تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 549683
تاریخ انتشار:جمعه 09 اکتبر 2020 - 14:57| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های جمعه هرمزگان عنوان شد؛

مشکلات اقتصادی جامعه به سوء مدیریت مسئولان ربط دارد/هدف کشورهای عربی-غربی از جنگ قره باغ، ضربه زدن به ایران است

نباید منتظر نتیجه برجام باشیم و مشکلات را وابسته به برجام و کشورهای غربی بدانیم بلکه باید با اتکا به قدرت داخلی و حاج قاسم سلیمانی های ایرانی مشکلات را حل کنیم.

مشکلات اقتصادی جامعه به سوء مدیریت مسئولان ربط دارد/هدف کشورهای عربی-غربی از جنگ قره باغ، ضربه زدن به ایران است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام والسملین درویشی امام جمعه موقت بندرعباس با خواندندروایتی از سیدبن طاووس با سلسله از شیخ طوسی از نشانه ها ی مومن اظهار کرد:اقامه ۵۰ رکعت نماز (مجموع واجبات و مستحبات)، خواندن زیارت اربعین، انگشتر عقیق در دست راست کردن، در سجده پیشانی بر خاک نهادن و «بسم الله الرحمن الرحیم» را (در نماز) بلند گفتن میباشد.

درویشی افزود:یکی از نشانه های مومن خواندم زیارت اربعین در روز اربعین میباشد که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا زیارت سیدالشهداء محقق نشد اما این پیاده روی و زیارت اربعین عشق چند صدساله مردم و زوار به امام حسین (ع) است و خود این زیارت اربعین یک وسیله است که باید به قدس و ظهور منجی عالم منتهی شود
وی ادامه داد:زیارت اربعین و امام حسین (ع) سفری است که مردم با خلوص نیت و عشق راهی این مسیر عاشقی میشوند که در این سفر و زیارت همه نوع آدم با شان و شخصیت وجود دارد اما هیچ یک خود را بر دیگری برتر نمیدانند.

امام جمعه موقت بندرعباس باروایتی از حضرت زینب (س)و حضرت زین العابدین (ع)هنگامی که بدن پاره پاره حضرت امام حسین (ع)آورند گفت چرا اینگونه است و خبر آن روز این است اضافه کرد:خداوند دل انسان‌ها را به کربلا سوق خواهد داد که سفر به کربلا خط ریلی حضرت زینب (س)میباشد و زیارت اربعین تحقق این معجزه میباشد.

وی با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ایران عنوان کرد:ما باید از اربعین در تحریم های اقتصادی کشور درس بگیریم و با اتحاد و همدلی مردم و پشتیبانی دولت مشکلی در کشور وجود نخواهد داشت.
درویشی اظهار کرد: ما باید روش زندگی در تحریم اقتصادی یادبگیریم که در زندگی خیلی از مردم و ثروتمندان اسراف دیده میشود اگر چه مشکل داریم اما با مدیریت و برنامه ریزی از این جنگ اقتصادی سربلند بیرون خواهیم آمد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:ما نباید منتظر نتیجه برجام باشیم و مشکلات را وابسته به برجام و کشورهای غربی بدانیم و با اتکا به قدرت داخلی و حاج قاسم سلیمانی های ایرانی مشکلات را حل کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین درویشی در پایان با توجه به هفته انجمن و اولیاء و مربیان خاطر نشان کرد:ما باید در ابتداتقوای خود را قوی تا سرباز امام زمان باشیم و سربازانی امام زمان (عج)گونه تربیت کنیم.

مشکلات اقتصادی جامعه به سوء مدیریت مسئولان ربط دارد

حجت الاسلام  احمد خلیلی امام جمعه موقت شهرستان سیریک اظهار کرد: یکی از مسائلی که امروز در جامعه به مردم فشار می آورد مسئله گرانی است گرانی هایی بی منطق تا کجا ادامه می یابد و تا کی مردم باید شاهد بی ثباتی بازار باشند ، هیچ تردیدی نیست که ما درگیر جنگ اقتصادی بی سابقه هستیم و بخشی از این مشکلات به این موضوعاست اما بخش دیگر که به مدیریت داخلی کشور مربوط است مسئولان اجرایی مملکت برای کنترل و بهبود اوضاع چکار می کنند.

وی افزود: امروز متاسفانه ما در کشور ثبات در بازار ارز، نرخ کالا، اجناس و مواد غذایی مردم نداریم  و برای خارج شدن از این مشکلات نیازمند به مدیران با مدیریت و روحیه جهادی و مدیرانی که درد و مشکلات و حرف مردم بفهمند داریم.

خلیلی ادامه داد: امروز خطرناک تر از جنگ اقتصادی جنگ جمعیتی است برای اینکه جنگ جمعیتی خطرات زیادی برای آینده کشور در بعد کمی و کیفی جمعیت کشور،در حوزه امنیت سخت و دفاعی و در بعد امنیت نرم و بازدارندگی علمی دارد.

امام جمعه موقت سیریک اضافه کرد: یکی از مسائلی که می تواند به رشد جمعیت کمک کند  مسئله ازدواج آسان و حمایت از زوج های جوان است قانونی که ۱۱ سال پیش در کشور تعیین شده اما بین دولت ها پاس کاری می شود قانونی که اگر دولتمردان به دنبال اجرای درست آن باشند شرایط خوبی برای  ازدواج جوانان در بخش های مسکن و تامین جهیزیه ازدواج آسان مزدوجین میسر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: امام جمعه پدر معنوی شهرستان است حداقل انتظاری که ما از مسئولان استانی و شهرستانی داریم این می باشد که هر وقت می خواهند مسئول و مدیری را در سطح شهرستان عوض و یا معارفه کنند بدون آگاهی امام جمعه شهرستان این اتفاق رخ ندهد.

هدف کشورهای عربی-غربی از جنگ قره باغ، ضربه زدن به ایران است

حجت الاسلام و المسلمین مهدی دُری امام جمعه رودان امروز در نمازجمعه این هفته شهرستان اظهار کرد: مناظرات انتخابات آمریکا را می بینیم که دو شخص که قرار است یکی از آنها رئیس جمهور شود چگونه بی ادبانه با هم صحبت و رفتار می کنند و خیلی از کشور ها آمریکایی ها نماد تمدن و برتری جهان می دانند و خیلی ها چشم امید به آنها دارند و در خیلی از بحث ها خودشان را لو می‌دهند.

خطیب جمعه رودان افزود: در مناظرات انتخاباتی کشور عزیزمان، ما اینگونه نباشیم چرا که آنها می خواهند برای بدست آوردن رای هم دیگر را تخریب و به هم توهین می کنند و ان شاءالله کاندیدهای ریاست جهوری کشورمان به این سمت و سو نروند.

حجت الاسلام و المسلمین دُری هدف همکاری برخی کشورهای عربی- غربی در جنگ بین ارمنستان و آذربایجان را ضربه به ایران عنوان کرد و ادامه داد: جنگ ارمنستان و آذربایجان بر سر قره باغ اتفاق افتاده است و در این بحثی نیست که قره باغ جز کشور آذربایجان می باشد که توسط عربستان اشغال شد و آذربایجان می خواهد آن را برگرداند.

وی عنوان کرد: آذربایجان سرزمین شهیدان پاک سرشت و خیلی از علمای مرجع و بزرگ آذربایجانی هستند و یکی از افتخارات ما این بوده که آیت الله فاضل لنکرانی که اهل آذربایجان بود مرجع عالی قدر کشور ما بوده اند.

امام جمعه رودان بیان کرد: مردم آذربایجان ۷۰ سال با تهاجم فرهنگی کمونیستی و ۳۰ سال با حکومت لائیک زندگی می کنند و شیعیانی هستند که از معارف اهل بیت دفاع می کنند.

وی با اشاره به اینکه کشور ارمنستان و آذربایجان روزی جز کشور ایران بوده اند، گقت: متاسفانه هم دولت ارمنستان هم دولت آذربایجان دولتی غرب گرا هستند و چشم امید به آمریکا دارند کشورهای غربی و عربی چشم طمع بستند که از این طریق ضربه ای به کشور ما بزنند.

خطیب جمعه رودان تصریح کرد: مشکلاتی در شهرستان وجود دارد که از مسئولین مربوطه خواستار رفع این مشکلات در حوزه ورزش و وضعیت خیابان ها هستیم که ان شاءالله شهرداری و اداره کل ورزش و جوانان هر چه سریع تر به این مشکلات رسیدگی کنند.

حجت الاسلام دُری خاطر نشان کرد: وجود مشکلات بر ورزش ما لطمه وارد کرده و خواهد کرد که اگر هر چه سریع تر رسیدگی شود و انتظار می رود مسئولین نگاه ویژه ای به حوزه ورزش در شهرستان رودان داشته باشند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=549683
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,984 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی