1

تخریب ۷۰ درصد از راه روستایی حاجی آباد بر اثر بارندگی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حمید جهانگیری کوهشاهی،فرماندار حاجی‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار پیارم  حاجی‌آباد با اشاره به خسارت بارندگی طی روزهای گذشته اظهار داشت:راههای روستاهای تل مرا ،کهه، باغان، رایز، گله گاه  به علت جاری شدن سیل و آبردگی جاده مسدود می باشند.

وی افزود:محور تنگه زاغ به دلیل ریزش‌های سنگ در  قسمت سردر تونل و طغیان رودخانه مسدود شده بود که همکاران اداره راه طی 48 ساعت گذشته برای بازگشایی راه، مشغول خدمات‌رسانی هستند هم اکنون خودروها می‌توانند از این مسیر تردد نمایند.

فرماندار حاجی‌آباد اظهار کرد: 70 درصد از راه‌های روستایی تخریب، تعدادی پل نیز کاملا تخریب شده و بافت‌های فرسوده نیز دچار خسارت شده که میزان آن اکنون قابل پیش‌بینی نیست.

وی از اعلام آمادگی کامل همه دستگاه‌های خدمات‌رسان در بارندگی‌های چند روز آینده خبر داد و عنوان داشت: با توجه به پیش‌بینی‌های آینده در زمینه بارش‌های شدید، همه دستگاه‌ها آمادگی کامل در خصوص تجهیزات و ایمن‌سازی محورها را دارند.

فرماندار حاجی آباد در پایان از هموطنان خواست تمهیدات ایمنی را رعایت نمایند و از سفرهای غیر ضروری جلوگیری و با ماموران راهداری هلال احمر و ستاد بحران همکاری لازم را داشته باشند.

علیرضا میرزایی ،رئیس داره راه شهرستان نیز در زمینه امنیت های روستایی گفت: راههای خاکی روستایی  نیاز به رگلاژ با گریدل دارندو بعضی از روستاها نیز جاده مسدود می باشد.

میرزایی افزود: بزرگراه سیرجان-حاجی آباد و حاجی آباد -بندرعباس بر اثر ریزش کوه مسدود شده بودکه هم اکنون مشکل بر طرف شده است .

وی افزود: بیشتر خسارت جاده ها شامل  آبردگی شانه جادهای آسفالته و راههای روستایی می باشد و تا کنون هنوز برآورد خسارت صورت نگرفته است و برآورد خسارت بعد از اتمام بارندگی صورت می گیرد.