تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 613253
تاریخ انتشار:یکشنبه 22 خرداد 1401 - 9:33| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
با حضور خدام رضوی در دهه کرامت؛

از نصب پرچم امام رضا(ع) در ساحل خلیج فارس تا متبرک شدن آخرین نقطه آبی و خاکی ایران اسلامی/ ارادت شیعه و سنی جنوب کشور به امام هشتم

چیزی که در سال جاری بیش از هر زمانی پر رنگتر شده بود؛ حضور اقشار مردم از هر طیف و طائفه ای در اجتماع امام رضایی ها بود، مردم جنوبی ترین نقطه کشور علاوه بر اینکه عشق و اردات خود را به امام هشتم به نمایش می گذاشتند هر گونه هتک حرمت به بارگاه و جایگاه امام رئوف را محکوم کردند.

از نصب پرچم امام رضا(ع) در ساحل خلیج فارس تا متبرک شدن آخرین نقطه آبی و خاکی ایران اسلامی/ ارادت شیعه و سنی جنوب کشور به امام هشتم

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ دهه کرامت سال جاری با فروکش شدن موج کرونا در کشور رنگ و بویی دیگر به خود گرفت؛ هر چند همواره ایرانیان خود را وامدار اهل بیت می دانند و در هر شرایطی عشق و ارادت خود را به نمایش می گذارند اما در سال جاری انگار مردم تشنه تر از همیشه برای برپایی و دورهمی های شادی اهل بیت بودند.

کاروان زیر سایه خورشید که در دو سال اخیر با شیوع کرونا در شهر و روستاها حضور فیزیکی کم رنگی داشته در سال جاری با حضور سه  کاروان خدام امام رضا(ع) و پرچم متبرک اقصی نقاط هرمزگان از شمالی ترین نقطه استان تا جزایر و نقاط دور افتاده استان همگی متبرک به نام، خدام و پرچم رضوی شدند.

زمزمه ای که در دهه کرامت در میان مردم ساحل نشین هرمزگانی به گوش میرسید سرود « اگه کل مردم جهان امام رضا(ع) را دوست دارند، اما بندری ها یک جوری دیگه شیفته امام هشتم هستند» در هر کوی و برزنی در استان به گوش می رسید.

جاماندگان از رفتن فیزیکی به حرم امام رضا در دهه کرامت سال جاری با حضور پر خیر و برکت کاروان خدام امام رضا(ع) همراه با پرچم متبرک حرم روح و روان خود را راهی مشهد الرضا کردند.

چیزی که در سال جاری بیش از هر زمانی پر رنگتر شده بود حضور اقشار مردم از هر طیف و طائفه ای در اجتماع امام رضایی ها بود، هرمزگانی ها علاوه بر اینکه عشق و اردات خود را به امام هشتم به نمایش می گذاشتند هر گونه هتک حرمت به بارگاه و جایگاه امام رئوف را محکوم کردند.

اهل سنت ارادت خود را به امام رئوف به نمایش گذاشتند

هرمزگان که اتحاد میان مردمان شیعه و سنی در آن موج می زند در دهه کرامت سال جاری نه تنها شیعیان با شور و شعف به استقبال گرم از خدام و پرچم حرم رضوی می آمدند بلکه اهل سنت نیز ارادت خود را به امام رئوف به نمایش گذاشتند.

حسین بازماندگان امام جمعه اهل سنت بندر پل ، اظهار کرد: نوکری اهل بیت علیهم السلام ، سعادت و توفیق می‌خواهد و خیلی خوشحال هستم که این توفیق نصیبم شده که خدام حضرت رضا علیه السلام را ملاقات می کنم.

وی ادامه داد: افسوس می خورم که همچون خدام، توفیق نوکری امام رضا علیه السلام را ندارم اما در تلاشیم که محبت اهل بیت پیامبر (ص) را بین مردم ترویج دهیم، این کار را یک وظیفه می دانیم و انجام می‌دهیم.

امام جمعه اهل سنت بندر پل تاکید کرد: اهل سنت ارادت خاص و ویژه ای به حضرت امام رضا علیه السلام دارند.

اهتراز پرچم متبرک به نام علی ابن موسی الرضا(ع) در کنار دریای نیلگون خلیج فارس

در اولین روز از دهه کرامت سال جاری با حضور خدام رضوی پرچم متبرک به نام علی ابن موسی الرضا(ع) در ساحل بندرعباس در کنار دریای نیلگون خلیج فارس به اهتراز در آمد.

حضور خدام رضوی در ابر پالایشگاه های هرمزگان، بنادر و بنگاه های اقتصادی نیرو و قوای جدیدی را در مردم هرمزگان در این گرمای طاقت فرسا تزریق کردند تا با این تجدید بیعت با امام هشتم با نیرویی بیشتر به تولید ملی به پردازند.

