تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 572049
تاریخ انتشار:سه‌شنبه 22 تیر 1400 - 13:42| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

شبانه روزی شدن مراکز درمانی بخش های شرق هرمزگان نیاز جدی و فوری است

نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد مشکلات درمانی هرمزگان را بازگو کردند.

شبانه روزی شدن مراکز درمانی بخش های شرق هرمزگان نیاز جدی و فوری است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛

نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد مشکلات درمانی هرمزگان را بازگو کردند.

بیمارستان جاسک و بشاگرد نه از امکانات مناسب بستری برخوردارند نه نیروی متخصص کافی وجود دارد

حسین رئیسی، نماینده شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، افزود: یکی از مشکلات مان در حوزه بهداشت و درمان پراکندگی و مسافت های طولانی و راه های مناسب و عدم دسترسی به مراکز درمانی در شرق هرمزگان است.

وی با بیان اینکه در فاصله ۱۴۰ کیلومتری تا لیردف در شهرستان جاسک منطقه ای به نام نوگین و گیشدان وجود دارد که از ۱۸ پارچه آبادی برخوردار است، اظهار کرد: در این منطقه کوهستانی هیچ مرکز بهداشتی و درمانی وجود ندارد و خواهشمندم به این منطقه رسیدگی فوری شود.

رئیسی با اشاره به اینکه بیمارستان جاسک و بشاگرد نه از امکانات مناسب بستری برخوردارند نه نیروی متخصص کافی وجود دارد، تصریح کرد: بیماران این منطقه ناچارند به میناب اعزام شوند در حالی که از امکانات حمل و نقل درمانی همچون آمبولانس محرومند.

وی با بیان اینکه بیمارستان حضر ابوالفضل(ع) میناب جواز تاسیسش ۱۱۶ تختخوابی است که اکنون ۲۸۰ بیمار در این بیمارستان بستری هستند، عنوان کرد: به طور حتم با مشکلات و امکانات مختلفی رو به رو است، این در حالی است که بیمارستان دوم میناب پس از این مدت تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است در حالی که باید این بیمارستان ها هم جور میناب را بکشد هم جاسک و بشاگرد و شهرستان های جنوب استان کرمان و این مشکلات در وضعیت فعلی دوچندان شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: بیمارستان رودان هم از امکانات مناسبی برخودار نیست و در بخش آمبولانس مشکلات عدیده ای وجود دارد که نیاز به رسیدگی فوری است.

وی با اشاره به اینکه امکانات خنک کننده در بیمارستان های میناب و رودان باید افزایش یابد، عنوان کرد: نیاز به ایجاد بسته های تشویقی برای ماندگاری نیروهای ماندگار در بیمارستان بشاگرد و جاسک هستیم.

رئیسی با بیان اینکه باید سهمیه مناسبی برای مناطق محروم قرار داده شود تا شاهد ماندگاری نیروهای متخصص در شرق استان باشیم، اضافه کرد: شرق استان در کنار کشورهای همسایه وجود دارد و باید بحث واکسیناسیون و سرعت آن جدی گرفته شود تا شاهد شیوع ویروس کرونا آن هم از نوع دلتا نباشیم.

وی اضافه کرد: شبانه روزی شدن مراکز درمانی بخش های شرق استان نیاز جدی و فوری است.

کمبود تخت های بیمارستان هرمزگان با مشکلات عدیده ای رو به است

احمد مرادی ،نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، افزود: شرایط استان هرمزگان فوق بحرانی است و این شرایط برای مسئولان، مردم و آحاد جامعه بسیار سخت و برای نمایندگان هرمزگان در مجلس سخت تر است.

وی با بیان اینکه در هر شهرستان شاهد مشکلات فراوانی در بخش بهداشت و درمان هستیم، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا هم در کنار مسئولان بودیم هم در کنار مردم و هم در کنار دانشگاه علوم پزشکی و تمامی سختی و ها و مشکلات را درک می کنیم.

مرادی ادامه داد: در بحث کمبود تخت های بیمارستان هرمزگان با مشکلات عدیده ای رو به است و پیش از کرونا نیز این موضوع پر رنگ بود و امروز هم همان مشکل وجود دارد که امیدواریم یکبار برای همیشه این مشکل برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان در بخش آمبولانس های اورژانس با مشکل بسیاری مواجه است و علی رغم زحمات کشیده شده هنوز مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد، تصریح کرد: بدهی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بابت دارو نیز امروز به یک مشکل جدی رو به رو شده و دانشگاه علوم پزشکی از تمامی ظرفیت هایش بهره برده اما اکنون وقت حمایت دولت و وزارت بهداشت و درمان برای رفع این مشکل است.

این نماینده مجلس ادامه داد: در خصوص بیمارستان کودکان بندرعباس جلسه ای با پالایشگاه نفت بندرعباس برگزار و ۱۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شد که امیدواریم وزارت بهداشت و درمان در بحث تأمین تجهیزات پزشکی و درمانی یاور ما باشند.

وی با بیان اینکه در شهرستان بندرخمیر نیز بیمارستانی وجود دارد که کارخانه سیمان خمیر قبول کرد بخشی از توسعه این بیمارستان را در دستور کار قرار دهد که باهزم نیاز به حمایت دولت برای تکمیل آن است، خاطرنشان کرد: جزیره قشم ۱۲۰ کیلومتر طول دارد که تا ۵۰ کیلومتر می توانند به جزیره قشم مراجعه کنند اما از باسعیدو به بعد هیچ امکانات درمانی وجود ندارد و مشکلات زیادی پابرجاست.

مرادی اضافه کرد: در تلاشیم که بیمارستان درمان بستری برای تحت پوشش قرار دادن ۵۰ هزار نفر در مرکز تغ راه اندازی شود که همت وزارت بهداشت و درمان را در این راه می طلبد.

وی با اشاره به اینکه به تازگی و فوت یک نوجوان در شهرستان حاجی آباد بر اثر عقرب زدگی نیز در فضای مجازی مطرح شد که بنده خود به منزل خانواده آن مرحوم رفته و به دلجویی از خانواده اش پرداختم، اظهار کرد: از مشکلات بخش فارغان نیاز به درمانگاه شبانه روزی است زیرا از ساعت ۲۰ به بعد رسیدگی درمانی به بیماران بسیار سخت است و مشکلات اینچنینی برای شهروندان بوجود می آید.

مرادی در پایان گفت: می دانم وزیر بهداشت و درمان فشار سختی را بر دوش دارد و اطمینان دارم مردم قدردان زحمات وزیر بهداشت و کادر درمان هستند و امیدوارم با تلاشی چند برابر در مسیر توسعه روند سلامت و بهداشت کشور حرکت کنید.

افزایش سهمیه بومی حوزه درمان هرمزگان نیاز ضروری است

محمد آشوری، نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در نشست فوق العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، گفت: در این شرایط سخت که کشور با محدودیت منابع و بحران های ناشی از شیوع کرونا مواجه است جا دارد از زحمات کادر درمان قدردانی کنیم.

وی با بیان اینکه باید از شهدای سلامت در استان هرمزگان یاد کنیم که در خط مقدم مقابله با شیوع این ویروس بودند، تصریح کرد: امروز رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان مبتلا به کروناست خواهیم دانست که مسئولان استان از هیچ تلاشی برای خدمت به مردم دریغ نکردند و تمامی سختی ها را به جان خریدند.

آشوری با تقدیر از نیروهای مسلح و بنگاه های اقتصادی هرمزگان در حمایت از ارتقای امکانات و زیرساخت های بهداشت و درمان استان، خاطرنشان کرد: عادت داریم که از تهدیدات، فرصت بسازیم و اتفاقات گذشته سبب شد تا فرصت هایی را مقابلمان قرار دهد و بنیان حرکت های اساسی در کشور گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه مجموع تلاش های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان هرمزگان رو به رشد است، اظهار کرد: در مجموع شاخص های سلامت در استان هرمزگان به نظرم فاصله معناداری با متوسط کشوری داریم و همواره در بخش سلامت چه در حوزه زیرساخت ها چه در حوزه تجهیزات و چه توسعه منابع انسانی با کمبودهای جدی رو به رو بوده ایم.

این نماینده مجلس ادامه داد: تلاش های استاندار هرمزگان، مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قابل تقدیر است و توانسته ایم بخشی از مکشلات را کاهش دهیم اما خواهشمندیم اتفاقات مثبتی همچون بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان کودکان بندرعباس هرچه زودتر به نتیجه برسد.

آشوری با بیان اینکه اگر امروز این اتفاقات رخ ندهد تا ۱۰ سال آینده شاهد هیچ تحولی در بخش سلامت نخواهیم بود، افزود: هرمزگان استانی مرزی است و ورودی های مختلف دارد و در زمینه اورژانس های بین راهی مشکلات زیادی وجود دارد و اگر فکری به حال آن نشود مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

وی بیان کرد: بیمارستان ساخته شد و تجهیزات آن آماده شد اما نیاز به منابع انسانی دارد و امیدوارم در چارچوب تصمیم گیری باید سهمیه بومی را افزایش دهیم زیرا نیروی ماندگار بومی برای حوزه درمان هرمزگان نیاز ضروری است تا در آینده شاهد کمبودی در زمینه نیروی انسانی و متخصص نباشیم.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه هرمزگان نیازمند اختصاص بودجه مناسبی برای توسعه مراکز انتقال خون در استان هرمزگان هستیم، عنوان کرد: باید قدردان زحمات وزیر بهداشت و درمان در این مدت باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=572049
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,677 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی