1

بارندگی برخی از مدارس هرمزگان را تعطیل کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ در پی بارش های شدید باران در منطقه جنوب کشور باعث انسداد راه های موصلاتی و آبگرفتگی برخی از شهرستان های استان هرمزگان شد.

با پیش بینی تشدید بارندگی ها در روزهای یک شنبه، دوشنبه و سه شنبه هشدار قرمز مدیریت بحران اعلام شده است و از هفته پیش تمام دستکاه های اجرایی به صورت آماده باش کامل در آمده است.

اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان در اطلاعیه ای اعلام کرد: مدارس استان هرمزگان در همه مقاطع تحصیلی دایر است؛ اما با توجه به صدور هشدار سطح قرمز جوی و دریایی مبنی بر وقوع بارش های سیل آسا و وضعیت نامناسب جوی در سراسر استان، طبق تصمیم ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان، فرمانداران می توانند بنا به شرایط بارندگی ها و ضرورت هر شهرستان ضمن هماهنگی با استاندار هرمزگان، مدارس را تعطیل اعلام کنند.

کلیه مدارس شیفت صبح در شهرستان بندرعباس تعطیل شد

عزیزالله کناری فرماندار شهرستان بندرعباس اظهار کرد: بارندگی هایی که از دیشب آغاز شده است باعث آب گرفتگی معابر و ایجاد مشکل برای تردد دانش آموزان شده است و به همین دلیل و با اعلام ستاد بحران این شهرستان کلیه مدارس شیفت صبح تعطیل می باشد.

وی در ادامه از شهروندان خواست از تردد های غیر ضرور در شهر خودداری نمایند.

کلیه مدارس جزیره هرمز امروز تعطیل است

مدیریت بحران جزیره هرمز اغلام کرده است با توجه به هشدار جوی شماره ۴۹ اداره کل هواشناسی استان هرمزگان (سطح قرمز ) و با تصمیم ستاد مدیریت بحران بخش هرمز فعالیت های حضوری مدارس کلیه مقاطع تحصیلی در روز یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ تعطیل و فعالیتهای آموزشی و پرورشی دانش آموزان در فضای مجازی دنبال خواهد شد.

درضمن کلیه امتحانات داخلی نوبت اول مدارس در روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ لغو و در تاریخ دیگری که از سوی مدارس اعلام می گردد برگزار خواهد شد.

باران شدید مدارس بشاگرد را تعطیل کرد

یعقوب دادعلی زاده سرپرست فرمانداری بشاگرد اظهار کرد: همه مدارس بشاگرد تا سه شنبه ۱۴ دی ماه تعطیل است.

وی افزود: آبگرفتگی و شدت باران و مسدود شدن برخی راههای روستایی علت این تصمیم بوده است.

به گفته فرماندار بشاگرد، ۵ روستا در بخش گافر و پارامون به علت طغیان رودخانه و قرارگیری در مسیر سیل تخلیه شده‌انندن و راه ارتباطی با بخش گافر و پارامون نیز از صبح امروز قطع شده است.

دادعلی زاده همچنین عنوان کرد: بارش‌های سیلابی در بالادست سبب طغیان بسیاری از رودخانه‌های بشاگرد شده است.

در صورت تعطیلی مدارس سایر استان سایت خبری هرمز اطلاع رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام/