگاه ساخت که حتی اگر یک سرباز آمریکایی یک مرجع تقلید ایرانی را هم به قتل برساند نباید محاکمه شود.
امام جمعه رودان درپایان به سالروز تشکیل سازمان ملل اشاره و خاطر نشان کرد: هر گروه و سازمانی جهانی که تشکیل شود تا زمانی که فقط در دست ابر قدرت ها هستند برای مردم مظلوم کاری نمی کنند ،سازمان ملل فقط اهداف آمریکای جنایت کار و رژیم غاصب صهیونیستی را دنبال می کند و به فرموده امام خمینی (ره) حق وتوای که به چند کشور داده شده است از قانون جنگل هم بدتر است.

امریکا برعهدترین کشوردنیاست

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک گفت: امریکایی ها هنور به تعهدات برجام خود عمل نکردند و  در کمال بی شرمی و نقض همه تعهدات بین المللی کشور را محکوم به حمایت از حزب الله بمی کنند و می گویند تا دست از حمایت حزب الله بر ندارید تحریم ها همچنان باقی خواهد ماند.

صفایی حائری تصریح کرد: جای سوال است در کشور هر روزی خبر اختلاس های میلیاردی منتشر می شود و اعتبار برای اختلاس است اما برای درمان و رفع گرفتاری مردمی که در اولین و اصلی ترین مایع زندگی خویش عاجز و ناتوانند اعتبار و هزینه نیست که این جای بسی تاسف و افسوس فراوان دارد.

وی اظهار کرد:  سفارش و تاکیدات  مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) برای مسئولان نظام و انقلاب  در مقابل با  نسشت و مذاکرات با غربی ها و امریکایی ها نشان از بد عهدی ها و سوابق سراسر دروغ و شیطانی آنهاست که همیشه به فکر دور زدن و سوء استفاده از طرف مقابل هستند.

دشمن به دنبال بی محتوا کردن مراسمات در راستای نفوذاست

حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامی ،امام جمعه موقت شهرستان قشم به افزایش حضور تمامی اقشار جامعه در مراسمات، مخصوصا جوانان اشاره کرد و گفت: مراسمات همچنان به دور از تحریفات برگزار می گردد که موجب بینش افزایی و مانع از نفوذ دشمن در هیئت ها می شود ، قوای نظامی و ملت ایران در هوشیاری و بصیرت کامل قرار دارند.

امام جمعه موقت شهرستان قشم هشدارهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) درباره ی توطئه و کمین دشمن یادآور شد و افزود: ملت با بصیرت ایران شناخت کامل و جامعی از آمریکا دارند و هرگز در رابطه ی با آن دچار بی تفاوتی و خوش خیالی نمی شوند، چراکه بی تفاوتی و خوش خیالی درباره آمریکا خطر آفرین است.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی، امام حسین(ع) را الگوی ملت ایران دانست و گفت: استقلال و عزت امروز ملت ایران اسلامی به واسطه ی الگو بودن قیام عاشورا می باشد.

امام جمعه موقت شهرستان قشم با تاکید بر اینکه باید همچنان غنای عزاداری ها را افزون کرده و از غُلو دوری کنیم یادآور شد : تا زمانی که سیدالشهدا(ع) الگوی جامعه است دشمن راه به جایی نمی برد.

هدف آمریکا از تعامل باکشورها ایجاد ارتباط ارباب رعیتی است

حجت الاسلام والمسلمین یونس قائدی امام جمعه شهرستان بستک سازمان ملل را پاتوقی برای برنامه ریزی آمریکا و چند کشور اروپایی دانست و افزود: برنامه های سازمان ملل سلیقه ای و خاص قدرت های استکباری است، اگر یک سازمان ملل واقعی داشتیم در دنیا شاهد این همه ظلم و بی عدالتی نبودیم.

وی هدف آمریکا از ارتباط با هر کشوری را ارباب رعیتی خواند و اظهار داشت: یکی از کشورهایی که آمریکا بدنبال رابطه با آن است ایران اسلامی است که با هدف ارباب رعیتی می خواهد خواسته های خود را بر آن کشور تحمیل نماید هرچند ایران اسلامی از زمان حضور حضرت امام خمینی (ره) و بعد از رحلت ایشان هیچوقت زیر بار ظلم و حرف زور نرفته است.

 

 

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=362661
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی