1

ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی برای ریشه کنی بی سوادی بکار گرفته شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی رئوفی شورای پشتیبانی سواد آموزی استان، با اشاره به وجود افراد بی سواد در کشور ،عنوان کرد: برای کشوری که مهد علم دانش و هنر است و تاکیدات بسیاری که دین مبین اسلام بر علم آموزی دارد وجود افراد بی سواد زیبنده آن نیست.

وی افزود: برنامه ریزی برای ریشه کنی بی سوادی در جامعه مستلزم داشتن آمار دقیق است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه اغلب افراد بی سواد در مناطق روستایی استان ساکن هستند از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها برای شناسایی و آموزش افراد بی سواد بهره گرفته شود.

رئوفی تصریح کرد: با توجه به اهمیت علم و دانش در توسعه جوامع بخشداران و دهیاران نهایت همکاری و همراهی با اداره کل آموزش و پرورش استان برای ریشه کنی بی سوادی بعمل آورند.

وی افزود: امروزه با توجه به توسعه جوامع و گسترش فناوری های جدید سواد مختص خواندن و نوشتن نیست و آشنایی با فناوری های جدید یکی دیگر از الزامات با سواد بودن افراد جوامع است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، خاطرنشان کرد: تحولاتی که استان هرمزگان از ابتدای انقلاب در بخش های مختلف کرده مرهون تلاش ها و زحمات دانش آموختگان دانشگاهی و مدیران تحصیل کرده و متخصص در بخش های مختلف است و این مهم مصداق اهمیت با سوادی و کسب دانش است.

رئوفی تصریح کرد: زنده شدن نهضت مطالبه گری در بین اقشار مختلف جامعه نیز مرهون کسب علم و دانش است.

انتهای پیام/