یکی دیگر از برکات حضور خدام رضوی در هرمزگان برگزاری ازدواج آسان برای ۱۵ زوج بندرعباسی بود که در دهه کرامت با حضور خدام رضوی در یکی از محلات بندرعباس برگزار شد و زوج های جوان زندگی خود را امام رضایی آغاز کردند.

حضور کاروان خدام رضوی در آخرین نقطه آبی خاکی ایران اسلامی

کاروان خدام رضوی دل به دریا زدند و با حضور در میان مدافعان تنگه هرمز و حضور در جزیره بوموسی به عنوان آخرین نقطه آبی و خاکی کشور عزیزمان عطر رضوی را در آن جزیره پخش کردند.

هر چند که در چند روز گذشته برخی از مقامات کشورهای منطقه برخی سخنان در رابطه با ادعای مالکیت بر جزایر سه گانه خلیج‌فارس مطرح کرده بودند همزمان با حضور خدام رضوی پرچم متبرک به نام امام رضا(ع) در جزیره بوموسی در مقابل دیدگان کشتی های عبوری از تنگه هرمز نصب شد و اهتزاز این پرچم پیام واضحی برای یاوه‌گویان دارد که نبایست به سرزمینی که علی بن موسی‌الرضا علیه‌السلام مایه قوام و استحکام آن است و مدافعانش با نام یاد حضرت رضا علیه السلام ‌و اهل بیت عصمت و طهارت نفس تازه می‌کنند چشم و طمع داشته باشند.

با هر شغل و مسئولیتی اردتمند امام رضا(ع) هستیم

سردار تنگسیری که برای بررسی آخرین وضعیت آمادگی رزم دریادلان نیروی دریایی سپاه به جزایر نازعات سفر کرده بود با حضور خدام و پرچم متبرک امام رضا(ع) در میان خدام رضوی آمد، گفت: وجود پرچم متبرک امام رضا(ع) در جزایر خلیج همیشه فارس جمهوری اسلامی ایران یادآور خاطرات به یاد ماندنی ایام دفاع مقدس هست که در مواقع خاص ، این پرچم متبرک در بین رزمندگان حضور می یافت و فضای عمومی جبهه را عطرآگین و روحیه جهادی و معنویت رزمندگان را تقویت می نمود، پرچم متبرک امام رضا(ع)نماد معنویت و عطوفت رضوی است.

خدام رضوی همراه با چرجم متبرک در دهه کرامت در میان مدافعان امنیت و سلحشوران نظامی و انتظامی و ارتش نیز حضور یافتند .

آوردن پرچم متبرک آستان قدس رضوی به مثابه تجدید بیعت با امام رضا علیه السلام است

حجت‌الاسلام رجایی خراسانی، روحانی کاروان خدام حرم مطهر رضوی  اظهار کرد: از حرم مطهر رضوی به همراه خادمین علی بن موسی الرضا علیه السلام و پرچم متبرک آستان قدس رضوی در جمع شما حاضر شدیم تا سلام آن حضرت را خدمت شما دوستداران ایشان ابلاغ کنیم.

وی افزود: امام رضا علیه السلام به عبدالعظیم حسنی فرمود سلام من را به اولیا ، دوستان و شیعیان برسان، لذا هدف از آوردن پرچم آستان قدس رضوی ، متبرک کردن جای جای مملکت اسلامی به برکت اهل بیت علیهم السلام است.

روحانی کاروان خدام حرم مطهر رضوی ادامه داد: خدا گواه است طی این چند روز حضور کاروان خدام حرم مطهر رضوی در استان هرمزگان جز خوبی و محبت از مردم استان ، چیزی ندیدیم. هرجا پا گذاشتیم مردم به احترام پرچم و خدام حضرت رضا علیه السلام به استقبال آمدند و مورد لطف و عنایت قرار دادند.

رجایی خراسانی همچنین بیان داشت: در مناطق غرب استان هرمزگان ، شهر به شهر حضور یافتیم و شاهد ابراز محبت و دوستی مردمان این مناطق به امام رئوف بودیم ، اجرای سرود سلام فرمانده توسط فرزندان اهل سنت نیز بسیار زیبا بود و مورد استقبال همگان قرار گرفت.

وی اذعان داشت: آوردن پرچم متبرک آستان قدس رضوی به مثابه تجدید بیعت با امام رضا علیه السلام است که ما عهد و پیمانی که با اهل بیت علیهم السلام بستیم را تجدید کنیم.

روحانی کاروان خدام حرم مطهر رضوی گفت: امام رضا علیه السّلام فرمودند:ان لکل امام عهدا فی عنق اولیائه و شیعته و ان من تمام الوفاء بالعهد زیارهقبورهم. «برای هر امامی، عهد و پیمانی بر گردن دوستان و پیروان اوست و از نشانه های وفای کامل به این عهد و پیمان، زیارت قبر امامان است.»

انتهای پیام/

برچسب ها:
لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=613253
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

اقتصادی