1

تربیت مبلغان و خطبای مسلط به مبانی اسلامی در موسسه کلام امام صادق(ع) رودان/پذیرش سطح۳ رشته مذاهب اسلامی آغاز شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ برکات حوزه‌های علمیه؛ خاص ایران نیست و بسیاری از ظرفیت‌های فرهنگی ایجادشده برای کشور و پیوندهای عمیق فرهنگی ایجادشده در دیگر ملت ها، توسط طلاب تربیت‌ شده در حوزه‌های علمیه بوده است.

سرمایه حوزوی یک سرمایه ماندگار است و اگر بتوانیم طلبه‌های فاضل، خویشتن‌دار و صاحب اخلاق کریمه تربیت کنیم در امر هدایت جامعه بسیار مؤثر خواهد بود.

آمادگی برای پاسخ گویی دینی، پاسخگویی به نیازهای معنوی، پاسخگویی به شبهات در دین، تشویق افراد مورد نیاز برای تفقه در دین، و در آخر سربازی امام زمان(عج) و آماده سازی برای ظهور، ضرورت های تحصیل در حوزه علمیه به شمار می روند.

مؤسسه کلام امام صادق(ع) واقع در حوزه علمیه ولیعصر برادران شهرستان رودان در سال ۱۳۹۵ تحت اِشراف حضرت آیت‌الله سبحانی و به همت تولیت حوزه علمیه رودان حجت‌الاسلام عدالت تأسیس شد.

در سال ۹۵ مقطع سطح دو این مؤسسه اقدام به پذیرش طلاب واجدشرایط کرد که هرساله تعداد قابل توجهی از آنها فارغ‌التحصیل این مؤسسه می شوند.

حجت‌الاسلام علی رئیسی، مدیر مؤسسه کلام اسلامی امام صادق (ع) شهرستان رودان، در خصوص فعالیت های این موسسه گفت: شعبه تخصصی مذاهب اسلامی رودان از بین طلاب پایه ۸ به بالا و علاقه‌مند در فضایی آرام و علمی در دو روز آخر هفته (چهارشنبه و پنجشنبه) دانشجو می‌پذیرد.

وی افزود: تربیت نیروی متخصص و مسلط به مبانی کلامی، فقهی، حدیثی و سیاسی، اجتماعی در حوزه مذاهب، نشر فرهنگ تقریب و اتحاد و انسجام اسلامی، مقابله با تفکرات افراطی، رفع بدبینی پیروان مذاهب و پرورش طلاب و روحانیون با تفکرات تقریبی جهت ایجاد همگرایی در بین امت اسلامی، تربیت مبلغان و خطبای مسلط و متخصص در مبانی اسلامی جهت ارتباط با پیروان مذاهب در مناطق اهل سنّت از اهداف برگزاری این دوره تخصصی است.

مدیر مؤسسه کلام اسلامی امام صادق(ع) رودان ادامه داد: پاسخ‌گویی به شبهاتی که علیه مبانی اصیل اسلام و تشیع و مکتب اهل بیت(ع) و نظام جمهوری اسلامی وجود دارد و نیز تقویت نهضت پرسش‌گری و پاسخ‌گویی، مقابله با تفکرات افراطی سلفی وهابی و گروه‌های تکفیری، پاسخ‌گویی و مناظره علمی در جهت مقابله با این تفکر غلط، تربیت نیروهای متخصص و مسلط به مذاهب اسلامی جهت تدریس در حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی داخل و خارج کشور از دیگر اهداف برگزاری این دوره تخصصی است.

رئیسی تصریح کرد: از دیگر اهداف برگزاری این دوره تخصصی می‌توان به تربیت مدیران اجرایی و ائمه جمعه و جماعات مسلط به مبانی اسلامی جهت حضور در مناطق قومی و استان‌های مشترک (سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گلستان، کردستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، آذربایجان غربی و…)، پژوهش و تألیف کتاب و مقالات با رویکرد تقریبی و اندیشه‌های مذاهب اسلامی و تبیین دیدگاه‌های فقهی و اعتقادی مذاهب اسلامی و تربیت طلاب و دانش‌پژوهان زبده و متعهد جهت مناظرات تخصصی و گفتگو با پیروان مذاهب و تشکیل کرسی‌های آزاداندیشی، اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در این دوره تخصصی به سایت سنجش و پذیرش حوزه‌های علمیه مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۹۱۹۱۵۸۹۴۵۹ و ۰۹۰۳۶۰۵۴۸۶۷ تماس بگیرند.

انتهای پیام/