برگزاری جشنواره پخت و فروش غذا به نفع دانش آموزان نیازمند در رودان+تصاویر
+ پ -
برگزاری جشنواره پخت و فروش غذا به نفع دانش آموزان نیازمند در رودان+تصاویر

به همت جمعی از بانوان مشاغل خانگی و فرهنگیان بخش جغین جشنواره پخت و فروش غذاهای سنتی و محلی به نفع دانش آموزان بی بضاعت در بخش جغین رودان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛به همت بانوان فعال و خیرخواه بخش جغین رودان جشنواره پخت و فروش غذاهای سنتی و محلی با هدف اینکه درآمد حاصل از آن جهت کمک به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت هزینه شود در این بخش برگزار شد.

کلثوم نجفی مدیرعامل تعاونی بانوان شاهدانه ومسئول برگزاری این جشنواره در گفت و گو با خبرنگار رودان نیوز گفت : در این جشنواره بیش از ۴ تعاونی زنان شاغل روستایی ،دو هنرستان دخترانه و یک دبستان با همکاری هم عذاهای محلی و سنتی را پخت کرده و به فروش رساندند .

وی افزود: ابتدا دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت جهت ادامه تحصیل را شناسایی و نیاز سنجی کرده و با برگزاری چندین جلسه با مدیران تعاونی های زنان شاغل روستایی تصمیم به برگزاری چنین جشنواره  ای گرفتیم.

مسئول برگزاری جشنواره غذاهای محلی بخش جغین اظهار کرد: همه غذاها و محصولاتی که در این جشنواره وجود دارد،تولید شده توسط بانوان شاغل روستایی در تعاونی های مختلف است که امروز با هدف کمک به داشن آموزان نیازمند و بی بضاعت به معرض فروش گذاشته شده است.

کلثوم نجفی در ادامه با بیان اینکه تصمیم بر برگزاری چنین جشنواره هایی در آینده داریم تصریح کرد: چنین اقداماتی در راستای کمک به نیازمندان علاوه بر ایجاد حس تعاون و همکاری در جامعه  موجب برطرف شدن مشکلی از مشکلات نیازمندان خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ده ها تعاونی مشاغل خانگی بانوان در بخش جغین با کمک مسئولین محترم راه اندازی شده است که همه این تعاونی ها علاوه بر حضور فعال در بخش اقتصادی و اقتصاد مقاومتی در زمینه کمک به نیازمندان هم فعالیت دارند.

در این جشنواره مسابقات ورزشی بومی و محلی در دو بخش بانوان و آقایان و همچنین اجرای موسیقی های زنده سنتی و محلی از دیگر برنامه هایی بود که با حضور جمع زیادی از مردم بخش جغین برگزار شد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff