تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 395087
تاریخ انتشار:دوشنبه 09 اسفند 1395 - 10:12| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

آقای روحانی! زمان تمام شد و وعدهایتان عملی نشد

آقای روحانی زمان شما تمام شد و نتوانستید به وعده هایتان عمل کنید لااقل به وعدتان در۹خرداد۹۲پایبند باشید و واقعیت را به مردم بگویید.

آقای روحانی! زمان تمام شد و وعدهایتان عملی نشد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس؛ امروز و در واپسین روزهای حیات دولت یازدهم نه سال۹۲است،نه سال۹۳است و نه سال۹۴! لذا بهتر از هر زمان دیگر می‌توان قول و فعل سه و نیم ساله‌ی جناب پرزیدنت و دولت متبوعش را با خط کش کارآمدی و انقلابی گری سنجه کرد.
پیش از هر چیز نطق‌های انتخاباتی و پساانتخاباتی آقای رئیس‌جمهور را به یاد آرید:
*روحانی – شبکه یک سیما – ۷/۳/۹۲:درس حقوق به من آموخت که چگونه می‌توان از “حقوق مردم” و “منافع ملی”به‌خوبی دفاع کرد.
*روحانی – شبکه جام جم – ۹/۳/۹۲:موضوع تحریم در میان‌مدت قابل‌حل است اما نکته مهم‌تر این است که کسی که رئیس‌جمهور خواهد شد،سوابق و تفکراتش موو راهبردهایش و شعارهایش اولین علامت را به داخل و خارج می‌دهد.
*روحانی – شبکه جام جم – ۹/۳/۹۲:ارزش پاسپورت ایرانی علامت نوع رابطه‌ی ما با دنیاست.
*روحانی – شبکه سه سیما -۲۲/۳/۹۲: اگر روشن شود فردی در دولت تخلف کرده باید با وی برخورد شود.در اینجا خط قرمزی وجود ندارد و قانون برای همه مساوی‌ایی است.
*روحانی – کنفرانس خبری -۱۵/۵/۹۵:معیار تورم جیب مردم است،نه بانک مرکزی و مرکز آمار.
*روحانی – رادیو جوان – ۲۱/۳/۹۲:دولت باید ضمن شفافیت در همه‌ی امور به مردم پاسخگو باشد.
*روحانی – اهواز-۲۴/۱۰/۹۲۲۲: خوزستان سرزمینی است که هر مقدار دولت برای این سرزمین و این استان تلاش و سرمایه‌گذاری بنماید،کم انجام داده است.

*روحانی – پردیس قلهک – ۹/۳/۹۲:بهتر است وقتی نتوانستیم وعده‌هایمان را عملی کنیم با مردم شفاف صحبت کنیم و واقعیت را به آن‌ها بگوییم.
و اما بعد…
از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تنها صدایی که از پاستور شنیده می‌شد صدای توافق بود و صدای لزوم توافق تا آنجا که جناب پرزیدنت در ورای جام جهان نماییی برجام حل همه‌ی مشکلات ازجمله بیکاری،محیط‌زیست،آب آشامیدنی و… را جستجو می‌کرد.
قرار بود با برجام هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد هم چرخ زندگی مردم.
قرار بود آقایان منافع ملی را به ارمغان آورده،مشکل تحریم‌ها را در میان‌مدت حل کنند و با مواضع و راهبردهایشان از حقوق مردم دفاع کنند.
اما ماحصل تدبیر بنفش‌ها چیز دیگری بود…
درنتیجه‌ی برجام آقایان دست‌به‌نقد تر از همیشه پیچ و مهره‌ی تأسیسات هسته‌ای را برای سال‌های طولانی باز کردند.تنها ۵۰۶۰سانتریفیوژ نسل اولی در نطنز باقی‌ایی گذاشتند تا۵۰۰۰سو غنی‌سازی کند و۱۰۴۴تایی هم در فردو تا خالی بچرخد.درحالی‌که نیاز امروز کشور غنی‌سازی در مقیاس۱۹۰۰۰۰سو است.
در سالروز شهادت مصطفی احمدی روشن قلب رآکتور اراک را باسیمان پر کردند.
نظارت‌های بی‌سابقه‌ی۲۵ساله را پذیرفتند.پروتکل الحاقی را هم همین‌طور.
درازای این‌همه امتیاز اما غربی‌ها هرچه خواستند کردند و از چپ و راست به دولت در زمین‌بازی برجام گل زدند.از تحریم‌های مکرر افراد و شرکت‌های ایرانی دررر پسابرجام گرفته تا تصویب قانون “ویزا” و “ایسا” و …
ناگفته نماند در محاسبات آقای روحانی هم بسی تردید است.معلوم نیست چگونه برآورد کرده که معتقد است۲گل خورده،۳تازده…
اما در مقابل و از منظر دولتمردان ما گویی همه‌ی این نقض عهدها فقط روح برجام را آزرده و به متن آن آسیبی وارد نکرده است.بدیهی است که حداکثر واکنش آن‌هاا تماس‌های طوفانی و فشارهای ایمیلی باشد.
ما هم هرچه از سر دلسوزی گفتیم و انتقاد کردیم، به جهنم حواله‌مان دادند و گفتند بی شناسنامه،گفتند بی‌سواد،گفتند لبوفروش و گفتند…
حال اگر آقایان با معیار خودشان(ارزش پاسپورت ایرانی)هم عملکردشان را بسنجند در پایین‌ترین رده‌های سایتpassportindex.orgخود را می‌یابند.
راستی آقای رئیس‌جمهور از پیگیری حقوق صدها حاجی جان‌باخته‌ی ایرانی در فاجعه‌ی من‌ها و حادثه‌ی سقوط جرثقیل چه خبر؟از متجاوزان به دو نوجوان ایرانی دررر فرودگاه جده چه خبر؟از سیاست تنش‌زدایی در منطقه چه خبر؟
پاسخ واضح است.اما دلیل آن واضح‌تر:از درس حقوقی که انگلیسی‌ها به شما آموخته‌اند نمی‌توان انتظار داشت جور دیگری از “حقوق مردم” و ” منافع ملی”دفاع کنید.
حال ماحصل عملکرد دو نوع گفتمان در معرض افکار عمومی است.
نتیجه‌ی تفکرات پوزیتویستی امثال سریع القلم و رفرنس‌های علوم سیاسی و حقوق بین‌الملل در بستر لیبرالیسم آنچه بود که بخشی از آن در بالا گفته شد.
در مقابل اما کارآمدی و اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی و واکنش مردم به طلایه‌داران این گفتمان را نه‌تنها می‌توان به‌عین در خلیج‌فارس و شاهراه تنگه‌ایی هرمز،عراق،سوریه
یمن و تنگه‌ی استراتژیک باب المندب و در سرتاسر جهان مشاهده کرد بلکه این واقعیت در گزارش نهادهای مطالعاتی،نظامی و امنیتی دشمن نیز پدیدار است:
چنانچه شورای آتلانتیک در مطلبی می‌نویسد:
“ژنرال قاسم سلیمانی”برای حامیانش که او را “سرد
اردل‌ها”هم خطاب می‌کنند قهرمانی است که در جنگ با داعش از اماکن مقدس و منافع ایران در منطقه حفاظت کرده و همچون سربازی فداکار در کوه‌ها و دره‌ها بهه جستجوی”شهادت”رفته است.
نتایج یک نظرسنجی اخیر که توسط مرکز مطالعات امنیتی و بین‌المللی دانشگاه مریلند انجام‌شده نیز نشان می‌دهد که محبوبیت ژنرال سلیمانی در ژانویه۲۰۱۶برابرر با۷۳درصد بوده و این رقم در دسامبر۲۰۱۶به۷۴درصد افزایش‌یافته است.
در خانه اگر کس است،یک حرف بس است…
فعلاً از دنیای سیاست و دیپلماسی گذر می‌کنیم . بد نیست چندخطی هم از اقتصاد و شفافیت اقتصادی سخن به میان آوریم.
آقای روحانی فرمودید ضمن شفافیت به مردم پاسخگو خواهید بود.فرمودید خط قرمزی در دولت نخواهید داشت و فرمودید معیار تورم را جیب مردم می‌دانید نه آمار وو ارقام…
حال بفرمایید عاقبت نجومی بگیران حرام‌خواری که سخنگویتان ذخایر نظامشان خواند چه شد؟نتیجه‌ی رسیدگی به اختلاس ۱۳۰۰۰میلیاردی صندوق ذخیره‌ی فرهنگیانن چه شد؟عاقبت مفاسد اقتصادی اعضای لابی سرخه به سرکردگی برادرتان حسین فریدون چه شد؟راستی فشار بر مسئولان دانشگاه شهید بهشتی عاقبت جواب داد؟حسین فریدون دکترای “رانت و رابطه”اش را گرفت؟
نتیجه‌ی ارج ننهادن به ارج و امثال آن و پرداختن به جیب خود و اطرافیان می‌شود رکود بی‌سابقه در اقتصاد کشور.می‌شود رشد نرخ بیکاری در دولت یازدهم.می‌شودد گله‌مندی مردم.آری مردم از مسئولان گله‌مندند.از توسعه‌گرایی دولتمردان و تکرار استراتژی اقتصادی که نهایت آن همانند دولت سازندگی منتج به له شدن عده‌ای زیر چرخ‌های اقتصاد کشور،فقیرتر شدن فقرا و غنی‌تر شدن نجومی بگیران شود گله‌دارند.
آنچه مطالبه‌ی مردم است گفتمان عزت ملی،پیشرفت درون‌زا همراه با عدالت،استحکام ساخت درونی نظام و نگاه به درون به‌جای التماس به کدخداست.
در سطور پایانی این متن،در فصل راهیان نور و در روزهایی که کاروان زائران به‌سوی کربلای ایران”خوزستان قهرمان”سفر می‌کنند باید گفت ذره‌ذره خاک این جغرافیاا گلگون به خون فرزندان شهید این ملت است.قهرمانانی که همچون “بنیان مخصوص”مصادیق “عمل به معروف” و “ترک منکر”بودند و نسل سوم و چهارم آن‌ها در همین لحظه و ساعت مشغول دفاع از حریم و حرم‌اند.
آری آقای روحانی.این بار را استثنائا راست گفتید.آنچه از بحران زیست‌محیطی در خوزستان بر مردم می‌گذرد و فراتر از این‌ها همگی نتیجه‌ی زیر پا گذاشتن معروف و ترکک منکر است.
معروفی که شما و دولتمردانتان زیر پا گذاشتید و منکرهایی که شما و دولتمردانتان مرتکب شدید.
آقای روحانی زمان شما تمام شد.شما نتوانستید به وعده‌هایتان عمل کنید.لااقل به وعده‌تان در۹خرداد۹۲پایبند باشید.با مردم شفاف باشید و واقعیت را به مردممم بگویید…
مردم نیز هوشیار و آگاه‌اند و می‌دانند که”ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیرو ما بانفسهم…”.
بنابراین خود باید با انتخابی انقلابی در سال آتی مسیر دولت بعدی را بر صراط مستقیم انقلاب منطبق سازند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://www.hormoz.ir/?p=395087
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

15,307 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی