1

مسوولیت تعیین ظرفیت عملیاتی کارخانه های پودرماهی به اتحادیه آبزیان هرمزگان محول شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهرداد بازرگان رئیس اتحادیه آبزیان استان هرمزگان در کارگروه مصوبات پنجاه و چهارمین جلسه شورای گفتگو اظهار کرد: اتحادیه آبزیان استان هرمزگان در راستای حفظ منافع صیاد و کارخانه دار این مسوولیت را به عهده گرفت تا بتوان شاهد بهترین نتایج و دستاورد در مبحث تولید پودرماهی بود.

وی بیان داشت: خروج پودر ماهی از استان باید کنترل شده و ضابطه مند باشد و در وحله نخست احتیاج استان برطرف و مازاد آن به سایر استان ها ارسال گردد.

بازرگان ادامه داد: افراد زیادی از خشک کردن ماهیان ارتزاق می کنند و باید طوری برنامه ریزی شود که هم صیادان و هم کارخانه داران و تمام کسانی که دست اندرکار هستند بتوانند امورات خود رابه پیش ببرند.

رییس اتحادیه آبزیان استان هرمزگان مطرح کرد: استان ما به پودر ماهی درجه یک نیاز دارد و زمانی که پودر ماهی ناخالصی داشته باشد و به روش های غیراصولی خشک شود ضررهای زیادی را متوجه بخش تولید می کند چرا که با ورود غذای بی کیفیت به سایت های پرورش میگو و به دنبال آن شیوع بیماری، تولید کنندگان دچار ضررهای جبران ناپذیری می شوند.

همچنین در این نشست نمایندگان جامعه صیادی استان و نمایندگان کارخانه جات پودرماهی استان حضور داشتند و هر یک به بیان دیدگاه ها و نظریات خود در این رابطه پرداختند.

انتهای پیام/