رشد شاخص‌های آموزشی در مناطق کمتر توسعه یافته‌ نباید در شعار خلاصه شود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ایرج بیت اللهی، مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در بازید از مدارس روستاهای محروم و صعب العبور جانوری، گورسر، تنگ دف، مگا و میسکنک از توابع شهرستان جاسک، در آخرین نقطه مرزی استان هرمزگان با سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: تحقق عدالت آموزشی به عنوان یکی از مهمترین اهداف سند تحول بنیادین نباید در شعار خلاصه شود و این مهم باید محور همه برنامه های اجرایی و عملی آموزش و پرورش استان باشد.
وی ادامه داد: برای ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته و توسعه عدالت آموزشی، رفع تبعیض و دسترسی برابر، همه ظرفیت ها باید به خدمت گرفته شود و مردم این مناطق از نتیجه و اثربخشی برنامه ها اطمینان حاصل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان با تاکید بر اینکه جوامعی که بتوانند فرصت‌های و امکانات آموزشی را به خوبی توزیع کنند، آثار آن را در کاهش آسیب‌ها و توسعه یافتگی دریافت خواهند کرد، گفت: رسیدن به سطح برابر در فرصت‌های آموزشی باید چنان باشد که آینده دانش آموزان این مناطق، در نسبت برابر با مناطق برخوردار، تضمین شود.
بیت اللهی همچنین گفت: پذیرفته نیست دانش آموزان این مناطق در کنار مشکلات ساختاری ناشی از توسعه نیافتگی عمومی، در امر مهم و خطیر آموزش نیز این خلا و محرومیت را حس کنند، بنابراین به جای بازدیدها و اقدامات صوری، باید آستین همت را بالا بزنیم و برنامه ها را عملیاتی کنیم.
این مسئول مخاطب این بایدها را همه دست اندرکاران و مدیران و مسئولان عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش هرمزگان به عنوان پرچمدار این هدف، نیازمند مشارکت و همراهی و همکاری همه عوامل دست اندرکار برای رفع محرومیت آموزشی از این مناطق است و در شمار مطالبه جدی آن را دنبال می کند.
بیت اللهی تاکید کرد: جبران عقب ماندگی ها و رفع محرومیت ها، در فرایند برنامه محور باید به دقت و برابر یک برنامه زمانبندی، پیگیری شود تا مردم منطقه بتواند روند تحولات را رصد و در صورت کوتاهی، موارد را بیان و مطالبه کنند.


در بازدید دو روزه مدیرکل آموزش و پرورش استان از این مدارس که با هدف ارزیابی آخرین وضعیت این مدارس و مشکلات و کمبودهای منطقه صورت گرفت، بسته های حمایتی لوازم التحریر توزیع و از معلمان سخت کوش این مدارس که با وجود صعب العبور بودن منطقه چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگاه داشته اند، تقدیر و قدردانی شد.
مدارس روستاهای صعب‌العبور منطقه جانوری در 70 کیلومتری شهر لیردف و 180 کیلومتری جاسک در آخرین نقطه مرزی کوهستانی هرمزگان با استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/