تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 390214
تاریخ انتشار:چهارشنبه 20 بهمن 1395 - 10:10| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بود

قدرت ها ی جهانی ملت عزیز ایران را عقب مانده ، بازار مصرف و زیر بار ننگین ستم پذیری می خواهند .

جنگ و تحریم اقتصادی تحفه الهی بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛توصیه های مشفقانه معمولا عاطفی هستند و نصیحت های عاطفی نیز تاثیر گذار و راهگشا تر از بیان آمرانه است.

نوعا توصیه های سالکان و عرفا راه پیموده ای چون امام خمینی (ره)، بسیار دلسوزانه و بی غل و غش بوده است.

اما این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر گوش شنوایی برای این گونه توصیه های پدرانه وجود نداشته باشد قطعا سود چندانی هم برای افراد این گونه توصیه ها و نصایح نخواهند داشت هر چند که از سر دلسوزی باشد.

امام امت (ره) نصیحت های پدرانه خود را فقط برای پایان عمر و در وصیت نامه قرار نداد و در لحظه لحظه از عمر با برکت خود تمام اقشار جامعه را چنان نصیحت می کرد که اگر بدان ها عمل شود قطعا دیگر کمبودی برای ایران اسلامی از جهت وجود راهنما حتی در این زمانه نیز وجود نخواهد داشت .

اما متاسفانه باید گفت امان از کسانی که دم از امام میزنند و هر جا کم می آورند از اسم امام سو استفاده می کنند و در عمل امام را به اندازه یک سیاستمدار آمریکایی نیز قبول ندارند.

امام خمینی (ره)

من همه ی نیروهای مسلح را در پایان زندگی خاکی خود وصیت مشفقانه می کنم که بدانند اسلام یگانه مکتب استقلال وآزادی خواهی است.

خداوند متعال همه را با نور هدایت اسلام به مقام والای انسانی دعوت می کند.

همان گونه که امروز وفادارید در وفاداری خود اسقامت کنید و بدانید که این وفاداری شما را از ننگ وابستگی ها و پیوستگی ها به قدرت هایی که شما را جز برای بردگی نمی خواهند نجات می دهد .

قدرت ها ی جهانی ملت عزیز ایران را عقب مانده ، بازار مصرف و زیر بار ننگین ستم پذیری می خواهند .

زندگی انسانی شرافتمندانه را ولو با مشکلات ؛ بر زندگی ننگین بردگی اجانب ، ولو با رفاه حیوانی ترجیح دهید.

بدانید مادامی که در احتیاجات صنایع پیشرفته دست خود را پیش دیگران دراز کنید و عمر را به دریوزگی بگذرانید، قدرت ابتکار و پیشرفت در اختراعات در شما شکوفا نخواهد شد.

به خوبی و عینیت دیدید که در این مدت کوتاه پس از تحریم اقتصادی همان ها که که از ساختن هر چیز خود را عاجز می دیدند و از راه انداختن کارخانه ها دیگران را مایوس می نمودند، افکار خود را به کار بستند و بیاری از احتیاجات ارتش و کارخانه های خود را رفع کردند.

جنگ و تحریم اقتصادی و اخراج کارشناسان خارجی تحفه ای الهی بودکه ما از آن غافل بودیم.

اکنون اگر دولت و ارتش کالاهای جهان خواران را خود تحریم کنند و به کوشش و سعی در راه ابتکار بیفزایند، امید است که کشور خودکفا شود و از دریوزگی از دشمن نجات یابد.

توجه به این موضوع پس از سخنان امام بسیار مهم است که برخی از نظریه پردازان کشورهای در حال توسعه همچون ایران همراه با تئوری های به اصطلاح اتو کشیده اجازه نمی دهند کشورهایشان از وابستگی نجات یابند.

اما همواره در طول تاریخ در همین کشورها مردانی یافت می شوند که با شعار آزادی و استقلال کامل و عمل به آن کشور خود را نجات می دهند .

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=390214
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,303 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی