1

تقوا مهم‌ترین فضیلت دینی و انسانی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام والمسلمین شعیب صالحی امام جمعه شهرستان بندرخمیر در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان اظهار کرد : تقوا مهم‌ترین فضیلت دینی و انسانی در بیان آموزه های قرآنی و روایات و کتب های اخلاقی و اجتماعی مورد بررسی قرار گرفته است .

وی با بیان اينکه تقوا کلید فضیلت انسانی که دارای آثار دنیوی و اخروی است، افزود : باید بستر های لازم ایجاد شود که تقوا در محیطفردی و  اجتماعی حاکم شود و زمینه ساز تربیت انسان های مومن قرار گیرد .

خطیب نماز جمعه خمیر ادامه داد : ایام هفته دفاع مقدس مقارن است با اربعین حسینی از آنجایی که مهمترین مقوله در این  ارتباط   مسئله تاریخ سیر انقلاب ، تبعیت از رهبری و حقانیت رهبر الهی در خود نهفته دارد .

حجت الاسلام صالحی عنوان کرد : در سال جاری عزاداران و شیفتگان اباعبدالله الحسین علیه السلام در شهر  خمیر  از خادمی زائران اربعین حسینی محروم شدند. راه برای خادمی امام حسین باز است و جریان دارد .

وی اضافه کرد : زمینه خادمی دیگر برای ما در استان هرمزگان و بویژه مردم ولایت‌مدار ایجاد شده و آن توفیق در بازسازی حرم مطهرحضرت زینب (س) است که با مشارکت خود می توانیم ارادت به ساحت مقدس  اهل‌بیت را در کارنامه خود داشته باشیم .

امام جمعه شهرستان خمیر در بخش دیگر به عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای اشاره کرد و گفت : این عضویت برای ایران فواید های با ارزشی دارد نخست حضور در این پیمان و بر افراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی سبب سربلندی ایران و دولت سیزدهم شده است .

وی ادامه داد : تاثیر گذاری ایران در معادلات امنیتی و اقتصادی ، افزایش قدرت مانور سیاسی و اقتصادی و همکاری با بانک های دیگر از جمله دستاوردهای عضویت دائمی ایران در پیمان شانگهای است .

خطیب  نماز جمعه خمیر گفت : پیمان شانگهای یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران اسلامی و خاری در چشم دشمنان انقلاب بویژه آمریکا،  صهیونیست ها و کشورهای عربی مرتجع می باشد .

حجت الاسلام صالحی اظهار كرد : تعمیق  عدالت و گسترش آن در تمام جامعه ، نظارت مردمی یا مردی شدن نظارت بنابر اصل امر به معروف و نهی از منکر ( گشت ارشاد مسئولان ) ، پیگیری خدمت رسانی فوری  به مردم سبب جلب اعتماد عمومی مردم خواهد شد .

وی تصریح کرد : مردم از دولت سیزدهم انتظار دارند همان گونه که در مسئله واردات واکسن عملکرد خوبی داشته در تمام مسائل نیز اقدامات سنجید و انقلابی داشته باشد تا سبب بازسازی اعتماد عمومی شود.

امام جمعه خمیر خاطرنشان کرد : فضای خور خمیر بیمار است و باعث نگرانی لنج داران شده از مسئولان محترم تقاضا داریم چاره ای بیندیشند  و مانع بزرگ که باعث عدم توسعه شهرستان می شود را از بین ببرند .

انتهای پیام /