تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
اجتماعی
کد خبر : 582197
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در نهمین جلسه شورای شهر بندرعباس چه گذشت؟

“خادم” با تاخت و تاز نمایندگان مردم در پارلمان شهری روبرو شد/ وضعیت بوستان‌های شهری و  پارک‌های محله ای اسفبار است

اعضای شورای شهر بندرعباس در نهمین جلسه این شورا نسبت به  عملکرد سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس با نطق های کوبنده خواستار پاسخگویی عملکرد مدیریتی این سازمان شدند.

“خادم” با تاخت و تاز نمایندگان مردم در پارلمان شهری روبرو شد/ وضعیت بوستان‌های شهری و  پارک‌های محله ای اسفبار است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  پیگیری و رسیدگی به مسائل و مشکلات بوستان ها و فضای سبز شهری و همچنین سرویس های بهداشتی عمومی شهرستان بندرعباس با حضور مصطفی خادم در صحن علنی شورا مورد رسیدگی قرار گرفت.

عیسی عباسی عضو شورای شهر بندرعباس در این خصوص با بیان این سوال که آقای خادم برای تفریح فرزندانمان کجا و کدام پارک ببریم و نظر شما کجاست؟ باب مساله را باز نمود.

عباسی افزود: پارک شهید دباغیان با جنایت از بین رفته است و امروز باید راجع به این پارک قدیمی بیشتر صحبت کنیم، مسئولان وقت در خصوص تصمیم های اشتباهی که در خصوص این پارک گرفته شده باید پاسخگو باشند و این حق مردم این نیست.

سرمایه های مردمی در باغ پرندگان به هدر رفت

سید محمدرضا موسوی عضو دیگر شورای شهر بندرعباس نیز در این خصوص اظهار کرد: طرح بهره مندی از مشارکت مردمی در کاشت فضای سبز به کجا رسیده است؟ موسوی با بیان اینکه بوستان هایی نظیر مجموعه کاکتوس، پارک شهید دباغیان و … تبدیل به ساخت بناها شده است، افزود: بوستان های شهری از منظر اصلی اش فاصله دارد.

وی با ورود به مساله باغ گل ها تشریح کرد: حتی با ورود حقوقی هنوز نتیجه ای در این زمینه حاصل نشده است و به دلیل عدم نظارت بر عملکرد پیمانکار درخواست کمیسیون ماده ۳۸ برای آن داده شده است.

عضو شورای شهر بندرعباس همچنین از هزینه هنگفت باغ پرندگان و محل نگهداری پرندگان که توری آن پاره شده است  سخن گفت و ابراز کرد: هدر رفت  ۲۰۰ میلیون تومان هزینه  پرنده هایی که سرمایه این شهر بودند به دلیل پاره شدن توری را چه کسی باید پاسخگو باشد؟

موسوی ادامه داد: درختان درون این پارک نیز خشک شده اند و چوب آن ها به فروش می رسد که نشان از عدم رسیدگی در این زمینه است.

وی مورد حمله قرار گرفتن برخی از پرندگان این پارک توسط حیوان و زخمی شدن آنها را از دیگر معضلات مدیرتی عنوان کرد.

نماینده مردم بندرعباس در پارلمان شهری با اشاره به وضعیت نامناسب برخی از بوستان ها نظیر بوستان انتهای خیابان بلوار امام حسین(ع) که تخریب شده اند و محیط روبرویی آن نیز تخریب شده آنها را به عنوان محلی برای هجوم افراد فرصت طلب عنوان کرد.

هنر این هست که با کم ترین هزینه بهترین کارها را انجام دهیم

حجت الاسلام عبدالرضا حیدری عضو دیگر شورای شهر بندرعباس در این باره گرفت هنراین هست که با کم ترین هزینه بهترین کارها را انجام دهیم.

حیدری در خصوص مشکلات پارک  شهید دباغیان اظهار کرد:  شرایط فعلی این پارک به معضلی تبدیل شده که همه باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه منظر شهری بندرعباس مناسب نیست، خاطرنشان کرد:امکانات مناسب از نظر روحی و روانی بر مردم این شهر تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: مدیریت ظرفیت های موجود تحول گرا خواهد بود و انتظار داریم این موارد رعایت شود.

شرایط اقلیمی بندرعباس مناسب کاشت هر نوع گونه درختی نیست

فریده عامری سیاهوئی عضو شورای شهر بندرعباس نیز در این زمینه  اظهار کرد: شهرستان بندرعباس با توجه به شرایط اقلیمی قابلیت کاشت هر نوع گل و گیاهی را ندارد اما می توان از گونه های سازگار و بومی این استان استفاده کرد.

عامری گفت: ایجاد جایگاهی برای بسترسازی مراکز فساد جالب نیست، در برخی از محلات بوستان هایی را داریم که عدم روشنایی آن باعث کاهش امنیت مردمی در محله شده است.

وی تاکید کرد: لازم می دانیم هر چه سریع تر نسبت به رفع مشکل روشنایی این گونه از بوستان ها اقدام شود.

۲۶۸ پارک در سطح شهر بندرعباس احداث شده است

مصطفی خادم رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس در این جلسه اظهار کرد: ۲۶۸ پارک در سطح شهر بندرعباس اعم از پارک های شهری و محله ای داریم که مساحتی بالغ بر ۲۲۴ هکتار از فضای سبز شهری ما را شامل می شود.

خادم افزود: بالغ بر ۱۰ پارک در سطح ملی داریم که مورد استقبال مهمانان نیز قرار می گیرد که اکثر آنها ساحلی هستند.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد از مساحت درون شهری ما را  پارک ها شامل می شوند؛ ابراز کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری قریب به ۵۰ پارک را رفع نقض روشنایی کرده ایم که در مجموع ۹۰۳ هزار متر مربع روشنایی پارک های شهری رفع شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس بیان کرد: قریب به ۲۲ بوستان با نصب ست‌های بازی تجهیز شده اند و بهسازی سایر پارک های شهری که ست های بازی آنها تخریب شده اند را آغاز کرده ایم.

خادم با اشاره به اینکه برخی از بوستان ها نیاز به بهسازی دارند، خاطرنشان کرد: مباحث طراحی و اجرا در این پارک ها ایراداتی داشته است که از جمله آنها مشکلات تاسیساتی می باشد که نیاز به رسیدگی و بهسازی بهتر دارد.

وی از  بهسازی پارک های شهری و  ساحلی سخن گفت و اظهار کرد: کار بهسازی پارک دباغیان نیز با حضور پیمانکار به نتیجه خواهد رسید.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری بندرعباس از طراحی پارک جنگل حرا خبر داد و خاطرنشان کرد: با جنگل کاری می توانیم از این ظرفیت مناسب  شهری برای جذب توریست و گردشگر در ساحل بندرعباس اقدام شود.

خادم همچنین از طرح راهبردی فضای سبز سخن گفت و ابراز کرد:  نقشه راهی برای نگهداری و توسعه فضای سبز شهری با رویکردهای طرح ۵ ساله بندرعباس دیده شده و طبق آن این طرح تهیه می شود که فاز اول آن در شورای قبلی مطرح کردیم که مصوب شد و در فاز دوم نیز در صورت امکان مطرح خواهیم کرد که با اجری این طرح در راستای رفع مشکلات پارک های شهری تسهیل گر خواهد بود.

وی تصریح کرد: نامه نگاری هایی با اداره مسکن و شهرسازی  در راستای اختصاص مساحتی بالغ بر ۵۰ الی ۱۰۰ هکتار از شمال بلوار شهید رجایی برای ایجاد فضای سبز شهری انجام شده که تا کنون پاسخی را ارائه نداده اند.

فضای سبز شهری اکسیژن و نفسی برای مردم این شهر است

مهدی نوبانی شهردار بندرعباس نیز با بیان اینکه  فضای سبز شهری اکسیژن و نفسی برای مردم این شهر است، اظهار کرد: کاربری های فضای سبز به هیچ وجه نباید به تجاری و مسکونی تبدیل شود و آن کاربری ها در جای خودش به بوستان و پارک ها تبدیل می شود.

نوبانی از برگزاری نشست با مدیرکل راه و شهرسازی و قول مساعد اختصاص ۵۰ تا ۱۰۰ هکتار برای بوستان و فضای سبز این شهر خبر داد.

وی گفت: برای نگهداری پارک ها و فضاهای سبز شهری باید بیشتر کار شود.

شهردار بندرعباس همچنین در خصوص سرویس های بهداشتی عمومی نیز اظهار کرد: باید فضایی را ایجاد کنیم که مردم بتوانند در کمال آرامش، ورزش کنند و سلامت روحی داشته باشند.

نوبانی گفت: جلسه ای را با پیمانکاران برگزار کرده ایم و حساسیت موضوع را انتقال داده ایم که دغدغه های پیمانکار نیز برطرف کرده ایم و بازدید از این بوستان ها در روز آینده در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین در خصوص برخی از گونه های درختی ناسازگار با سلامت مردم اظهار کرد: گونه کونوکارپوس ها باید حذف و درختان بومی جایگزین شود.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=582197
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی