تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 563211
تاریخ انتشار:جمعه 06 فروردین 1400 - 17:35| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در خطبه های این هفته هرمزگان عنوان شد؛

افزایش قدرت کشور و بهبود وضع معیشتی در گرو حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب صحیح است

امامان جمعه هرمزگان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته استان تاکید کردند:حضور حداکثری، تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی است و انتخاب فرد اصلح به افزایش قدرت کشور، بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکلات کمک می‌کند.

افزایش قدرت کشور و بهبود وضع معیشتی در گرو حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب صحیح است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛حجت الاسلام دکتر محمدعبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان اظهار کرد: همه باید برای تحقق شعار سال احساس مسوولیت کنند و از ظرفیت های موجود برای این موضوع استفاده نمایند.

مسئولان کشور راه را برای تحقق همه جانبه شعار سال هموار کنند

وی افزود: مسوولان عالی رتبه باید شرایط را به درستی بررسی و با مانع زدایی از فرآیند تولید و خدمات و اشتغال در کشور و پشتیبانی از اشتغال موجود، راه پیشرفت و اقتدار ملی را همواره تر از قبل نمایند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان ادامه داد: کشور ایران در سالهای اخیر با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان رشد اقتصادی داشته و هم اکنون جایگاه کشور در اقتصاد جهانی، یک جایگاه مهم و تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: مسوولان در همه رده های سنی باید نقش مهم ایران در اقتصاد جهانی را درک کنند و اقتصاد داخلی‌مان را با جهش تولید و مانع زدایی از تولید در مسیر توسعه قرار دهند.

امام جمعه بندرعباس نقش هرمزگان در توسعه اقتصادی کشور را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و گفت: باید نقش مردم و اقتصاد محلی مردم منطقه در رشد همه‌ جانبه کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.

عبادی زاده با اشاره به اهمیت باورهای دینی و نقش باور داشتن به فرهنگ انتظار در رشد یک جامعه اسلامی، گفت: ما به عنوان جامعه‌ای که به این امر باور داریم، باید بیش از پیش تلاش کرده و جهت سعادت دنیوی و اخروی گام برداریم.

وی با گرامیداشت نیمه شعبان و میلاد حضرت مهدی موعود (عج) خاطرنشان کرد: فرهنگ انتظار در وجود خویش ایمان و مقاومت و اقتدار برای جامعه اسلامی می‌آفریند و ملت‌های باورمند به ظهور هرگز انگیزه و امید خویش را برای آینده‌ای روشن از دست نمی‌دهند.

افزایش قدرت کشور و بهبود وضع معیشتی در گرو انتخاب صحیح است

حجت الاسلام مهدی بهره‌مند امام جمعه موقت قشم در خطبه‌های نماز جمعه این هفته جزیره اظهار کرد: سه سال متوالی است که نامگذاری سال بر پایه تولید است، رونق، جهش و مانع زدایی و پشتیبانی از تولید که نشانگرد نقش موثر این امر در رفع مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

وی افزود: متاسفانه برخی مسوولان پیام‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری را دیر متوجه می‌شوند و یا آنرا با اهمیت نمی‌شمارند.

امام جمعه موقت قشم تصریح کرد: با تولید می‌توان بیکاری را به حداقل رساند و با رفع مشکلات معیشتی، آرامش روانی برای مردم مهیا کرد.

بهره‌مند اظهار کرد: حمایت و توجه به تولید از کمبود اقلام و مواد غذایی اساسی مردم جلوگیری می‌کند و باعث افزایش عرضه آن می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام به دنبال شکست جمهوری اسلامی هستند، گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برای جلوگیری از پیشرفت و عظمت این نظام تلاش کردند و این امر نشان دهنده ترس آنان از اسلام است.

امام جمعه موقت قشم  افزود: ما امروز در دنیا عزت داریم و دشمنان از همین عزت و اقتدار ما هراس دارند.

وی ادامه داد: شرکت مردم در انتخابات ۲ تاثیر بر کشور دارد که اولی حضور مردم است و دوم انتخاب فرد اصلح به شمار می‌رود.

بهره‌مند تصریح کرد: حضور حداکثری، تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی است و انتخاب فرد اصلح به افزایش قدرت کشور، بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکلات کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه رییس جمهور شخص تاثیرگذار در کشور است، تاکید کرد: دولت فعلی با تحرک و توجه بیشتر در مدت زمان باقی‌مانده از دوران خدمت خود وضعیت معیشت مردم را بهبود بخشد.

مشکلات برجامی ما از تصویب عجولانه ۲۰ دقیقه ای است

حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته شهرستان با بیان اینکه انصاف انقلابی در فرمایشات مقام معظم رهبری در سخنرانی اول سال وجود داشت اظهار کرد: برای ما درس آموز است که از آن انقلابی های پیرو ولایت فقیهی نباشیم که اگر جایی فرمایشات مقام معظم رهبری اندیشه های طیف ما، و افکار ما،ذهنیت های سیاسی ما جور در آمد بگویم رهبری اینجا حرف قشنگی زدند و احیانا اگر فرمایشی از مقام معظم رهبری و اندیشه های ذهنی من جور در نیامد بگویند اینجا رهبری اشتباه کرد همه حرفاها را پیروان ولایت فقیه باید بپذیرند و تیریبون به دست ها هم باید نمایندگان گفتمان سازی انقلابی باشند که رهبری فرزانه ما در همین مسیر دارند گفتمان سازی می کنند.

امام جمعه موقت رودان افزود: مسائلی که لازم هست در طول سال و درباره جهان اسلام تصمیم گیری شود مقام معظم رهبری در اول هر سال اعلام می کنند و ما میتوانیم بیت القصید بیانات ایشان بدانیم یعنی آن حرفای خیلی مهمی که هر ساله در آغاز سال مطرح میکنند جنس رهبر ما از جنس رهبران ویژه تاریخ هست یک شخصیت عجیب و بزرگ که در بحث بصیرت و آینده نگری و روشنگری مانند یک فرمانده کارکشته بصیرت را به فضای جامعه انتقال میدهد.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به شعار سال تولید،پشتیبانی ها،و موانع زدایی ها، ادامه داد: این شعار مخصوص دولت کنونی و دولت تازه نفس نیست بلکه ملت هم در این مسئله باید نقش داشته باشد و حتی هیئت امنای مساجد، تیریبون های نماز جمعه،امامان جماعت و همه باید فرهنگ سازی کنند تا ان شاءالله شعار تولید،پشتیبانی ها،موانع زدایی،ان شاءالله به معنای اکمل پیدا کند.

مهدوی با بیان اینکه مواضع رهبر انقلاب و ملت ایران در سخنرانی ها به صورت شفاف بیان می شود تصریح کرد: بعضی از آقایان با وجود اینکه مقام معظم رهبری سیاست های قطعی نظام را روشن گری و مطرح می کنند و از زبان ایشان انشا و صادر میشود دست به یک نامه نگاری های بیهوده می زنند و حرف های عجیب و غریبی مطرح می کنند توصیه ما اینست که دست از کارهای بیهوده بردارید مواضع ملت و مقام معظم رهبری، در سخنرانی های ایشان مطرح می شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب درباره مسئله برجام خطاب به دولت کنونی و دولت بعدی که روی کار خواهد آمد عنوان کرد: مقام معظم رهبری به سراحت فرمودند که آمریکا باید تمام تحریم ها را بردارد بعد ما باید در میدان عمل راستی آزمایی کنیم.

امام جمعه موقت رودان اضافه کرد: دستگاه دیپلماسی نظام ما هم از شتاب زدگی در مسئله برجام دست بردارد و یکبار در مجلس شتاب زده عمل کردند و یک مسئله به این مهمی را ۲۰ دقیقه ای تصویب کردند و الان میبینیم که ملت چقدر از این مسئله و تصویب غیر کارشناسانه گرفتار چه مسائلی شده ایم.

عمل به شعار سال تنها وظیفه دولت نیست

حجت الاسلام والمسلمین محسن سالاری امام جمعه سیریک افزود: فضای مجازی باید کنترل شود، کنترل کردن به معنی فیلتر نیست ،این مسئله در ایران تنها نیست بلکه در تمام دنیا این مسئله رعایت می شود، امیدواریم با تکمیل اینترنت ملی به حرف و گله رهبری در این سال جامع عمل بپوشانیم.

وی با تبریک اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان گفت:شعبان ماه منتظران است به گفته مقام معظم رهبری انتظار یعنی آمادگی و زمینه سازی برای ظهور، که انتظار فرج از با فضیلت ترین اعمال است و امام باقر(ع) فرموده محبت و عشقی که داریم کافی نیست بلکه اعمال و رفتارمان نیز باید آمیخته به خوبی باشد.

خطیب نماز جمعه شهرستان سیریک با تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و تندرستی و موفقیت برای امت اسلام و مردم ایران بیان کرد:رهبرمعظم انقلاب هر ساله اول سال نقشه سال را برای ما ترسیم میکند ،و سخنان معظم له در یکم فروردین ،نشانه راه یک ساله کشور است.

حجت الاسلام سالاری با بیان اینکه رهبری چند وجهی مبارزه می کنند در جبهه های مختلف سیاسی ،اقتصادی نظامی و فرهنگی خاطرنشان کرد: مساجد ما سه وعده و پنج وعده در سایه جمهوری اسلامی فعالیت می کنند بنابراین انتظار هست همه مساجد باید در زمینه تولید گام بردارند.

امام جمعه شهرستان سیریک یادآور شد:مشارکت مردم باید در انتخابات باشکوه باشد اگر انتخاب نکنی برایت انتخاب خواهند کرد کسی را باید انتخاب کنیم که دست مان رابگیرد نه فقط حرف بزند و مرد میدان عمل نباشد ثانیا درباره برجام نافرجام که متاسفانه امروز برخی مسئولان سخنان رهبری را به شوخی می گیرند که رهبری فرموده آمریکا باید تمام تحریم ها را بردارد و فقط رفع آنها در کاغذ و قلم نباشد بلکه در میدان عمل باشند و شخص رئیس جمهور بعدی هم از بحث برجام فاصله بگیرد که مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.

امام جمعه شهرستان سیریک اضافه کرد:انتظار داریم در ابام نیمه شعبان مسئولان و نهادهای فرهنگی، انقلابی و ادارات، شهرداری ها شهر را آذین بندی کنند و جشن های باشکوهی در خور و شان امام زمان(عج) برگزارکنند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=563211
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,603 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی