تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 556166
تاریخ انتشار:شنبه ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
تبیین راه و رسم شاگردی در مکتب حاج قاسم سلیمانی:

شهید سلیمانی با خارج شدن از مدار فردیت؛ تبدیل به مکتب شد

کارشناس مذهبی هرمزگان در تبیین راه و رسم شاگردی در مکتب شهید قاسم سلیمانی گفت: هرگاه انسان از مدار فردیت خارج شود و روح خود را به قدری بزرگ کند که بر نفوس انسان ها در مسیر کمال تاثیربگذارد آن فرد تبدیل به یک مکتب شده است که این ویِژگی را در شهید قاسم سلیمانی می بینیم.

شهید سلیمانی با خارج شدن از مدار فردیت؛ تبدیل به مکتب شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شهید قاسم سلیمانی سالیان طولانی است که یک مکتب برای اهل علم و معرفت و خداشناسی است استادی که شاگردان خود را در کمال ادب تربیت می کند زیرا معتقد است «ادب» اعمال نیک به همراه دارد، او که حتی در مجالس دور از چشم بقیه می نشست تا ادب و تواضع را به رخ جهان بکشاند شاگردانی تربیت می کند که کار را نه برای دیده شدن بلکه برای رضای خدا انجام دهند.

قاسم سلیمانی همان مردی است که در مکتب سرور و سالار شهیدان تربیت شده است و حالا مانند عباس علی(ع) دست خود را می دهد اما تن به خواری و ذلت نمی دهد قطعا شاگردانی دارد که در این عرصه میدان را برای ورود حق باز می کنند و دست بیگانگان را از کشور خود دور نگه می دارند.

شهید قاسم سلیمانی نه برای یک نسل بلکه برای بشریت یک الگو، مسیر رسیدن به سعادت، هدایت و طریق خداشناسی است برایش پیر و جوان و خردسال و نوجوان نداشت به خوبی می دانست که نماز را با یاد خدا اما با همراهی کودکان باید به سلام رساند وحالا با گذشت یک سال از شهادت این سردار دلها، دلها بی قرار دیدن حاج قاسم سلیمانی است.

در همین رابطه ثریا پرمایه کارشناس مذهبی هرمزگان در گفت و گو با هرمز اظهار کرد: از آغاز تاریخ زندگی بشر دو جریان حق و باطل پایه گذاری شده است که از داستان هابیل و قابیل شروع می شود هابیل مظهر ایمان و اخلاص و قابیل که نفسی عاری از اخلاص و ایمان دارد سبب می شود تا به ناحق دست خود را به خون برادر خود  آلوده کند و امروز شهادت حاج قاسم سلیمانی یکی از همین نمونه های نبرد حق و باطل است.

شهید سلیمانی خالصانه برای خدا کار کرد

کارشناس مذهبی هرمزگان افزود: شهید سلیمانی در روزهای آغازین دفاع مقدس با دیگر برادران رزمنده باایمان و اخلاص همراه شد تا برای پیکار با نفس و دشمن به میدان قدم بگذارد و خالصانه و برای خدا کار کرد خداوند کار او را به ثمر رساند و در نهایت تا جایی پیش می رود که تبدیل به یک الگو و مکتب می شود که شاگردان زیادی نیزدراین مکتب تربیت شدند.

پرمایه ادامه داد: یکی از دلایلی که یک فرد، تبدیل به یک مکتب درس آموز می شود خارج شدن از مدار فردیت است هرگاه انسان از مدار فردیت خارج شود و روح خود را به قدری بزرگ کند که بر نفوس انسان ها در مسیر کمال تاثیربگذارد آن فرد تبدیل به یک مکتب شده است که این ویِژگی را در شهید قاسم سلیمانی می بینیم.

وی تصریح کرد: از دیگر ویژگی های شهید سلیمانی می توان به نبوغ نظامی، حضور مستمر در میدان های رزمی، دفاع مقدس و بقیه میادین نام برد که مقام معظم رهبری می فرمایند در رابطه با این خصلت قاسم سلیمانی می فرمایند «حاج قاسم از دفاع مقدس تا پایان عمر، با شجاعت به دل خطر میرفت اما در عین حال با تدبیر و فکر و منطق عمل میکرد و نه‌تنها در میدان نظامی بلکه در میدان سیاست هم شجاعت و تدبیر توأمان داشت و سخنانش قانع‌کننده، منطقی و تأثیرگذار بود که بنده این واقعیت را بارها به دوستان فعال در عرصه‌ی سیاسی گفته‌ام ».

کارشناس مذهبی هرمزگان خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی را در میدان مبارزه با اشرار مسلح نیز میبینیم که پیش قدم است و حتی در میدان های فرامرزی مانند عراق و سوریه  نیز حضور دارد، زمانی که داعش به پشتیبانی مالی، تسلیحاتی و رسانه ای استکبار و صهیونیست هرگونه جنایتی می کرد و به جان و مال مردم مظلوع عراق و سوریه بی رحمانه دست درازی می کرد قاسم سلیمانی مبارزه می کرد اما تمام افرادی که دم از حقوق بشر می زدند صحنه را خالی کردند.

