منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۹
شناسه خبر: 274846
گروه :خبر
13941110000005_PhotoA

تحقیقات یک پایگاه دگراندیش در آمریکا نشان می‌دهد که مأموران «اف بی آی» به پناهجویان مسلمان هشدار می‌دهند که در صورتی که برای آنها جاسوسی نکنند، از آمریکا اخراج می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مأموران «اف بی آی» به پناهجویان مسلمان می‌گوید که برای آنها جاسوسی کنند در غیراینصورت اخراج می‌شوند.

این گزارش ادامه می‌دهد، آن دسته از افرادی که داستانهای هولناک درباره عملیات محرمانه لیست‌های «پرواز ممنوع» تحت کنترل نیروهای دولت فدرال آمریکا را دنبال می‌کنند، احتمالاً درباره این اتهامات مطالعه کرده‌اند که به برخی از افرادی که در لیست پرواز ممنوع دولت فدرال قرار داشتند، گفته شده بود، اگر برای دولت آمریکا بعنوان جاسوس عمل کنند از لیست افراد پرواز ممنوع خارج می‌شوند.

 آن دسته از افرادی که فساد جاسوسی دپارتمان پلیس نیویورک از مدارس و مساجد مسلمانان در نیویورک و نیوجرسی را دنبال کرده‌اند نیز احتمالاً مطالبی در اینباره خوانده‌اند که اینگونه اقدامات بر جاسوسانی که پول دریافت کرده بودند و تلاش می‌کردند افراد را طعمه کنند تا مطالب تحریک‌آمیز بگویند، استوار بوده است.

این گزارش سپس ادامه داد، افرادی که از نزدیک پرونده‌های اف بی آی که توطئه‌های احتمالی تروریستی در داخل آمریکا را افشا می‌کردند دنبال می‌کردند نیز احتمالاً مشاهده کرده‌اند که عملکرد اف بی آی چندان هوشمندانه نبوده است و حتی در برخی از پرونده‌های مربوط به خنثی شدن توطئه حملات تروریستی درون آمریکا توسط اف بی آی،  افرادی با مشکلات روحی و روانی مشاهده می‌شوند که این افراد، با طرح‌ها، ایده‌ها و حتی بمب‌ها و تسلیحات ساختگی که مأموران اف بی آی در اختیار آنها قرار داده‌اند، تغذیه شده‌اند.

این گزارش سپس ادامه داد که دو نفر از خبرنگاران «بازفید» به نام‌های «طلال انصاری» و «سیراج داتو» تحقیقات طولانی انجام دادند که نشان می‌دهد، اف بی‌ آی، پناهجویان مسلمان که به دنبال اقامت در آمریکا هستند را تهدید می‌کند که در صورتیکه برای آنها جاسوسی نکنند، آنها را از آمریکا اخراج می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید. اگر این پناهجویان مسلمان اطلاعات مفیدی برای اف بی آی نداشته باشند، مجبورند که یک اطلاعات مفیدی را به هر صورت برای مأموران اف بی آی پیدا کنند.

یک مهاجری از پاکستان در هفت سال گذشته تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا گرین کارت آمریکا را به دست آورد. وی تاکنون مصاحبه‌های گوناگونی داشته که سه مورد از آن با مأموران اف بی ای بوده است. این برنامه نویس 37 ساله در آگوست 2014 به دفتر امنیت داخلی آمریکا در «دالاس» دعوت شد و یکی از دو مأمور اف بی آی که در آنجا حضور داشتند برگه‌ای به او دادند و از او خواستند که نام تمامی افرادی که فکر می‌کند تروریست است را بنویسد.

این مهاجر پاکستانی به آنها می‌گوید که هیچ تروریستی را نمی‌شناسد و درباره هیچ‌گونه فعالیت مشکوکی نیز اطلاعاتی ندارد و مأموران اف بی آی به او می‌گویند: «ما فکر می‌کنیم که شما می‌دانید».

یکی از مأموران اف بی آی با وی تماس می‌گیرد و می‌گوید: «ما مشکل مهاجرتی شما را می‌دانیم و می‌توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم. اگر موافقت کنی که گزارشات محرمانه‌ای درباره جامعه خود، دوستانت و حتی خانواده‌ات به ما بدهی می‌توانیم به شما کمک کنیم».

طبق این گزارش، مأموران اف بی آی از او خواستند یک سیم به خود وصل کند و به مسجد برود و از افراد بخواهد درباره جهاد صحبت کنند. وقتی او اصرار کرد که هیچ تروریستی را نمی‌شناسد، روادید کاری وی لغو شد و علیرغم آنکه 17 سال در آمریکا زندگی کرده بود، مجبور شد که این کشور را ترک کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است