1

قطع وابستگی به تولیدات خارجی با حمایت از شرکت های دانش بنیان

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سید مهدی خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در جلسه شورای اداری در بندرعباس اظهار کرد: استقلال اقتصادی،سیاسی و استقلال علمی یک ابهت وحاکمیتی دارد اگر بتوانیم تولید علم بومی در درون کشور را مورد حمایت قرار دهیم با داشته های خدادادی که در کشور وجود دارد باعث تولید ثروت می شود.

وی بر ضرورت تولید علم در حوزه کیفیت سازی و کالا های مورد نیاز که از تکنولوژی بالایی برخوردارند تاکید کرد و افزود: یکی از مهمترین سیاستهای ما حمایت از دانش بنیان است که در ساخت زمینه های مختلف الکترونیک فعالیت دارد که نیازمند تولیدات خارجی نباشیم. به عنوان مثال:تولید مودم یکی از ملزومات است. در دستور کار گذاشته شد که تقریبا با آخرین تکنولوژی در ایران با مشارکت اوقاف انجام شده است.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ادامه داد: با توجه به اینکه حجم رقم تولیدی که می خواهیم بسیار بالا بود،توانستیم فاصله قیمتی رو کاهش دهیم به عنوان مثال به جای اینکه یک فرد ۵ میلیون تومان پرداخت کند می تواند مبلغ کمتری را هزینه کند و برای شرکت سودآوری داشته باشد.

خاموشی گفت: اکنون ابزارهای تکنولوژی مورد استفاده فعلی زندگی بشر شده است و مشاهده می کنیم بدون به کار گیری این ابزارها شرایط کاری و حتی زندگی سخت می شود به همین علت در این زمینه اقداماتی با همکاری شرکت بنیان صورت گرفت که تولید جریان تبلت و موبایل را در دستور کار خود قرار دهند.

وی بیان داشت: با توجه به زیر ساخت ها و تجهیزاتی که در کشور وجود دارد می توانیم تولید کننده باشیم و از ارزبری جلوگیری نماییم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با تاکید بر نیازهای اساسی ایران و مردم انقلابی افزود: شایسته مردم ایران است که از ضرورات و ملزومات تجهیزات پزشکی و کالاهای مورد نیاز درمانی خود عقب نمانند.

وی گفت : با قرار دادی که با شرکت دانش سلامت کوثر صورت گرفته است این شرکت به صورت خاص تجهیزات عمل قلب باز تولید خواهند کرد.

خاموشی افزود: طبق توضیحاتی که گفته شد این مشارکت صرفه جویی ارزی بسیار بالایی دارد و بالغ بر ۱۵۰میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته ایم و با توجه به کالاهای که در اختیارمان قرار گرفته این امر نتیجه بخش خواهد بود.

وی بیان داشت:طبق بررسی و مشاهدات انجام شده وابستگی برای تولیدات خارجی قطع خواهد شد با مشارکت شرکت دانش بنیان محصولاتی ارایه دادند که به شرح زیر است:فیبریلاسیون دیالیز خون که طبق توضیحاتی متخصص جز محدود شرکت های در جهان هستیم که می توانیم این کار را انجام دهیم.ساخت انواع ایپلنت های نلینگ فک و صورت، تولید پروتز و ایمپلنت دندانی و انواع قطعات مورد نیاز فراهم شده و به زودی می توانیم برای مردم رونمایی کنیم.

انتهای پیام