تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 550870
تاریخ انتشار:جمعه 02 آبان 1399 - 16:10| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
امام جمعه بندرعباس:

تنها راه مقابله با منکرات دستگاه های اداری؛ تقوای الهی است/مشکل آب سیریک وضعیت اورژانسی دارد

حجت الاسلام عبادی زاده گفت: هرفردی در هرجایگاهی که قرار دارد نباید سوءاستفاده شغلی داشته باشد، حقوق آنها از بیت المال است و همه افراد در این مسئولیت ها و ماموریت ها دارای امتیازات یکسانی هستند.

تنها راه مقابله با منکرات دستگاه های اداری؛ تقوای الهی است/مشکل آب سیریک وضعیت اورژانسی دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در بیان خطبه های نمازجمعه شهرستان بندرعباس اظهار کرد: منکر و معروف بحث گسترده ای دارد اما نگاه ما به آن محدود است که باید دایره شناختی خود را نسبا به این موضوع گسترش دهیم.

امام جمعه بندرعباس با پرداختن به منکرات اداری و آثار سوء آن در زندگی فردی و اجتماعی افزود: منکرات اداری شامل سوءاستفاده از موقعیت های شغلی، تبعیض بین فردی، تکبر و عدم توجه به زیردستان، سهل انگار ی و کم کاری، افشای اسرار و اطلاعات مشتریان وسازمان اداری، قانون گریزی، تملق و چاپلوسی و حسادت است که راه مقابله با آنها تقوای الهی است.

عبادی زاده ادامه داد: هرفردی در هرجایگاهی که قرار دارد نباید سوءاستفاده شغلی داشته باشد، حقوق آنها از بیت المال است و همه افراد در این مسئولیت ها و ماموریت ها دارای امتیازات یکسانی هستند، یک مدیر در یک دستگاه اداری اگر با کبر و و غرور جواب سوالات مردم را بدهد دچار منکر شده است، بیشتر زمان خود را در کنار همکاران و ارباب رجوع می گذرانیم و آنها به مثابه خانواده ما هستند، حسادت ها سیستم یک اداره را برهم می زند که باید به خدا پناه ببریم.

در قبال حقوقی که از یک دستگاه اداری می گیریم، مسئول هستیم

وی تصریح کرد: در قبال حقوقی که از یک دستگاه می گیرم تکالیفی داریم که باید مراقبت شود و کم‌گذاشته نشود، با کمال تاسف در دستگاه های اداری برخی از کشورها خدمات ارائه شده آنها به مردم از کشور ایران بیشتر است و میزان کار مفید،معدل و ضریب آنها بیش از ایرانیان است که باید دقت کنیم، مسلمانی که مبنای زندگی او بر اساس انضباط اجتماعی و استفاده از وقت به شیوه درست است اما از ۷ ساعت کاری تنها ۲ ساعت آن را کار مفید دارد که شرایط مطلوبی نیست.

امام جمعه بندرعباس اظهار کرد: توجه به تقوا حلال تمام مشکلات جامعه است اگر در سیستم اداری تقوا باشد کار خوب انجام می شود، در خانواده عشق و دوستی را در پی دارد و جامعه فضای نشاط و شادابی و آرامش روحی و روانی را خواهد داشت، در مسائل سیاسی دعواها و نزاع ها را رخت بر می بندد و به سلامت سیاسی می رسیم.

عبادی زاده ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری و تبریک آغاز امامت حضرت مهدی(ع) ادامه داد: امام عسگری(ع) در یک شرایط بسیار خاصی قرار داشت که تربیت یک نسل منتظر بود، مامویت بزرگی که باید زمینه را برای غیبت کبری امام پس از خود را انجام دهد،ایشان در میان ائمه اطهار(ع) امامی است که بیش از همه کرامات خود را بروز می دادند تا جامعه اسلامی در غیبت فرزند ایشان در تردید نباشد.

وی افزود: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا این روزها پر سر و صدا است و برخی تاثیر آن را بر کشور ایران می دانند که نظریه بسیار غلطی است که ناشی از سادگی سیاسی است، آنها ساختار غرب را نمی شناسند و نمی دانند آنچه مهم است دلنبستن به انتخابات آمریکا و برخورد منطقی و خردی است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: سگ زرد برادر شغال است، ترامپ و بایدن هر دو مظهر تفکرات غرب هستند و تفاوتی با یکدیگر ندارند و اتفاقا میزان تاثیرگذاری که ایران در تحول آمریکا دارد بیش از تاثیر آنها بر ایران است، اکنون دوران افول امریکا است و باید منتظر عواقب پس از انتخابات باشد و همان بلاهایی که با ملت های مردم مظلوم داشتند حالا خود در چاه های خود فرو می روند.

عبادی زاده ضمن تبریک هفته وحدت اظهار کرد: نظام اسلامی وحدت دائمی دارد که می تواند راه را به سوی اسلام و مسلمین فراهم کند اما دشمن این را نمی خواهد نباید به جریان های وحدت ستیز اجازه دخالت در امور کشور را بدهیم، برخی تمام آبروی خود را به دست رژیم امریکا داده است و تبل جدایی را سر می دهد که جنگ های در منطقه نیز ناشی از همین مسئله است.

مشکل آب سیریک وضعیت اورژانسی دارد

امام جمعه بندرعباس در خصوص پیگیری مشکل آب سیریک تصریح کرد: قطعی ماهیانه آب سیریک یک مشکل جدی و اورژانسی است که نباید در دستور طرح های دراز مدت قرار بگیرد، اداره کل آب و فاضلاب و استانداری نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشند و مشکل را رسیدگی کنند، بخش ها، روستاها و شهر سیریک که در کنار دریا هستند نباید تشنه بمانند.

به گزارش هرمز، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده امام جمعه بندرعباس پس از قرائت نماز جمعه از تلاش ها و زحمات نیروی انتظامی تشکر کرد و حضور آنها درنمازجمعه که از هیچ پوششی در امنیت نماز و مسائل دینی و سیاسی فروگذار نکرده اند را از شوکت و برکت الهی خواند، قاری این هفته نمازجمعه سرکارگروهبان یکم امیرحسین عباسی و موذن نیز جناب سرهنگ هادی گنجی بود.

سردار غلامرضا جعفری فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان نیز پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرعباس اظهارکرد: نیروی انتظامی برای تامین امنیت پایدار هزینه های بسیاری می پردازد که یکی از آنها تقدیم شهدایی است که در راه عرصه نظم و امنیت تقدیم اسلام می کند، به برکت خون شهدا و ایثارگری جانبازان از یک امنیت پایدار و باثباتی برخوردار هستیم که به همت تمام نیروهای مسلح، امنیتی، نظامی، انتظامی، اعضای شورای تامین امنیت و با مشارکت مردم حاصل شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان افزود: تعداد کل شهدای ناجا ۱۳ هزار نفر است که از این تعداد ۱۴۳ شهید آن متعلق به استان هرمزگان است، ۲ شهید نیز در هفته گذشته در راستای مقابله با اشرار و قاچاقچیان در راستای امنیت و حوزه مرزبانی بودند که به روح پرفتوح آنها درود می فرستیم، ۲۴۵ جانباز بومی استان هرمزگان نیز سلامت خود را تقدیم عرصه نظم و امنیت و سپر بلای مردم قرار داده اند.

به همت نیروی انتظامی؛ هرمزگان جزء ۳ استان امن کشور است

جعفری ادامه داد: امروز اگر ادعا می کنیم جزء سه استان امن و آرام هستیم حاصل جان فشانی و ایثارگری شبانه روزی مرزبانی و انتظامی محقق شده است که برابر ارزیابی ها، از نظر وقوع جرایم جزء ۲۹ استان کشور هستیم که درحد بسیار خوبی است و دستاورد و ارزشمند است، روزانه ۳ هزار فوریت پلیسی را پاسخ می دهیم که امداد مردمی است و برای هر تماس یک تیم اعزام می کنیم و بیش از ۹۷ درصد رضایت مردمی را در این زمینه داریم.

وی ضمن تشکر از مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مرزبانان نیروی انتظامی تصریح کرد: در سال جاری با هوشیاری و تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی در حوزه مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و در مدت ۱۱ ماه ۷۲ تن مواد مخدر کشف شده است که ۱۰۰۰ میلیارد تومان ضربه به بنیادهای مالی قاچاقاچیان وارد شده است، خودروهای مدل بالای خارجی، خانه های مجلل در استان و سایر استان های کشور و زیورآلات زیر شناسایی و توقیف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان هرمزگان افزود: در حوزه کالای قاچاق نیز ۶۵ درصد رشد داشته ایم و بیش از ۴ هزار خودرو توقفیف شد، ۴۰۰ نفر از ارازل و اوباش در قالب طرح خیبر دستگیری و برخورد شده است و در تصادفات برون شهری با ۲۵ درصد کاهش و همچنین تصادفات درون شهری با ۱۶ درصد کاهش مواجه بودیم.

جعفری با تاکید بر اینکه اولویت اول ما امنیت مردم است و هر خدشه ای به آن وارد شود خط قرمز پلیس است، ادامه داد: به همت جوانان در حوزه فضای مجازی ۱۵ هزار تارنمای مجرمانه در هرمزگان و سایر استان های کشور شناسایی شده است و بیش از ۹ هزار از پرونده های مردم، مصالحه شده است، بیش از ۱۰۰ نفر از جوانان را جذب و استخدام کرده ایم و ۳۵۰ نفر نیز حال گزینش هستند، آمادگی آن را داریم تا ۱۰۰۰ جوانان مومن را جذب و استخدام کنیم.

وی در حوزه مقابله با ویروس کرونا نیز اظهار کرد: با همکاری و مشارکت مردم، اعضای شورای تامین امنیت، مرزبانی و انتظامی و با استفاده از تمام امکانات بیمارستانی، ضدعفونی معابر، اقدامات جهادی ، شرکت در مواسات، تجهیزات بهداشتی، کمترین تلفات را در مقابله با ویروس کرونا داشتیم به ۱۹ هزار بیمار خدمت رسانی انجام شده است و ۵۴۷ نفر نیز در بیمارستان نیروی انتظامی بستری شدند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=550870
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,585 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی