تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 5005
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

” مظلومیت ملت بحرین “

 محسن زیرک امروزه جهان اسلام پس از ده ها سال اختناق و خفقان در برابر ظلم و ستم به پا خاسته است تا بتواند نسیم آزادی را استشمام کند و به کرامت انسانی مطلوب برسد؛ عزت وکرامتی که خداوند ازبدو خلقت به او هدیه کرده بود اما این فرعونهاى زمان و رژیم‌های استبدادی، انسانیت را […]

 محسن زیرک

امروزه جهان اسلام پس از ده ها سال اختناق و خفقان در برابر ظلم و ستم به پا خاسته است تا بتواند نسیم آزادی را استشمام کند و به کرامت انسانی مطلوب برسد؛ عزت وکرامتی که خداوند ازبدو خلقت به او هدیه کرده بود اما این فرعونهاى زمان و رژیم‌های استبدادی، انسانیت را از این هدیه الهی محروم ساخته بودند و به صورت سد مانعی در برابر گسترش آن قرار گرفته تا مانع دسترسی ملت ها به آن شوند.

رژیمهای دیکیتاتور در راستای اهداف شوم خود از پلیدترین ابزارها مانند ایجاد تقلب در انتخابات صوری و زندانی کردن مخالفین و ایجاد خفقان و کشتار مردم خود، استفاده نموده و از هیچ امری  در بسط اقتدار ظالمانه خود بر مل تها دریغ نکردند.

در این شرایط بود که ملتهای مستضعف وستم دیده، صبر وشکیبایی از دست دادند و به خیابا نها ریختند و یک صدا فریاد مرگ بر دیکتاتور سردادند. آنان از رژیم های استبدادی خواستند تا هرچه زودتر خاک کشور را ترک کنند “چرا که دوران ظلم ودیکتاتوری به سر رسیده است و زمانه دیگر پذیرای حکوم تهای استبدادی نیست”.

ولی طاغوتهای زمان به جای گوش فرا دادن به خواسته‌های مشروع و قانونی مردم خود، به زعم باطل جهت ادامه تسلط خود بر آنها، بر طغیان خویش افزودند وعرصه را بیش از پیش برملت ها تنگ نمودند؛ آنان مردم را در میدانها وخیابان ها محاصره کرده و مورد ضرب وشتم قرار دادند و با استفاده از گازهای اشک آور و انواع سلا‌ح‌ها وحتی هواپیماهای جنگی به این ملتهای مظلوم یورش برده و کشتار فجیعی به راه انداختند.

اما ملت‌هاى قهرمان مقاومت کردند و در اثر این مقاومت مشاهده کردیم که حکومتهای استبدادی مذکور یکی پس از دیگری به دست مردم انقلابی و قهرمان تونس و مصر ساقط شدند.مقاومتی که همچنان تا راندن رژیمهای لیبی، یمن و بحرین ادامه دارد.

نکته شایان ذکر د راین روند، همبستگی ملتهای عرب ومسلمان و همچنین بیشتر نخبگان واندیشمندان، فرهیختگان و سیاستمداران منصف و رسانه های آزاد جهان با این نهضتها و انقلابیون بوده است؛ روندی که همچنان بر موضع حق گرای خود علیه حاکمان ظلم وجور تا بازستاندن کامل حقوق مل تها و ایجاد قانون های اساسی عادلانه پایدار مانده است.

اما آنچه که باعث تاسف می شود، تبعیض بین ملت‌ها در اعطای حق آزادی و اندیشه وتعیین سرنوشت است. امری که این سوال را در ذهن متبادر می‌کند، آیا فرقی بین طاغوتها واحکام ظالمانه آنان وجود دارد تا این همه بین ملت‌ها تبعیض قائل می شوند؟! آیا استبداد و دیکتاتورها با یکدیگر متفاوتند و آیا قتل مظلومان در کشورهای عربی خلیج فارس با کشتار آنان در دیگر کشورهایاسلامی و آفریقایی مانند لیبی تفاوت می‌کند؟!

متاسفانه این همان وضعی است که تمام جهانیان هم اکنون در کشور بحرین شاهد آن هستند؛ کشوری که نظام حاکمش با بی رحمی‌ تمام و با حمایت نیروهای به اصطلاح “سپر جزیره” دست به کشتار مردم خود می‌زند و علی رغم تمام این کشتارها بعضی از نخبگان و علمای مسلمان وهمچنین رسانه هاى جهانی که خود را آزاد معرفی می کنند، سکوت اختیار نموده و موضع قابل توجهی در برابر اشغال این کشور توسط نیروهای مذکور نگرفته‌اند .

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=5005
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,251 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل