تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 548902
تاریخ انتشار:چهارشنبه 09 مهر 1399 - 11:14| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فعال فرهنگی و سیاسی هرمزگان:

فرزندان شهدای مقاومت فلسطین؛ مسیر پدران خود را ادامه می دهند

پرمایه گفت: حمایت از فلسطین ساختن آینده قدس است، مکتب شهادت روحیه کودکان را سخت و محکم کرده است و فرزندان شهدای مقاومت فلسطین قطعا مسیر پدران خود را ادامه خواهند داد و این دلیل نسل کشی رژیِم صهونیست است زیرا نمی خواهد نسلی از این پدران آزادی خواه باقی بماند.

فرزندان شهدای مقاومت فلسطین؛ مسیر پدران خود را ادامه می دهند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ کودک که باشی دلت تاب سواری و ماشین بازی و گاهی حتی خاله بازی را می خواهد، نوجوان که باشی با لی لی و قایم باشک و هفت سنگ اوقات خود را می گذرانی پا به سنین جوانی که می گذاری دلت آرامش قدم زدن زیر باران پاییزی و خش خش برگ هایش را طلب می کند اما امان از وقتی که جنگ باشد، او که بیاید دیگر کودکی و نوجوانی و جوانی نمی شناسد او فقط می خواهد بزند، بکشد، بگیرد، غارت کند، تصاحب داشته باشد.

فلسطین نیز گویا مصداق کامل دفاع مقدس شده است، آنها بی توجه به سن و سال و خوشی ها و لذت های دوران نوجوانی در پی کسب استقلال و آزادی هستند، آنها همان نوجوان ایرانی هستند که حالا پس از هفته دفاع مقدس روز حمایت از کوکان فلسطینی را به خود اختصاص داده اند تا به ما یادآورشوند همان برادران دینی هستند که خدا حمایت از آنها را بر ما واجب کرده است.

در همین رابطه ثریا پرمایه فعال فرهنگی و سیاسی هرمزگان در گفتگو با هرمز اظهار کرد: سال ۲۰۰۰ تصویری از شبکه های تلویزیونی پخش شد که نشان می داد نوجوان دوازده ساله فلسطینی پشت پدر پناه گرفته بود تا از گلوله های نظامیان صهیونیستی در امان باشد که در نهایت با شلیک تک تیراندازهای صهیونیستی این نوجوان به شهادت رسید، شهادتی که او را به نمادی از مقاومت کرد و یک روز را به نام روز کودکان فلسطینی و حمایت از آنها را به خود اختصاص داد.

این فعال فرهنگی و سیاسی هرمزگان افزود: جمهوری اسلامی ایران که همیشه در یاری رسان مردم فسلطین است و نقش مهمی در احیای موضوع فلسطین و بیداری جهان اسلام دارد روز نهم مهر را در تقویم خود به عنوان روز همبستگی با کودکان و نوجوانان مظلوم فلسطینی نام گذاری کرد تا نمادی از فریاد حق طلبانه کودکان ایرانی به حمایت از کودکان و نوجوانان مظلوم فلسطینی باشد.

پرمایه با اشاره به سخن شهید چمران که گفته است «فلسطین آبروی اسلام است و تمام امت اسلامی وظیفه دارند در آزادسازی فلسطین کمک کنند تا در آنجا دولت فلسطینی تشکیل شود» ادامه داد: همه ما می دانیم با به شهادت رسیدن مردان، زنان، کودکان، نوجوانان، جوانان و حتی افراد سالخورده مظلوم فلسطین، رژیم صهیونیستی ثابت کرده است که به قوانین بین الملی پایبند نیست و فقط قوانینی را قبول می کند که خود وضع کرده باشد.

وی تصریح کرد: صهیونیست؛ بیداری و حق طلبی نسل امروز فرزندان فلسطینی را که می بیند به نسل کشی متوسل شده است و در این راه از شکنجه و ضرب و شتم، حتی استفاده از سگ های درنده نیز کوتاهی نمی کند این درحالی است که مردم فلسطین برای دفاع از خود چیزی جز پرتاب سنگ ندارند و در این مسیر قشری که بیشتر از همه متحمل آسیب می شود کودکان و نوجوانان هستند.

سکوت مجامع بین الملل و سازمان هایی که ادعای حمایت از کودکان دارند

فعال فرهنگی و سیاسی هرمزگان گفت: کودکان فلسطینی زندگی سختی دارند، نود درصد آنها آواره هستند و زیر خط فقر زندگی می کنند، شکنجه، نداشتن امکانات بهداشتی و زندان یک فاجعه انسانی را پدید آورده است، شرایط تحصیل کودکان نیز از بین رفته است و این وضعیت مشکلات روحی و روانی بسیاری را برای آنها در پی دارد.

پرمایه افزود: رنج کودکان فلسطینی کم نیست و تعداد بسیاری از آنها نیز بی سرپرست شده اند، افرادی که در نوار غزه هستند به دلیل محاصره ده ساله ای که توسط رژِیم اشغالگر در آن منطقه صورت گرفته است از کمترین حقوق خود محروم هستند، در حالی که مجامع بین المللی و سازمان هایی که ادعای حمایت از کودکان را دارند فقط سکوت کرده اند و حتی در رابطه با نابودی مراکز آموزشی که با موافقت نامه هایی که بین کشورها در رابطه حقوق بشر صورت گرفته است نیز در مغایر کامل است، هیچ عکس العملی نشان نمی دهند.

وی تاکیدکرد: ما ایرانی ها و دیگر کشورهای مسلمان باید از کودکان، نوجوانان و مظلومان فلسطینی حمایت کنیم زیرا حمایت از فلسطین ساختن آینده قدس است، مکتب شهادت روحیه کودکان را سخت و محکم کرده است و فرزندان شهدای مقاومت فلسطین قطعا مسیر پدران خود را ادامه خواهند داد و این دلیل نسل کشی رژیِم صهونیست است زیرا نمی خواهد نسلی از این پدران آزادی خواه باقی بماند.

فعال فرهنگی و سیاسی هرمزگان افزود: رژِیم اشغالگر فهمیده است که این فرزندان مسیر خود را به خوبی پیدا کرده اند و به دنبال یک هدف بزرگ هستند، آنها دیگر از اسرائیل نمی ترسند و برای رسیدن به یک زندگی آزادانه تلاش می کنند.

وی با تاکید براینکه ما از فلسطین دفاع می کنیم خاطرنشان کرد: دنیای استکبار در مقابل ما ایستاد اما استقامت کردیم و شکست ما را ندید، ایران مجدد به حمایت از فلسطین خواهد ایستاد و می دانیم که پیروزی نهایی مطعلق با مردم فلسطین است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=548902
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,585 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی