قراردادهای بانکی بر اساس عقود اسلامی منعقد شود
+ پ -
قراردادهای بانکی بر اساس عقود اسلامی منعقد شود

امام جمعه شهرستان قشم گفت: باید جایگاه بانکداری اسلامی در کسب و کار احیاء شود و تمام قراردادهای بانکی بر اساس عقود اسلامی تنظیم و منعقد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار ، در اولین همایش کشوری ” همیاری تعاون، وحدت مردم و حمایت بانکداری اسلامی”با حضور علماء و روحانیون، صاحب نظران، مسئولین کشوری و لشکری که در محل تالار وحدت سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد با بیان اینکه تعاون واژه ای مقدس و قرآنی است، گفت: مقصود از تعاون، وحدت، همکاری، همگرایی و هم افزایی می باشد.

وی تعاون را تجلی بخش وحدت دانست و اضافه کرد: شهرستان قشم از دیرباز الگوی وحدت بوده، وحدت در خون و وجود قشموندان جریان دارد و به بهترین وجه مسلمانی در کنار یکدیگر همزیستی دارند.

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به حمایت دولت از تعاونی ها، گرایش به تعاون را بهترین شکل تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان و ابراز داشت: تعاونگران و جوانان نیازمند حمایت اند؛ در نخستین گام می بایست مسیر قانون تبیین و تسهیل شود.

جوکار با تاکید بر اینکه می بایست جایگاه بانکداری اسلامی در کسب و کار احیاء شود، موکد ساخت: ارائه تسهیلات قرض الحسنه از ابعاد مهم بانکداری اسلامی است و باید تمامی قراردادهای بانکی بر اساس عقود اسلامی منعقد شوند.

حذف بروکراسی اداری در صدور مجوزها و واگذاری اراضی مورد نیاز تعاونگران و کارآفرینان از دیگر مطالبات امام جمعه شهرستان قشم در این همایش بود.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff