تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 486371
تاریخ انتشار:جمعه ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
اظهارات ائمه جمعه هرمزگان:

شایعه سازی مهم ترین تهدید جامعه است/ عاملان حادثه اهواز گوشمالی سختی خواهند دید

ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه هزینه شایعه سازی مهم ترین تهدید جامعه است و جامعه از این موضوع آسیب دیده است،اظهار کردند:دولتمردان به قشر ضعیف جامعه توجه کنند، چرا که هزینه های کمر شکن زندگی بر مردم سخت شده است.

شایعه سازی مهم ترین تهدید جامعه است/ عاملان حادثه اهواز گوشمالی سختی خواهند دید

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ائمه جمعه استان هرمزگان با بیان اینکه هزینه شایعه سازی مهم ترین تهدید جامعه است و جامعه از این موضوع آسیب دیده است،اظهار کردند:دولتمردان به قشر ضعیف جامعه توجه کنند، چرا که هزینه ها کمر شکن زندگی بر مردم سخت شده است.

شایعه سازی مهم ترین تهدید جامعه است

آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خطبه های نماز عبادی، سیاسی نماز جمعه ضمن اشاره به ویژگی های قیام عاشورا گفت: مشکلات اجتماعی و شخصیتی ناشی از غفلت است که در داستان عاشورا این غفلت به چشم می آید.

وی با بیان اینکه خطر شایعه سازی جامعه را تهدید می کند،افزود: جامعه به دلیل گسترش شایعه به شدت در حال آسیب است و روز به روز شاهدشاهد آسیب از این ناحیه هستیم لذا کسانی که شایعه می سازند از نقش آن آگاه هستندچرا که با شایعه می توان هر کاری را انجام داد.

نعیم آبادی با تاکید بر اینکه مهم ترین درس عاشورا ایستادگی و‌مردانگی است،تصریح کرد:هیچ حادثه بزرگی در تاریخ بدون فراهم کردن مقدماتش شکل نمی گیرد چرا که حادثه کربلا ناشی از شایعه سازی بود لذا باید در برابر تمامی حوادث و وقایع جامعه هوشیار بود.

امام جمعه بندرعباس یادآور شد:در شرایط بحرانی شایعه زودتر بخش می شود و بیشتر مورد قبول عامه قرار می گیرد.

وی با اشاره به نشر شایعه نبود بنزین و اعتصاب برخی اصناف شاهد ایجاد صف های چند کیلومتری می شویم، عنوان کرد:تمامی شایعات اخیر کذب است لذا امروز خطر غفلت، رشوه و شایعه بشدت جامعه را تهدید می کند.

نعیم آبادی اظهار کرد:ملت دارای بصیرت پس از چهل سال باید در برابر دشمن هوشیارتر و با شناخت بیش تر به مقابله با توطئه های استکبار برود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه باید بپذیریم جهان با قانون هایش می چرخد،گفت:جهان براساس سنت های الهی تنظیم است که باید آن را بشناسیم و به آن عمل کنیم.

نعیم آبادی با تبریک روز آتش نشانی به آتش نشانان افزود:حفظ جان و مال مردم از مهم ترین ویژه بارز شغل آتش نشانان است.

وی عنوان کرد: دنیا به ما چشم دوخته تا آنچه که بدست اورده ایم را با چنگ و دندان حفظ کنیم و کوچکترین حرکت ما زیر ذره بین است و دشمن برای ضربه زدن به انقلاب هر روز ساز جدید می زند لذا هوشیار باشید.

امام جمعه بندرعباس خاطر نشان کرد: باید سفره مردم تامین شود و نگذارید سفره مردم آسیب ببیند از سوی دیگر مردم نیز باید برای حفظ آرامش جامعه رعایت کنند.

هزینه های کمر شکن زندگی را بر مردم سخت کرده است

حجت الاسلام مهدی دُری امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به اینکه قسم خوردن در معامله راستش هم مکروه است اظهار کرد: در جامعه ما متاسفانه برای گفتن حرف راست هم باید قسم بخوریم تا طرف مقابل باور کند و این در بازار و کسبه ما جا افتاده و اعتماد به همدیگر از بین رفته است.

امام جمعه رودان وجود گرانی و احتکار امروز در کشور را دور بودن کسبه و بازار از احکام دانست و افزود: زمان قدیم حوزه های علمیه را وسط بازار بنا می کردند تجار و بازاریان با شرکت در مباحث اسلامی بازار،  احکام شرعی خرید و فروش را می آموختند و بازار رنگ و بوی اسلامی به خود می گرفت ولی الان این موضوع برعکس شده است درحالیکه بحث کسب و کار در اقتصاد کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

حجت الاسلام دُری در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته دفاع مقدس و تقدیر و تشکر از عوامل اجرای برنامه ها در شهرستان ادامه داد: ما نباید هیچ وقت ایثارگری های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام را فراموش کنیم و با برگزاری همایش هاو خاطره گویی ها، حقایق و قهرمانی های رزمندگان و شهدا را برای نسل جوان امروز بازگو کنیم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی ۳۱ شهریور در اهواز که به شهادت و زخمی شدن چند تن از هموطنان منجر شد تصریح کرد: این شکوه، قدرت و عظمت هر روز ملت ایران باعث سردرگمی دشمنان شده و این نشان از ضعف و ناتوانی استکبار در مقابل ملت است که دست به چنین حرکاتی می زنند و یک عده افراد بی گناه را از پشت به شهادت می رسانند نه تنها به اهدافشان نمی رسند بلکه باعث وحدت و انسجام بیشتر کشور می شود و دشمن مطمئن باشد ملت ایران انتقام سختی از آنها خواهد گرفت.

خطیب جمعه رودان با بیان اینکه امروز شاهد رسوایی آمریکا در مجمع جهانی هستیم گفت: رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل می خواست ایران را محکوم کند و این موضوع برعکس شد و برای اولین بار به رییس جمهور یک کشور در مجمع جهانی سازمان ملل به خاطر سخنانش می خندند.

وی اضافه کرد: رییس جمهور کشورمان هم بدرستی از مواضع نظام و سیاست خارجی در سازمان ملل دفاع کردند و نشان می هد در سیاست خارجی به وحدت نظر رسیدیم و این وحدت و انسجام باید در حل مشکلات اقتصادی کشور هم در مسئولان بکار بسته شود.

امام جمعه رودان خاطرنشان کرد: دولتمردان به قشر ضعیف جامعه توجه کنند، این هزینه ها کمر شکن است و واقعا زندگی بر مردم سخت شده است.

عاملان حادثه اهواز گوشمالی سختی خواهند شد

،حجت الاسلام والسملیمن میرزا حسین معتمدی فر در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: در میزان دقیق و معیار حرکتی انسان همانگونه که عقل در زندگی تاثیر گذار است وحی به مراتب تاثیر گذارتر بوده و عقل در مقابل وحی کار ساز نیست.

وی با امام بودن را یکی دیگر از معیارهای دقیق حرکتی در زندگی عنوان کرد و گفت: با امام بودن چراغ هدایتی است که هرگز در مسیر گم نخواهید شد.

وی گفت: جوانان مدال های افتخار کشور ما هستند، نیروی انسانی هر کشور مایه افتخار آن کشور است، همانطور که شهدای ما یک مدال افتخار فراموش ناشدنی برای این ملت هستند.

معتمدی فر پیروزی مدال آوران در صحنه های بین المللی یک نوع حرکت برای شکت دشمن عنوان کرد و اظهار داشت: قهرمان یک کشور هویت یک کشور هستند و قهرمانان اجاره ای قهرمانان بدون مرز می باشند.

امام جمعه میناب گفت: همه مسئولان باید در زمینه تربیت قهرمانان ورزشی هنری علمی شهرستان میناب تلاش و کوشا باشند.

وی ضمن محکوم کردن عملیات گروهک تروریستی اخیر در اهواز گفت: دشمنان با محاسبه های خود فکر کردند که وقت ترقه بازی بچه گانه است اما غافل از اینکه خوزستانی ها از فولاد سخت تر هستند.

معتمدی فر اظهار کرد: حمله به یک جمع بی سلاح کار بچگانه است که توسط گروهک تروریستی انجام شد، همه دشمنان بدانند که ما به عاملان این حادثه گوشمالی سختی خواهیم داد.

وی گفت: در خانه های شیشه ای نشسته اند و سنگ پراکنی کردن کار بزدلانه ای است و هنر نیست،دشمنان با هجمه های تبلیغاتی خود برای دست یابی به اهداف شوم خود با ناکارامدی تحریم های آمریکا علیه ایران برای ایجاد تحریم های بزرگ، برجسته کردن اعتراضات صنفی و غیره تلاش می کنند ما نیابد به برخی شایعات در فضای مجازی توجه کنیم.

وی گفت: اگر دور کشور  ما دیوار چین بکشند و تمامی واردات و صادرات قطع شود این کشور با منابعی که دارد یکسال به راحتی زندگی می کند، کشور ایران کشور بحرانی نیست که با شایعه سازی برخی منابع سرشار ما کم یا محدود شود،گول شایعه نخوریم.

وی در ادامه با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: همه ما اجاره نشین شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس هستیم و هر کس در ایران اسلامی جایگاهی دارد مستاجر جا مانده های هشت سال دفاع قدس هستند.

امام جمعه میناب همچنین از مسئولان شهرستان میناب خواست تا برای برجسته کردن هفته دفاع در آینده اقدامات لازم را فراهم آوردند.

وی در ادامه با اشاره به هفته آتش نشانی گفت: با توجه به حجم گسترده کار آتش نشان در میناب با توجه به گسترده بودن منطقه جغرافیایی میناب مسئولان باید برای راه اندازی ایستگاه دوم آتشنسانی در میناب اقدام و در این زمینه کوتاهی نکنند.

امام جمعه میناب، خطاب به مسئولان در خصوص راه اندازی ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی میناب، گفت: برای جلوگیری از  وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی ها راه اندازی ایستگاه دوم آتش نشانی حق مسلم مردم میناب است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=486371
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی