1

استان هرمزگان محور فرهنگ سجادیه است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ فریدون همتی استاندار هرمزگان در آیین هفتمين همايش حضرت سيدالساجدين (ع) و افتتاحیه ساختمان مرکز تخصصی صحیفه سجادیه که با حضور نماینده ولی فقیه در هرمزگان برگزار شد، اظهار کرد: ما باید با کار فرهنگی و تبلیغی قوی و هوشمندانه ، به دنبال توسعه معرفت شناسی نسبت به اهل بیت(ع) و از جمله امام سجاد(ع) باشیم و در این راستا با بهره گیری از گنجینه ای همچون صحیفه سجادیه به دنبال رفع تشنگی های معنوی و معرفتی بشر امروز باشیم.

وی افزود: از این حیث تلاش شما عزیزان و بانیان و حامیان تشکیل چنین مرکزی در شهر مقدس قم و در جوار حرم ملکوتی حضرت معصومه(س) اقدام بسیار ارزشمندی است که ان شاءالله در آینده بیش از پیش از برکات این اقدام معنوی و فرهنگی بهره مند خواهیم شد.

همتی گفت: یازده سال است که با برگزاری کنگره امام سجاد (ع)، استان هرمزگان محور فرهنگ سجادیه است و بسیاری از مردم، این استان را به نام امام سجاد(ع) می شناسند.

استاندار هرمزگان ظهور این حرکت فرهنگی بزرگ را توفیقی برای مردم هرمزگان برشمرد و تصریح کرد: این فعل فرهنگی زمینه را برای بهره مندی افرادی که به معنی واقعی جویای حقیقت و اندیشه های ناب و سیره آن امام عزیز هستند فراهم کرده است و با استفاده از دانش و تکنولوژی امروز بستری مناسب برای کار فرهنگی در داخل و خارج از کشور فراهم کرده است و صدای حقیقت تا دورترین نقاط جهان به گوش علاقه‌مندان به این حوزه رسیده و توانسته آن‌ها را از این چشمه جوشان معرفت سیراب کند.

استاندار هرمزگان همچنین در این مراسم از تمامی بانیان و به‌ویژه نماینده ولی فقیه در استان به منظور راهبری این حرکت فرهنگی ارزشمند قدردانی کرد.

همتی گفت: با بهره گیری از گنجینه ای همچون صحیفه سجادیه، باید به دنبال رفع تشنگی های معنوی و معرفتی بشر امروز باشیم.

تربیت نیروی انسانی مومن مقدمه تشکیل تمدن نوین اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این همایش گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، بر روی سه مسأله انسان سازی، جامعه سازی و تمدن سازی تأکید بسیار فرمودند و ما اگر به روش و سیره امام سجاد(ع) و نیز مضامین عالی صحیفه سجادیه دقت کنیم، متوجه می شویم که دقیقاً همین سه رویکرد اصلی در کلام و سیره حضرت بسیار بارز و مشهود است.

وی افزود: حضرت سیدالساجدین(ع) در دوران خاص و سختی که قرار داشتند در راستای پر کردن خلأ معنویت، دست به تربیت نیروی انسانی مؤمن زدند و با کادرسازی زمینه جامعه سازی بر اساس رویکرد هدایتگرانه اهل بیت(ع) را فراهم نمودند.

عبادی زاده گفت: آن چه قابل توجه است این که نیروی انسانی مؤمن و مجرب، مقدمه تشکیل تمدن نوین اسلامی است که در رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بسیار این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

امام جمعه بندرعباس ابراز داشت: حضرت سجاد(ع) با نهضت علمی و فرهنگی و اعتقادی خویش به مقابله با کسانی برخاست که به دنبال منزوی کردن مکتب اهل بیت(ع) در جامعه اسلامی بود و ایشان در راستای رفع خلأ معنویت، کادرسازی را هدف خویش قرار داده بود.

وی خاطرنشان کرد: ما با الگوگیری از صحیفه سجادیه می توانیم در راستای نشر معارف اهل بیت(ع) به دنبال تربیت نیرو باشیم، کما این که امام سجاد(ع) نیز در پرتو دعا، مناجات و فعالیت های فرهنگی به تربیت نفوس پرداختند.

در حال حاضر، بخش بین الملل کنگره امام سجاد (ع) در بیش از 20 کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/