1

لزوم مقابله مستمر و با برنامه با گرانی ها در معیشت و مسکن / تلاش نیروهای مسلح در امنیت درون زا قابل تقدیر است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین صالحی امام جمعه شهرستان خمیر در خطبه های نماز جمعه مورخ ۱۶ مهر اظهار کرد: یکی از نکات کلیدی درهر جامعه ای امنیت است که در کشور ایران اسلامی با همت و تلاش نیروهای مسلح یک امنیت مستقل ، درون زا و متکی به خود ایجادشده است .

وی با اشاره  به هفته نیروی انتظامی از  بیانات رهبری در ارتباط تصویری در آیین مشترک دانش آموختگی دانشجویان افسری  درخصوص نیروی های مسلح کشور گفت :  نیروی های مسلح انقلابی ما در همه رده های ارتش ، سپاه ، بسیج و انتظامی و در تمامی سطوح مصداق کامل حصون الرعیه در زمان ما هستند و نقش محوری و الهام بخش آنها در غرب آسیا قابل اعتراف است .

خطیب نماز جمعه شهرستان خمیر در بخش دیگر با اشاره به دستور صریح رهبر معظم انقلاب برای منع واردات کالا ها و لوازم خانگی خارجی مخصوصا کره ای به بازار ایران ، گفت : در سیر حرکت کاروان انقلاب در خودکفایی و تقویت تولید داخلی برای خودباوری در جوانان گام مهمی باید برداشته شود .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی ادامه داد:  نگاه به دولت این است که در زمینه احیای تولید داخل گام عاجل و مقتدری اتخاذ شود  که دوام آن با مواجهه شرکت های که با ناز پروری و جسارت تمام به بازار ایران را در تسلط خود دارند تولید داخل با امنیت کامل به مسیر خود ادامه دهد .

وی در ادامه با درخواست از رئیس دولت برای رفع و رجوع مشکلات انباشته  مردم، افزود  : عقب ماندگی های برآمده از کم کارها، شرطی کردن اقتصاد کشور ، رخوت دولت قبل ، برجام ، شرایط کرونایی و انباشت ذخایر غذایی در گمرکات باعث سبب معضلات مزمن شده‌است که نگاه امیدوارانه مردم به دولت بار سنگینی برای رفع مشکلات بر دوش دولت انقلابی خواهد بود .

امام جمعه شهرستان خمیر تصریح کرد : دولت سیزدهم در مسائلی مانند مقابله با ویروس کرونا و تسریع در واکسيناسيون  روز های  روشنی را برای مردم به ارمغان آورد همانگونه نیز در مسئله گرانی تصمیماتی کارشناسی و به دور از احساسات اتخاذ کند تا سفره مردم تقویت شود .

حجت الاسلام والمسلمین صالحی گفت : در هفته های اخیر به مسئله مشکلات عدیده حاصل از وجود آرای مختلف در مدیریت فضای بندری و اسکله شهرستان در خطبه ها نماز جمعه اشاره کردیم  و عمده مشکلات در عدم تقید به ساختار قانونی از طرف مجموعه های فعال در این حوزه تذکر دادیم.

وی افزود : زیاده خواهی مجموعه سازمان منطقه آزاد، انفعال مجموعه اداره بنادر استان در تحویل اسکله موجود و عدم وجود سرعت کافی در رسیدگی و ترمیم بنادر از جانب مجموعه بیان شد .

امام جمعه شهرستان بندرخمیر اضافه کرد : در این میان عمده مشکل را عدم تبیین این حق از جانب مسئولان و متنفذین و رسانه های شهرستان می دانم اگر این مطالبه که به حق است توسط همه موثرترین خصوصا رسانه ها برنامه ریزی و به آن به طور مستمر پرداخته شود به قطع یقین این مطالبه عمومی محقق خواهد شد .

انتهای پیام /