1

اخذ دو مجوز تاسیس کارخانه فولاد در منطقه ویژه پارسیان / پتانسیل برای رسیدن به ۱۹ پست اسکله وجود دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید علی اصغر علامه، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان در آیین کلنگ زنی از هشت پروژه در منطقه ویژه با حضور استاندار هرمزگان همراه بود، اظهار کرد: در مدت فعالیت در منطقه ویژه، در حوزه زیر ساخت، جذب سرمایه گذار، اصلاح ساختار در منطقه ویژه و صادرات و واردات به صورت ویژه فعالیت کرده ایم.

علامه با بیان اینکه منطقه ویژه پارسیان در استان هرمزگان غریب بود و در کشور شناخته شده نبود، افزود: ۷۰۰ میلیارد تومان تامین اعتبار کرده ایم، ۱۰ پروژه پیمانش برگزار شده، ۸ پروژه گلنگ زده شده و دو پروژه نیز  بهمن ماه سال گذشته کلنگ زنی شده است.

علامه، با اشاره به اینکه در حوزه زیر ساخت ۱۰ پروژه داریم، تاکید کرد: ۴ شرکت مشاوره در حوزه برق، پتروشیمی، مخابرات و سرمایه گذاری وجود دارد تا مطالعات جامع را انجام دهند و براساس این برنامه ها و اعتبارات را ببندیم.

وی با بیان اینکه همه این زیرساخت ها در جهت مانع زدایی و حرکت درمسیر شعار سال خواهد بود، عنوان کرد: ۱۰ قرارداد سرمایه گذاری بسته شده و ۱۰ قرارداد دیگر در مسیر بسته شدن است و ۲ مجوز فولاد برای منطقه ویژه صادر شده که تا یک هفته دیگر قرارداد آن منعقد خواهد شد.

مدیر عامل منطقه ویژه انرژی بر پارسیان افزود: تاپایان سال ۲۰ پروژه سرمایه گذاری فعال خواهد شد، در ۹ ماه گذشته نیز در حوزه بندری ۴۰۰ هزار تن صادرات داشتیم و این پتانسیل وجود دارد که به هدف نهایی که همان ۱۹ پست اسکله است، برسیم.

علامه به تعطیلی دفاتر تهران اشاره و تصریح کرد: دفاتر تهران تعطیل شده و مدیران و معاونین در منطقه حضور دارند و بلافاصله مشکلات را رفع می نمایند.

وی از حضور منطقه ویژه در حوزه مسائل اجتماعی در سطح شهرستان پارسیان خبر داد و خاطرنشان کرد: ما موظفیم که در پارسیان و روستاهای آن زیرساخت ها را آماده کنیم، در حوزه اجتماعی ورود کرده ایم و ما مردم را جدای از خود نمی‌بینیم.

انتهای پیام/