منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
شناسه خبر: 340958
گروه :خبر
ارجمند

امام جمعه موقت میناب با اشاره به کشتار مردم کشمیر بیان کرد: کشتار ظالمانه مردم کشمیر اوج حقارت عاملان سفاک این جنایت هولناک را تحت حمایت و پشتیبانی حاکمان بی مسئولیت آن به نمایش می‌گذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  میناب جنوب، حجت الاسلام غلامعلی ارجمند امام جمعه موقت میناب گفت: کشتار وحشیانۀ جمعی از مردم و مسلمانان بی گناه کشمیر، آن هم بدون هیچ گونه جرم و جنایتی، گناهی برزگ و نابخشودنی است که اوج حقارت و وحشی‌گری عاملان سفاک این جنایت هولناک را تحت حمایت و پشتیبانی حاکمان بی مسئولیت آن به نمایش می‌گذارد.

 

 

امام جمعه موقت میناب اظهارکرد: مهمترین مسئله این است که حقوق انسانی مردم کشمیر باید رعایت شود، حقوق این مردم نباید پایمال شود، طی روزهای اخیر شاهد درگیری‌ها و نقض حقوق مردم کشمیر و برخورد قهر‌آمیز و سرکوبگرانه، زندانی شدن و شکنجه آنها بودیم.

 

 

ارجمند با بیان اینکه  امروز مسئله خمس به شدت مورد بی توجهی قرار گرفته و در حال کمرنگ شدن در جوامع اسلامی است، تصریح کرد: جمیع امامان معصوم تاکید فراوان بر اجرای این سنت مهم دارند.

 

 

وی بیان کرد: 17 شوال مصادف با اول مردادماه، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامگذاری شده است. در این روز بود که حضرت علی«ع» با عمروبن عبدود، پهلوان معروف عرب مبارزه کرد و او را شکست داد و پرچم اسلام را سربلند کرد و پرچم کفر را واژگون ساخت. به همین دلیل این روز را به عنوان روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده اند.

 

 

امام جمعه موقت میناب با ابراز تاسف از کمرنگ شدن ورزش های پهلوانی، تاکید کرد: ورزش های زورخانه ای چون در کنار ورزش سرشار از معنویت است و منش پهلوانی در آن حرف اول را می زند، توجه بیشتر همه اقشار جامعه را می طلبد.

 

 

ارجمند با اشاره به توجه بیشتر به این رشته گفت: مسئولین باید امکانات و زیر ساخت هایی را ایجاد کنند تا جوان ها را به سوی فعالیت در رشته ورزش های باستانی سوق دهد.

 

 

وی با بیان اینکه نماز جمعه به منزله ی حج مساکین و شرکت درآن مانند شرکت در حج است، اظهار کرد: هر کس سه هفته پیاپى و بدون هیچ عذر موجّه شرعى در نماز جمعه شرکت نکند، خداوند دل او را مهر مى‏ کند (و به حال خود وامى‏ گذارد) و از منافقین خواهد بود.

 

 

امام جمعه موقت میناب بیان کرد: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب نماز جمعه ، نشان عزت اسلام وعظمت مسلمانان است و بی شک دشمنان اسلام و بدخواهان مسلمین با تر فندهای گوناگون در توطئه های رنگارنگ در پی کم رونق کردن این سنت اسلامی و فریضه عبادی – سیاسی خواهند بود.

 

 

ارجمند در پایان با اشاره به کودتای نافرجام در ترکیه خاطر نشان کرد: نبود رهبری سیاسی قوی یکی از عوامل شکست این کودتا به شمار می رود و طراحان کودتای اخیر ترکیه محاسبات غلطی درباره تغییراتی که این کشور دست خوش آنها شده، داشته‌اند.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است