1

مردم باغیرت ملی نسبت به مصرف کالاهای ایرانی اهتمام ورزند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، علی فضلوی، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشور در گردهمایی بزرگ مهندسین میناب گفت: در شرایط رکود اقتصادی و  جنگ تولیدی و صنعتی جامعه مهندسان بسیجی همچون دفاع مقدس با تشکیل  اتاق فکر و حرکات جهادی  بعنوان حامیان اقتصاد مقاومتی تولیدکنندگان و صنعتگران را حمایت کنند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشور اشتغال را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری دانست و بیان کرد: اشتغال و کارآفرینی به صورت مستقیم با معیشت مردم در ارتباط است لذا با فعال‌سازی واحدهای تولیدی زمینه برای توسعه آن نیز فراهم و معیشت مردم نیز بهبود می‌یابد.

وی ادامه داد: واحدهایی که موضوعیت صنایع غذایی و دارویی دارند جزء اولویت‌هادر جهت احیا و برگشت به چرخه تولید برای ما اهمیت دارد.

فضلوی ایجاد اشتغال در کشور را جز اولویت های مهم بر شمرد و تصریح کرد: از بین واحدهای صنعتی، واحدی برای انتخاب و رفع مشکل در نظر گرفته می‎شود که تعداد بیشتری نیروی انسانی داشته باشد.

وی اظهار کرد: گروه‌ها و مهندسان بسیجی که به‌صورت داوطلبانه در امر فعال‌سازی واحدهای تولیدی اقدام می نمایند در مرحله نخست با مشارکت دولت و صاحبان واحدهای تولیدی نسبت به آسیب‌شناسی واحد فعالیت نموده و در مراحل بعدی نیز با اقدامات اساسی درزمینهٔ رفع این مشکلات تلاش کنند.

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشورگفت: ایران در تعداد فارغ‌التحصیلان مهندسی در جهان رتبه چهارم دارد.

فضولی با تاکید بر این مطلب که فرهنگ کار و تلاش در کشور ضعیف است و مهندسین بسیجی و جوان باید این فرهنگ را گسترش دهند اذعان داشت:مردم باید مصرف‌کننده نهایی تولیدات داخلی باشند و باغیرت ملی نسبت به مصرف کالاهای ایرانی اهتمام داشته باشند .

رئیس سازمان بسیج مهندسین کشور بابیان اینکه گروه‌های جهادی برای احیای کارهای جهادی در کشور تلاش کنند، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب همیشه در تمام دولت‌ها به آن تأکید داشته نسخه شفابخش اقتصاد بیمار ایران اسلامی است.

گردهمایی مهندسن بسیجی در شهرستان میناب با حضور 450مهندسین بسیجی شهرستان میناب برگزار شد.
انتهای پیام/م