بیماری کرونا فرصت یادگیری دانش آموزان را چند برابر کرده است/ به دنبال تأمین تبلت دانش آموزان بی بضاعت هستیم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ایرج بیت اللهی، مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در جلسه با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: قبلا یک فرصت یادگیری که همان روش سنتی بود در مدارس وجود داشت ولی به علت شیوع بیماری کرونا چند فرصت یادگیری از جمله فضای مجازی، برنامه آموزش تلویزیونی، منابع مکتوب و درسنامه خود آموز ایجاد شده است که دانش آموزان می توانند به صورت ترکیبی از این فرصت ها بهره بگیرند.
وی با اشاره به مصوبه اخیر شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: کمپین حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و تهیه تبلت و گوشی برای آنها به راه افتاده است و حدود 300 تبلت توسط مجمع خیرین غرب استان در اختیار دانش آموزان آن مناطق گذاشته شده است.
بیت اللهی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) یک هزار گوشی هوشمند یا تبلت بین دانش آموزان نیازمند تحت پوشش توزیع کرده است و مبلغ هشت میلیارد ریال هزینه خرید تبلت نیز جمع آوری شده است.
به گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، هرچند کرونا شرایط سختی را برای جامعه فراهم کرده است ولی با ابتکار و خلاقیت مجموعه آموزش و پرورش استان، جهاد علمی مؤثری از ارائه خدمات خوب آموزشی ایجاد کرده و زمینه و بستر مناسبی را برای آموزش دانش آموزان به وجود آورده است.

انتهای پیام/