1

مصونیت جوانان از توطئه‌های دشمن با جذب آنان به سمت قرارگاه تحول محلات

سرهنگ فاطمی در گفتگو با خبرنگار هرمز درخصوص اهمیت و جایگاه قرارگاه تحول محلات اظهار کرد: به برکت پیروزی انقلاب شکواسلامی و تشکیل نظام مقدس، خدمات بسیار ارزشمند و ارزنده ای در کشور انجام شد و نهادهای مختلفی از قبیل پایگاه بسیج، کانون مساجد،  هیات امنا و تشکل های مختلفی به ارائه خدمات رسانی در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی سازندگی و محرومیت زدایی در محلات پرداخته اند.

وی افزود: خروجی تمامی این فعالیت ها به دلیل جزیره ای عمل کردن آنها، خروجی قابل قبولی نیست. از این رو به همت سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان، قرارگاه تحول محلات در مناطق آسیب پذیر شهرها و روستاها راه اندازی و سپس این قرارگاه با ایجاد یک پایگاه در محله باهدف هم افزایی بین تمامی تشکل ها اعم از مردمی و غیره خدماتی را به اهالی محلات حاشیه ای و افراد نیازمند ارائه می دهد.

فرمانده سپاه شهرستان سیریک ادامه داد: قرارگاه تحول محلات سعی کرده با راه اندازی پایگاه های فرهنگی اجتماعی در محلات، نقش بسزایی در ایجاد هم افزایی جهت خروجی هر چه بهتر و بیشتر فعالیت های نهادها و تشکل ها در محلات ایفا کند که تاکنون به هدف والای خود دست یافته و ایجاد این قرارگاه ها، برکات بسیار خوب و ارزنده ای را نصیب مردمان محلات آسیب پذیر کرده است.

فاطمی بیان کرد: مدرسه، مسجد، شورا، کلانتری، خانه بهداشت، هیئت امنای مساجد، کانون ها و … با هم افزایی و رصد اطلاعاتی جامع و کامل مسائل و مشکلات محله و شناخت ظرفیت ها و توانمندی های موجود در محلات می توانند با اولویت بندی، به رفع مشکلات محله اقدام کنند معضلات محلات و مشکلات مردم را به حداقل برسانند.

وی با بیان اینکه قرارگاه تحول محلات در شهرستان سیریک علیرغم عمر کوتاه، توانسته اند اقدامات بسیار خوب و شایسته ای را در محلات آسیب پذیر ارائه دهند و مردم این محلات را از برکات فراوانی بهره مند سازند، ابراز داشت: نخستین اقدام و شاهکار این قرارگاه ها، ایجاد انسجام و هماهنگی بین نهادها و افراد تاثیرگذار در محلات است.

فاطمی با بیان اینکه قرارگاه تحول محلات در زمینه اجرایی نیز فعالیت های زیادی را انجام داده اند، گفت: بسیاری از محرومیت هایی که در گذشته شاید منتظر بودیم یک اداره یا سازمان در جهت رفع آن اقدام کند به برکت این قرارگاه ها و همسو شدن تشکل های داخلی محله، رفع شده است.

وی به نقش قرارگاه های تحول محلات در کاهش و رفع آسیب های اجتماعی اشاره کرد و افزود: این قرارگاه ها با هدف کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی، از فضای مجازی غافل نشده و با بهره گیری از این فضا، در جهت تحقق اهداف مدنظر گام برداشته و با راه اندازی شبکه های محلی و جذب جوانان و نوجوانان، آنان را از خطرات و آسیب های احتمالی از سوی دشمنان، مصون داشته است.

فرمانده سپاه شهرستان سیریک ادامه داد: قرارگاه تحول محلات در زمینه مقابله با معضل اعتیاد، طلاق، فساد و … نیز ورود کرده و در جهت رفع مشکلات آنها گام برداشته است. تاکنون توانسته تنها در یک محله، 87 نفر را با معرفی به کمپ ترک اعتیاد، به زندگی دوباره بازگرداند. البته در سایر محلات نیز اقدام به مقابله با معضل اعتیاد کرده اند.

فاطمی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح فعالیت های قرارگاه تحول محلات در شهرستان سیریک در حوزه اشتغالزایی پرداخت و گفت: در سال گذشته با استفاده از ظرفیت محلات، زمینه اشتغال برای 116 نفر یه صورت مستقیم در محلات فراهم شده و مشغول بکار هستند.

وی اضافه کرد: قرارگاه تحول محلات همچنین به توسعه فضاهای ورزشی، مذهبی پرداخته و خدمات ارزنده ای ارائه شده است که گزارش عملکرد این قرارگاه ها طی برگزاری نمایشگاهی در استان به سمع و نظر بازدید کنندگان رسید.

فرمانده سپاه شهرستان سیریک به میزان رضایتمندی آحاد مردم از نحوه ارائه خدمات قرارگاه های تحول محلات اشاره کرد و افزود: طبق بازخورد گیری عملکرد این قرارگاه ها و میزان رضایتمندی مردم و مسئولان که هر 6 ماه یک بار به طور منظم و مستمر به صورت مستقیم یا غیر مستقیم انجام می شود رضایتمندی قابل قبولی بین مردم وجود دارد.

فاطمی گفت: مردم از این حیث که قادرند مشکلات محله خود را با همفکری و به دست خودشان حل و فصل می شود سبب رضایتمندی هرچه بیشتر مردم از ایجاد قرارگاه تحول محلات شده است.

انتهای پیام/