1

قطب فرهنگی حاجی آباد نیاز به گسترش فضای پیرامونی دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والمسلمین شریفی، امام جمعه شهرستان حاجی آباد در جلسه بررسی مشکلات امامزادگان سیدمحمد وامیر نظام الدین این شهرستان که با حضور شهردار،شورای شهر، مسئول اوقاف و امور خیریه و نیز هئیت امناء برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به برنامه گسترده فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در قطب فرهنگی این منطقه نیاز به فضای تقریبی 3هزار متر مربع زمین اطراف آن را دارد.

وی در این جلسه از شهردار و شورای شهر خواست تا با بررسی و هماهنگی با مالکین اراضی جنب امامزادگان با تعامل و توافق موجبات این کار صورت پذیرد.

شریفی گفت : این امامزادگان یکی از قطب‌های گردشگری مذهبی این شهر به شمار می‌رود و همه ساله به ویژه در ایام تابستان و بهار میعادگاه عاشقان اهل بیت (ع) است.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به اینکه با همدلی و مدیریت جهادی می‌توان از ظرفیت‌های بقاع متبرکه در جهت گسترش برنامه فرهنگی مذهبی گام‌های بزرگ و موثری را برداریم، خاطر نشان کرد: فراهم نمودن امکانات که یکی از لزومات آن فضای پیرامونی بقاع متبرکه می باشد باعث ایجاد آرامش برای زائران و گردشگران مذهبی می شود.

شریفی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه برای تبدیل به قطب‌های فرهنگی شدن پتانسیل بالایی دارند و باید از این ظرفیت بهره برد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری بارها به جایگاه و ظرفیت بقاع متبرکه به‌عنوان قطب‌های فرهنگی اشاره کرده‌اند که براساس این منویات باید نگاه ویژه و عمیق به این امامزادگان داشته باشیم.

انتهای پیام/