1

بسیجیان، تفکرات و روحیات بسیجی را به کشورهای اسلامی مصادره کرده اند

حجت صادقی کارشناس مسائل سیاسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: حوادث پر التهاب ماه های ابتدایی شکل گیری انقلاب اسلامی، ضرورت بسیج همگانی ملت برای دفاع از امنیت کشور در برابر ناآرامی های ایجاد شده توسط دشمنان انقلاب را ایجاد کرده بود در چنین شرایطی بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی(ره)در ۵ آذر ماه ۱۳۵۸ صادر شد.

وی افزود: اگر بخواهیم تعریفی از فرهنگ داشته باشیم به مجموعه اندیشه ها ،ارزش ها و رفتارهای یک قوم و قبیله می گوییم.فرهنگ ابزار ی است که به زندگی ما انسان ها هویت و ارزش حیات می بخشد که در واقع مانند رودی است که در تفکرات و رفتارهای بشر جریان دارد که مهمترین و اصلی ترین وسیله جامعه به حساب می آید.

این کارشناس سیاسی هرمزگان گفت: بسیج بر اساس ارزش های انسانی و فرهنگ اسلامی شکل گرفته است و رمز موفقیتش این است که از اعتقاد میلیون ها انسان برخاسته است. زمانی که یک فرد با تفکر بسیجی همسو و سازگاری داشته باشد روحیه ایثار فداکاری، شجاعت، اخلاص و عمل در او پدیدار می شود.

صادقی ابراز داشت: می توان به چند روحیه و تفکر بسیجی در این چند دهه از انقلاب اشاره کرد ابتدا به جنگ هشت ساله دفاع مقدس که مردم غیور ما بسیجی وار در مقابل دشمن ایستادند و اجازه ندادند ذره ای از خاک ایران اسلامی به یغما برود شما هر جایی نگاه کنید رد پای بسیج وجود دارد در سیل خوزستان بسیج همگی در برابر ویروس کرونا و د ر آخر به زلزله چند روز اخیر منطقه شما استان مان هرمزگان که عزیزان و فرزندان انقلاب برای یاری رسانی بسیج شدند این ها همه تفکر بسیجی فرهنگ بسیجی و روحیات بسیجی است که در خون تک تک ایرانیان جاری است.

وی ادامه داد: به تعبیر معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی، (ره)فرمودند: بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمر ی است که شکوفه های آن بوی بهار و فصل طراوت تعیین و حدیث عشق می دهد.

این کارشناس سیاسی همچنین افزود: مقام معظم رهبری مدظله العالی در جای دیگری فرمودند: امروز اگر شما جلوه های زیبایی پرشور جوانان را در صحنه های پرخطر فلسطین و لبنان مشاهده می کنید این الگو گیری از بسیج است، پس توانسته ایم با تفکرات و روحیات بسیجی این فرهنگ غنی را به کشورهای اسلامی مصادره کرده ایم.

انتهای پیام/