1

اتصال ۱۶ روستای جغین رودان به شبکه اینترنت پرسرعت

حجت الاسلام مصطفی فرهادزاده بخشدار جغین رودان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار هرمز اظهار كرد: 16 روستا و یک شهر در بخش جغین كه فاقد اینترنت یا اینترنت کم سرعت برخوردار بودند، به شبكه اینترنت پرسرعت همراه اول متصل شده و زمینه رفاه حال مردم این مناطق و بویژه دانش آموزان و دانشجویان در این روز های کرونایی برای دسترسی بیشتر به اطلاعات مورد نیاز خود فراهم شد.

بخشدار جغین رودان افزود: این 16 روستاها شامل پاسفید، دره حاجی، سرخدان، گراب، قلعه، جم انبه، بجگوئیه، ناصرآباد، کم جمال، پالور، چاه‌کمال‌، زردشمع، قلندری، فیض‌آباد، کم‌کرت‌ و شهر بالاشهر هستند.

فرهادزاده از نصب دو آنتن 2G، یک آنتن 3G و یک آنتن 4G در بخش جغین خبرداد و گفت: 11 میلیارد ریال برای اتصال این روستاها به شبكه اینترنت هزینه شده است.

وی عنوان کرد: اتصال به اینترنت پرسرعت از مطالبات جدی مردم بخش جغین بوده است که به همت مخابرات رودان این کار عملیاتی شد که 20هزار نفر در این بخش از مزایای اینترنت پرسرعت بهره مند شدند.

حجت الاسلام فرهادزاده خاطر نشان کرد: پوشش اینترنت پرسرعت همراه بخش جغین که در سالیان گذشته با مشکلاتی همراه بود با نصب دکل ها و تجهیزات مخابراتی رفع شده است و جا دارد از فرماندار رودان و مخابرات شهرستان ویژه تشکر کنیم چراکه وعده چندین ساله مردم این بخش را محقق کردند.

جمعیت بخش جغین برابر با 14هزار و 468 نفر بوده‌است و این بخش در 40کیلومتری شهرستان رودان قرار دارد که از شمال شرق و شرق با روستای تجدانو استان کرمان و از جنوب با هشتبندی شهرستان میناب هم مرز است .

انتهای پیام/