1

از اشتغال بیش از ۲۵۰ نفر تا استفاده رایگان زوج های جوان از خانه مسکونی مسجد محله

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ از روزگاران قدیم مساجد همواره مامنی امن برای حل مشکلات مردم به شمار می رفت به طوری که در دین مبین اسلام حضور در مسجد را در آیات و روایات مختلف تاکید کرده است.

هر چند که در دهه های اخیر شاید به نظر برخی از افراد مساجد تنها تبدیل به مکانی برای عبادت شده باشد؛ اما در جنوبی ترین نقطه کشور مساجدی وجود دارد که گره گشای مشکلات محلات هستند.

قرارگاه تحول محلات نامی برای تحول آفرینی و افزایش امید در بین افراد جامعه است که فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان برای ساختن محلات اسلامی در دل محلات با محوریت مساجد راه اندازی کرده است.

در محلات اسلامی هرمزگان گره کور مشکلات شهروندان از معیشت گرفته تا معضلات فرهنگی و اجتماعی به دست جوانان همان محله حل و فصل می شود؛ مسجد شهرک توحید بندرعباس از جمله این مساجد به شمار می رود.

محمد بلارک عضو قرارگاه طرح تحول محلات شهرک توحید بندرعباس در گفتگو با هرمز اظهار کرد: مسجد شهرک به همت گروه های جهادی و قرارگاه در دو طبقه ساخته شد و طبقه دوم آن در راستای کارگروه اشتغالزایی قرارگاه کارگاه خیاطی راه اندازی شد در حالیکه هنوز ساخت مسجد کامل نشده ولی با همت جوانان شهرک کارهای خوبی در مسجد انجام شده است.

وی با بیان اینکه کارگروه های مختلفی در قرارگاه تشکیل شد افزود: هرکدام از کارگروه ها وظایفی خاص دارند و در کارگروه محرومیت زدایی و اشتغال، توانستیم کارگاه دوخت لباس راه اندازی کنیم.

بلارک ادامه داد: با همکاری دیگر ارگان های بیش از 250 نفر از بانوان محله را آموزش خیاطی دادیم که بعد از آموزش با همت قرارگاه طرح تحول محله شهرک و قرارگاه خاتم الانبیا، در  کارگاه خیاطی مشغول به کار شدند.

تولید 200هزار ماسک در کارگاه خیاطی قرارگاه محله

عضو قرارگاه طرح تحول محلات شهرک توحید بندرعباس  اضافه کرد: با راه اندازی کارگاه خیاطی برادران و خواهران بسیجی در سه شیفت، دوخت فرم لباس مدارس آغاز به کار کردند و با شروع ویروس کرونا در کشور و استان، 200 هزار ماسک را تولید کردیم که علاوه بر تامین استان به استان های همجوار هم ارسال شد.

دوخت 9هزار دست لباس برای نیازمندان

وی همچنین گفت: دوخت لباس برای نیازمندان از دیگر اقدامات قرارگاه بود که با برش و دوخت 9هزار دست لباس برای نیازمندان بهزیستی و کمیته امداد انجام شد.

بلارک یادآور شد: بدلیل نبود ثبات قیمت اجناس و پارچه، عمده کاران خیلی تمایل نشان نمی دادند که وارد دوخت لباس شوند و به نوعی تولید کم می شد و اگر ما در تهیه ماسک موفق عمل کردیم حرکت جهادی مردم در کنترل ویروس کرونا بود.

ساخت خانه مسکونی برای نیازمندان محله

مسئول کارگروه محرومیت زدایی و اشتغال قرارگاه تحول محله توحید بندرعباس گفت:  یک از کارهای دیگر قرارگاه هفت سرویس بهداشتی برای خانواده های نیازمند توسط گروه های جهادی بسیج ساخته شد وهمچنین دوخانه مسکونی بصورت کامل برای خانواده های نیازمند ساخته شد.

استفاده رایگان زوج های جوان از خانه مسکونی مسجد محله

وی ادامه داد: از دیگر برکات ساخت مسجدو تشکیل قرارگاه طرح تحول محله در راستای ازدواج آسان، بخشی از طبقه دوم مسجد را به خانه مسکونی تبدیل کردیم  وزوج های جوانی که در اول زندگی خانه ندارند می تواند یک سال بصورت رایگان از خانه مسجد استفاده کنند.

راه اندازی فروشگاه منصف در محله

بلارک اظهار کرد: یکی دیگر از اقدامات قرارگاه طرح تحول محله شهرک توحید راه اندازی فروشگاه منصف بود که برکات زیادی برای مردم این محله داشت و اجناس را با قیمت منصفانه و پایین تر از جاهای دیگر به مردم کم درآمد و نیازمند ارائه می دهد.

وی افزود: ارائه اجناس از طریق شناسایی خانواده نیازمند محله توسط قرارگاه انجام می شود و براساس نیاز مردم، ومواد غذایی و اجناس دیگر را تهیه می کنیم و از طریق فروشگاه منصف به مردم ارائه می دهیم.

فروش تولیدات سنتی خانواده ها در فروشگاه منصف

عضو قرارگاه طرح تحول محلات شهرک توحید بندرعباس  گفت: از جمله خدمات دیگر فروشگاه منصف فروش تولیدات خود خانواده های محله است محصولات خودشان را از مواد خوراکی سنتی و و بسته بندی خرما گرفته تا محصولات صنایع دستی خانواده های در این فروشگاه به فروش می رسد.

پرداخت هزینه های پزشکی بیماران نیازمندان محله از درآمد فروشگاه منصف

بلاک اضافه کرد: با خرید مردم از فروشگاه منصف علاوه براینکه با قیمت مناسب خرید می کنند می توانند در کارهای خیر نیز مشارکت کنند چون بخشی از سود فروش این فروشگاه صرف کارهای خیر دیگر می شود که بعنوان مثال هزینه عمل چشم یک نیازمند را پرداخت کنیم هزینه داروی خیلی از بیماران را تقبل کنیم و حتی پول نان خانواده های نیازمند را نیز بپردازیم.

وی بیان کرد: در یک اقدام خداپسندانه دیگر مردم این محله جدای از اینکه قیمت اجناس خود را پرداخت می کنند بخش از خریدشان برای نیازمندان کنار می گذارند مثلا اگر 3تا روغن خرید می کنند یکی را برای فقرا می گذارند.

مسئول کارگروه محرومیت زدایی و اشتغال قرارگاه تحول محله توحید بندرعباس  خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کارهای ارزشمند قرارگاه، تقویت روحیه جهادی و بسیجی جوانان محله است که با کارجهادی و تلاش این مسیر را همواره دنبال کنند.

انتهای پیام/