شهید سلیمانی در خط ولایت بود و لحظه ای منحرف نشد

پرمایه افزود: این ایران اسلامی است که با نگاه ژرف و عمیق مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سربازان رشید و دلیر خود را روانه این میادین کرد تا امنیت و آرامش را به مردم بی دفاع منطقه برگرداند، پدیده ای به نام مدافعین حرم نیز شکل گرفت که مرکزیت آن را شیرمردان دلیر و رشید ایرانی تشکیل می دادند و در راس آنها بازهم شهید سلیمانی است.

وی در بیان ویژگی های فردی و اجتماعی شهید قاسم سلیمانی ادامه داد: اخلاص نیز از دیگر ویژگی های این شهید است، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مقام اخلاص شهید قاسم سلیمانی می فرمایند «در جلسه‌های رسمی با مسئولان مختلف، او به‌گونه‌ای در حاشیه و دور از چشم می‌نشست که باید می‌گشتید تا او را پیدا میکردید و می دیدید».

کارشناس مذهبی هرمزگان اظهار کرد:  روحیه شهادت طلبی نیز از ویژگی دیگر او است، شهید سلیمانی عاشق شهادت بود و بارها در تصاویر را دیدیم که در فراغ شهدا اشک می ریزد و با آنها صحبت می کند والتماس می کند که او را نیز در بزم معنوی خود ببرند همچنین ولایت مداری را در تمام سخنان و نوشته هایش و در تصمیمات و اعمال و رفتار و فعالیت ها نشان می دهد که در خط ولایت بود و لحظه ای منحرف نشد و الحق که لقب مالک اشتر برازنده این شهید بود.

شهید سلیمانی باوجود مسئولیت های فراوان ارتباط عاطفی باخانواده را قطع نمی کرد

پرمایه ادامه داد: حال اگر امنیتی در منطقه احساس می کنیم مرهون تلاش های بی وقفه و مجاهدت های خستگی ناپذیر این شهید است هر کجا که حاج قاسم سلیمانی قدم گذاشت برای استقرار امنیت بود شهید سلیمانی فرزند انقلاب و ولایت بود و برای وحدت و انسجام ملی اهمیت زیادی قائل بود اهل افراط و تفریط نبود و نفوذ کلام بالایی داشت.

وی افزود: تاثیر بیانات او مصداق بارز«سخن کز دل برآید لاجرم بردل نشیند» است، باوجود اینکه شخصیت بزرگی داشت اما اثری از خودبزرگ بینی و تکبر در وجود او نبود، آرامشی که در حرکات، نگاه و کلام او بود تاثیر گرفته از یک ارتباط عمیق و همیشگی با خالق جهان را نشان می دهد.

کارشناس مذهبی هرمزگان تصریح کرد: در عین صلابت، آرامش خاصی داشت و حسن خلق، تواضع، فروتنی و لبخند دلنشین همیشگی وی باعث شد تا انسان های بیشماری جذب او شوند، در عین داشتن مسئولیت های سنگین ارتباط های عاطفی و عمیق خود با همسر و خانواده  را قطع نمی کرد، مراقب خواسته های عاطفی همسر و فرزندان و بستگان بود و پدر یتیمان لقب داشت و همیشه برای شادی دل فرزندان یتیم تلاش می کرد، داشتن تمام این ویژگی ها و تاثیراتی که بر قلب ها و نفوس انسان ها می گذاشت او را تبدیل به یک مکتب کرد.

شهید سلیمانی نشان داد انسان اگر همت کند می تواند قابلیت های خود را شکوفا کند

پرمایه افزود:شهید سلیمانی به ما نشان داد «انسان» دارای قابلیت های فراوانی است که اگر همت کند می تواند آنها را شکوفا کند، پس از شهادت نیز که به حق می توان گفت سلیمانی شایستگی مقام شهادت را داشت مقام معظم رهبری(مدظله العالی) با اشاره به  حملات موشکی به پایگاه نظامیان آمریکایی در عراق فرمودند« بحث انتقام یک بحث دیگری است این فقط یک سیلی بود که ما به آنها زدیم، باید حضور فسادبرانگیز آمریکا در منطقه تمام شود حضور آنها در این منطقه یا هرجای دیگر نتیجه ای جز جنگ، اختلاف، ویرانی و خراب شدن زیربناها نداشته است حضور آنها در منطقه باید به پایان برسد».

وی ادامه داد: دشمنان همین ویرانگری و فساد را برای ایران نیز آرزو دارند و دشمنی ذاتی و همیشگی با کشور ما دارند، راه علاج قوی شدن در جهت سیاسی، اقتصادی وامنیتی همان راهی است که مقام معظم رهبری می فرمایند «باید قوی شویم تا دشم نتواند به ما ضربه بزند» اینکه برخی گمان می کنند یک قدم کوتاه بیاییم آمریکا دست از دشمنی بر می دارد، مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در جواب می فرمایند «اشتباه بزرگی است».

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=556166
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی