مشکلات اقتصادی جامعه به سوء مدیریت مسئولان ربط دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام  احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک اظهار کرد: یکی از مسائلی که امروز در جامعه به مردم فشار می آورد مسئله گرانی است گرانی هایی بی منطق تا کجا ادامه می یابد و تا کی مردم باید شاهد بی ثباتی بازار باشند ، هیچ تردیدی نیست که ما درگیر جنگ اقتصادی بی سابقه هستیم و بخشی از این مشکلات به این موضوعاست اما بخش دیگر که به مدیریت داخلی کشور مربوط است مسئولان اجرایی مملکت برای کنترل و بهبود اوضاع چکار می کنند.

وی افزود: امروز متاسفانه ما در کشور ثبات در بازار ارز، نرخ کالا، اجناس و مواد غذایی مردم نداریم  و برای خارج شدن از این مشکلات نیازمند به مدیران با مدیریت و روحیه جهادی و مدیرانی که درد و مشکلات و حرف مردم بفهمند داریم.

خلیلی ادامه داد: امروز خطرناک تر از جنگ اقتصادی جنگ جمعیتی است برای اینکه جنگ جمعیتی خطرات زیادی برای آینده کشور در بعد کمی و کیفی جمعیت کشور،در حوزه امنیت سخت و دفاعی و در بعد امنیت نرم و بازدارندگی علمی دارد.

امام جمعه موقت سیریک اضافه کرد: یکی از مسائلی که می تواند به رشد جمعیت کمک کند  مسئله ازدواج آسان و حمایت از زوج های جوان است قانونی که 11 سال پیش در کشور تعیین شده اما بین دولت ها پاس کاری می شود قانونی که اگر دولتمردان به دنبال اجرای درست آن باشند شرایط خوبی برای  ازدواج جوانان در بخش های مسکن و تامین جهیزیه ازدواج آسان مزدوجین میسر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امام جمعه پدر معنوی شهرستان است حداقل انتظاری که ما از مسئولان استانی و شهرستانی داریم این می باشد که هر وقت می خواهند مسئول و مدیری را در سطح شهرستان عوض و یا معارفه کنند بدون آگاهی امام جمعه شهرستان این اتفاق رخ ندهد.

انتهای پیام/ق