دانشجویان از فعالیت‌های فوق برنامه استقبال بیشتری به عمل آورند/ نبود سرویس رفت و آمد اصلی ترین مشکل دانشجویان بشاگردی
+ پ -
دانشجویان از فعالیت‌های فوق برنامه استقبال بیشتری به عمل آورند/ نبود سرویس رفت و آمد اصلی ترین مشکل دانشجویان بشاگردی

رئیس دانشگاه آزاد شهرستان بشاگرد، گفت: دانشجویان باید جدا از بحث تحصیلی نقش پررنگتری در همه ابعاد جامعه از جمله بخش های فرهنگی، سیاسی، تحقیق و پژوهشی داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از بشاگردنیوز، غلامرضا کریمی رئیس دانشگاه آزاد شهرستان بشاگرد در حاشیه جلسه تجلیل از دانشجویان و اساتید نمونه به مناسب نزدیک شدن به روز دانشجو، اظهار کرد: دانشجویان باید جدا از بحث تحصیلی نقش پررنگتری در همه ابعاد جامعه از جمله بخش های فرهنگی، سیاسی، تحقیق و پژوهشی داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد شهرستان بشاگرد با بیان اینکه میزان فعالیت های فوق برنامه در دانشگاه ها نسبت به گذشته کاهش یافته، افزود: ما برای انجام فعالیت های فوق برنامه دانشگاهی هیچ گونه  محدودیتی برای دانشجویان قائل نخواهیم شد واز تشکل های دانشجویی فعال در این زمینه ها استقبال خواهیم کرد.

کریمی تصریح کرد: سیاست فعلی دانشگاه، بهبود کیفیت حداکثری تدریس است که با مطالبه دانشجویان و بیان انتقادات شان می توان زودتر به این هدف دست یافت.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت کاری متفاوت در بشاگرد و وجود انواع محدودیت ها و محرومیت ها نیاز است در درجه اول دانشجویان بیش از همه در تمام امور مربوط به دانشگاه و تحصیل احساس مسئولیت کرده و مسئولان مربوطه را یاری کنند.

دانشجویان درعلوم دینی به صورت پایه ای و کاربردی  ورود کنند

حجت السلام و المسلمین علی بهروزه، نماینده ولی فقیه در بشاگرد هم در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: لازم است دانشجویان به  عنوان یکی از مهمترین سنگر های تبلیغی اسلام پس از فارغ التحصیلی با دستی پر از تحقیق و تفحص‌ها وارد جامعه اسلامی شوند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان بشاگرد با اشاره به اهمیت تحصیل در دین اسلام و سخنان بزرگان، افزود: همان‌گونه که پیامبر اسلام (ص) فرمودند«طلب علم بر هر مردم زن مسلمان واجب است»، دین اسلام جایگاه ویژه‌ای برای کسب علم در نظر دارد.

بهروزه در ادامه عنوان کرد: دانشجویان باید در تمامی علوم به خصوص علوم دینی به صورت پایه ای و کاربردی  ورود کنند.

وی تصریح کرد: نیاز است مقالات، پژوهش ها و مباحث علمی و تحقیقی هم از لحاظ کمی و هم کیفی بهبود پیدا کند و در این شهرستان در مسائل معرفتی و انگیزشی دانشجویان و دانش آموزان تلاش بیشتری به عمل آید.

امام جمعه بشاگرد در ادامه  مسئولان دانشگاهی را به کشف استعداد ها و به کار گیری آن ها در دانشگاه ها و مباحث علمی دعوت کرد.

بهروزه خاطرنشان کرد: یکی از اصلی ترین مشکلات دانشجویان بشاگردی با توجه به پراکندگی جمعیتی نبود سرویس ایاب و ذهاب است که امید است مسئولان مربوطه با تعامل زیر ساخت های لازم را فراهم آورند.

در پایان این مراسم از دانشجویان و اساتید نمونه در حضور جمعی از مسئولان شهرستانی تقدیر به عمل آمد.

 

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff