تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 556754
تاریخ انتشار:جمعه 01 ژانویه 2021 - 15:25| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های جمعه این هفته هرمزگان عنوان شد؛

جامعه اسلامی مدیون شجاعت،تدبر و بصیرت شهید حاج قاسم سلیمانی/عاملان ترور حاج قاسم، شب و روز آرامی نخواهند داشت

امامان جمعه هرمزگان در خطبه های این هفته سراسر استان تاکید کردند:سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در طول چهل سال خدمت به انقلاب و جامعه همواره ولایت پذیری، خدمت به مردم،اعتقاد راسخ و توکل به خدا رو سر لوحه کار و جهاد خود قرار داد که خدا به کار،تلاش و مجاهدت ایشان برکت داد و امروز جامعه اسلامی امنیت حاکم بر جامعه را مدیون بصیرت، مدیریت و حضور پر از برکت ایشان هستند.

جامعه اسلامی مدیون شجاعت،تدبر و بصیرت شهید حاج قاسم سلیمانی/عاملان ترور حاج قاسم، شب و روز آرامی نخواهند داشت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان در خطبه های این هفته نماز جمعه در جمع نمازگزاران مصلی امام خامنه ای ضمن گرامیداشت ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: آنچه شهید سلیمانی را از یک شخص به مکتبی به نام مکتب حاج قاسم رسانده، منظومه فکری منبعث از خمینی کبیر و خامنه ای عزیز است.

حجت الاسلام بارانی، آرا و اندیشه های شهید سلیمانی را معرف ابعاد مختلف شخصیتی این شهید بزرگ دانست و افزود: شهید سلیمانی شاگرد ممتاز مکتب امامت و ولایت و الگویی کامل برای جوانان مومن و انقلابی است‌.

وی، با تبیین ابعاد مختلف مکتب شهید سلیمانی، حفظ نظام را مساوی با دفاع از اسلام معرفی و اذعان کرد: در مکتب شهید سلیمانی، جمهوری اسلامی را قابل قیاس به هیچ نظامی نیست و دفاع از آنرا واجب می دانند لذا چهل سال شبانه روز مجاهدانه در این میدان حاضر بودند.

شاخصه مهم مکتب شهید سلیمانی ولایت مداری است

امام جمعه پارسیان، شاخصه مهم دیگر مکتب حاج قاسم را ولایت مداری و تبعیت محض از رهبری نام برده و تصریح کرد: در مکتب سلیمانی مهمترین نکته اتصال به ولایت، اطاعت محض از رهبری و افتخار بزرگ سربازی ولایت است لذا می بینید سراسر زندگی ایشان در گفتار و کردار تاکید بر ولایت مداری است و وصیت نامه سیاسی الهی ایشان نیز به خوبی مبین این مطلب است.

حاج قاسم ملی گرا و وطن پرست واقعی بود

رییس شورای فرهنگ عمومی پارسیان، شهید سلیمانی را یک ملی گرا و وطن پرست واقعی معرفی و عنوان کرد: برخی مدعیان ملی گرایی حاضر نیستند قدمی کوچک برای ایران بردارند و کاری جز نِق زدن بلد نیستند اما شهید سلیمانی عزیز برای عزت ایران و حفظ امنیت ایرانی، چهار دهه شبانه روز در کوه و بیابان و دشت و دریا و کشورهای مختلف مجاهدت کرد لذا ملت فهیم ما هم با تشییع میلیونی ایشان اعلام کردند که ملی گرای واقعی و افتخار ملی ایرانیان امثال شهید سلیمانی هستند.

وی، دشمن شناسی را شاخصه بارز مکتب سلیمانی ارزیابی کرد و گفت: شهید سلیمانی به ذاتِ ترسو و پلید دشمن به خوبی پی بوده بود لذا دیدیم که جبهه مقاومت به فرماندهی سردار عزیز ما با همین شناخت دقیق از میدان مواجهه چگونه پوزه آمریکایی و نوچه هایش را به خاک مالید و هر کجا حضور پیدا کرد جبهه کفر عقب نشست.

حجت الاسلام بارانی، با بیان اینکه کمک به مظلوم و خروش علیه کفر را از ویژگی های برجسته مکتب سلیمانی است، تاکید کرد: شهید سلیمانی ایده ناب امامین انقلاب مبنی بر تشکیل جبهه جهانی مقاومت مستضعفین را در عمل پایه ریزی کرد و امروز دشمن با یک جبهه بزرگ از جوانمردان دنیای اسلام روبروست لذا در قضیه سوریه که شش کشور(قطر، ترکیه، عربستان، فرانسه، انگلیس، آمریکا به همراه رژیم صهیونیستی )در خط مقدم و به دنبال سرنگونی دولت بشار اسد بودند با ابتکار و فرماندهی حاج قاسم تمام مجاهدین دنیای اسلام به پا خواستند و بساط اینها را جمع کردند.

امام جمعه پارسیان در پایان این بخش از خطبه دوم خطاب به آمریکایی ها، خاطرنشان کرد: ملت ایران جنایت بزرگ فرودگاه بغداد را فراموش نمی کند و داغ حاج قاسم همواره در دلهای ایرانیان زنده و تازه است؛ بدانید به فضل الهی جبهه مقاومت اسلامی در انتقام سردار شهیدشان چنان سیلی به شما خواهند زد که نتیجه اش خروج شما از منطقه خواهد بود ان شالله

منظومه فکری منبعث از امام خمینی(ره) مکتب حاج قاسم را بوجود آورد

حجت الاسلام شریفی امام جمعه حاجی آباد در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد:داعش قرار بود بعد از تسلط بر عراق و سوریه در نهایت به هدف اصلی خود برسند یعنی ایران را دچار نا امنی و بی ثباتی کنند و مرزها و شهرهای ما را به آشوب بکشند.
وی افزود: شهید سلیمانی همراه با همرزمانش در قالب مدافعان حرم با این پلیدی و سیاهی دور از مرزهای ایران وارد جنگ شدند و تهدید داعش را از مرزهای جمهوری اسلامی دور ساختند.
حجت الاسلام شریفی ادامه داد: آنچه شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی را از یک شخصی مکتبی به نام مکتب حاج قاسم رسانده است منظومه فکری منبعث از خمینی بزرگ است،
امام جمعه حاجی آباد خاطرنشان کرد: هر چه در آرا وی با موضوعات مختلف وفور کنیم حقیقت تطابق اندیشه این شهید با شاخصه های امام بیشتر آشکار می شود.

جامعه اسلامی مدیون شجاعت،تدبر و بصیرت شهید حاج قاسم سلیمانی است

حجت الاسلام دکتر جواد اسماعیل نیا در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در طول چهل سال خدمت به انقلاب و جامعه همواره ولایت پذیری، خدمت به مردم،اعتقاد راسخ و توکل به خدا رو سر لوحه کار و جهاد خود قرار داد که خدا به کار،تلاش و مجاهدت ایشان برکت داد و امروز جامعه اسلامی امنیت حاکم بر جامعه را مدیون بصیرت، مدیریت و حضور پر از برکت ایشان هستند.

امام جمعه شهرستان بندرلنگه افزود: چهل سال خدمت خالصانه و بی ریا سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حضور ایشان عامل دلگرمی مردم ایران بود و برای تمام اقشار مجسمه خدمت خالص، خدمت به مردم و اخلاق اسلامی بود و مردم دنیا او را به این ویژگی ها شناختند و امروز تمام دنیا به نحوی خود را مدیون حاج قاسم سلیمانی می دانند.

اسماعیل نیا با اشاره به محبوبیت شهید سلیمانی در بین مردم دنیا بیان کرد: سردار سلیمانی چهل سال در پی شهادت گشت و خدمت کرد تا به فیض شهادت نائل آمد و محبوبیتش در دنیا ختم به سعادت اخروی شد زیرا معتقد بود سعادت، در شهادت در راه خدا به دست می آید.

عاملان ترور حاج قاسم، شب و روز آرامی نخواهند داشت

وی خطاب به عاملان ترور سردار سلیمانی تاکید کرد: عاملان ترور سردار بدانند با خواست خدا و تاکید فرماندهی کل قوا مبنی بر ضرورت گرفتن انتقام سخت؛ دیگر روز و شب آرامی نخواهند داشت.

خطیب جمعه شهرستان بندرلنگه با تاکید بر مدیریت انقلابی و اسلامی سردار سلیمانی یاد آور شد: مدیریت از جنس مدیریت انقلابی شهید سلیمانی با ویژگی های همچون خدمت خالصانه،مردم داری،ولایت پذیری همراه بود که باعث سعادت و به معراج رفتن ایشان شد.

اسماعیل نیا خاطر نشان کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسئولیت را سکوی پرواز و عروج نزد خدا برای خود می دانست لذا امروز این مستضعفان هستند که به خونخواهی حاج قاسم گام برداشتند و سالگرد شهادت سردار میتواند درس های بسیاری به ما دهد.

شهید سلیمانی در همه امور مطیع امر رهبری بود

حجت الاسلام و المسلمین مهدی دری امام جمعه رودان ظهر امروز در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان اظهار کرد: سردار سپهبد شهید سلیمانی سرباز مخلص ولایت بود و شهادت وی قدرت محور مقاومت را بیشتر خواهد کرد و ویژگی های شخصیتی مانند صداقت، سلامت و نترس بودن حاج قاسم را به نماد بین المللی مقاومت و چهره مبارزه با تروریسم تبدیل کرده بود و ایشان مطیع امر رهبری بود.

وی افزود: اگر بخواهیم برای حاج قاسم فقط یک ویژگی عنوان کنیم که تمام ویژگی های بارز او در آن گنجانده شود باور اعتقادی و عملی محض او به رهبر معظم انقلاب و اطاعت از ایشان بود و اگر ما هم گوش به سخنان و امر رهبری باشیم تمام مشکلات حل خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین دری با اشاره به ساخت واکسن کرونا توسط ستاد فرمان اجرایی حضرت امام(ره) گفت: اگر ما تحریم نبودیم امکانش بود تلاشی برای بدست آورن واکسن کرونا نداشته و نگاهمان به واکسن از خارج کشور بود و یکی دیگر از برکات تحریم اعتماد به جوانان، دانشمندان و نخبگان امیدوار شده و نگذاشتیم  ما را مانند موش آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار دهند.

وی بیان کرد: الحمدالله واکسن کرونا را خودمان ساخته و به تولید می رسانیم و همانطور که می دانید ستاد اجرایی فرمان امام عهده دار این کار و اولین تست بر روی دختر آقای مخبر انجام شد و این خیلی مهم تر از آن است که خود آقای مخبر این کار را انجام میداد و این نشان دهنده این می باشد که آنقدر اطمینان دارند که عزیزشان اولین نفر واکسن کرونا را تزریق می کند.

امام جمعه رودان ادامه داد: در صنعت کشتی سازی جزء پنج کشور برتر دنیا هستیم و نشان دهنده این می باشد که در خیلی از زمینه ها الحمد الله پیشرفت داشته ایم و یکی از برکات تحریم همین بوده چراکه وقتی که ما خود را باور داشته باشیم که می توانیم تمام تحریم ها را کنار و خودمان بدون نگاه به خارج تقویت کنیم.

خطیب جمعه رودان با استناد به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی تصریح کرد: دولت جوان حزب اللهی دولت شهید رجایی بود و ما در کشور به همچین افرادی نیاز داریم و لازم است بعضی اوقات در بین و  کنار مردم ساده زندگی کنند و بفهمند که در جامعه چه می گذرد و این یک نمونه برای دولت جوان حزب اللهی است.

وی با اشاره به ارزش های حجاب گفت: همانگونه که دشمن شبیخون فرهنگی می زند راه حل آن هم انجام کارهای فرهنگی می باشدو  گاهی وقت‌ها ما بیش از حد در سکوتیم و تا چه حد ارزش های و فواید حجاب را برای دختر و خانواده خودمان بیان کرده ایم و باید بدانیم که کوتاهی و غفلت کنیم، دشمن برای برداشتن حجاب سالهاست که برنامه ریزی کرده و دخترانمان را به داشتن حجاب تشویق و آنها را با فواید آن آشنا کنیم.

ضرورت رسیدگی به وضعیت اینترنت در رودان

حجت الاسلام والمسلمین دری در پایان با اشاره به وضعیت و گله مندی مردم شهر و روستاهای رودان در خصوص ضعیف بودن اینترنت خاطر نشان کرد: وضعیت اینترنت در بعضی از شهر و روستاها وضعیت مناسبی ندارد بلاخص الان که همه چیز همانند کلاس درس دانش آموزان و دانشجویان مربوط به اینترنت می باشد و لطفا مسئولین مربوطه به این موضوع رسیدگی کنند.

آرامش امروز جامعه اسلامی به برکت خون شهید سلیمانی و هم رزمانش است

حجت الاسلام میثم تارم امام جمعه قشم در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم اظهار کرد: حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی اولویت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و توجه ویژه به ولایت و اعمال دینی او را به چهره‌ای بین‌المللی تبدیل کرد.

وی افزود: شهید سلیمانی میدانست هدف اصلی جنایتکاران ایجاد مرز مشترک با ایران بود تا با نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ شوند.

امام جمعه قشم ادامه داد: این شهید بزرگوار با تشخیص به موقع دشمنان اسلام و انقلاب در مرز کشورهای سوریه، عراق و فلسطین توانست از پیشروی آنان جلوگیری کند.

امام جمعه قشم با گرامیداشت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی تصریح کرد: شهید سلیمانی با سرکوب دشمنان در سوریه و عراق و سایر مناطق توانست آرامش و آسایش را درون کشور ایجاد کند.

تردد در لافت شبانه روزی شود

تارم در ادامه بیان کرد: تردد در بنادر لافت و پهل شبانه روزی شود تا حجم زیاد انتقال بار در شب به روز منتقل نشود.

وی افزود: کاهش ساعت تردد و کم شدن احتمالی این لندینگ‌کرافت‌ها باعث تجمع و صف‌های طولانی و ایجاد وقفه برای خذمت رسانی مردم است.

امام جمعه قشم همچنین به موضوع بارش باران شدید اشاره و خاطرنشانکرد: همه ساله در فصل زمستان بارش باران‌های شدید باعث آبگرفتگی معابر و ایجاد مشکل برای مردم می‌شود که باید این مشکل به طور جدی و همیشگی رفع شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=556754
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

13,929 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی