وحدت مسلمانان سوریه را از گزند دشمنان نجات داد
+ پ -
وحدت مسلمانان سوریه را از گزند دشمنان نجات داد
نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت هرمزگان؛

وحدت مسلمانان سوریه را از گزند دشمنان نجات داد

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان گفت : در اتفاقی که برای سوریه و عراق رخ داد ، ایران خود را موظف دانست که به کمک برادران دینی خود برود و سوریه را از گزند دشمنان اسلام حفظ کند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مریدی ، نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان ، در گفتگو باخبرنگار هرمز، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با اندیشه والای خود برای حل اختلافات ناچیز که منبع اصلی آن دشمنان بود هفته وحدت را در تاریخ اسلامی ثبت کردند، اظهار کرد: امام (ره) براساس اعتقاداتش این هفته را هفته وحدت نامیدند و پیش بینی کرده اندکه اگر مسلمانان با هم متحد شوند ، هر دشمنی را از صفحه روزگار محو کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برابری اهل سنت و شیعه تاکید دارند و زمانی که مقام معظم رهبری در جمع هم وطنان اهل سنت ما حضور می یابند بیانگر این موضوع است که برابری شیعه و سنی از ارزش ها و باورهای آن بزرگوار است.

مریدی با اشاره به اینکه وحدت حافظ ما در برابر دشمنان است، گفت: پیروزی انقلاب از ثمرات وحدت مسلمانان بود و همچنین در هشت سال دفاع مقدس دست به دست یک دیگر دادیم و در مقابل تمام دنیا ایستادیم.

وی با تاکید بر اینکه هرجا مسلمانان متحد بوده اند دشمنان نا امید شده اند، بیان کرد: یهود و دشمنان اسلام از همان ابتدا به دنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان بوده اند و ما برای مبارزه با آنان باید امت واحدی را تشکیل دهیم.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان تصریح کرد: در اتفاقی که برای سوریه و عراق رخ داد ، ایران خود را موظف دانست که به کمک برادران دینی خود برود و سوریه را از گزند دشمنان اسلام حفظ کند.

وی با تاکید بر همایشی که هر ساله به مناسبت هفته وحدت برگزار می شود، اظهار کرد: به همت ائمه جمعه در شهر بندرعباس و شهرستان ها هر ساله برنامه های متنوعی در هفته وحدت برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در اموراهل سنت استان هرمزگان با بیان اینکه کاشت نهال در هفته وحدت انجام شده، گفت: کاشت نهال وحدت با هماهنگی مدیرکل منابع طبیعی استان و با حضور علمای اهل سنت و روحانیون تشیع در شهر بندرعباس انجام شد.

مریدی با اشاره به برنامه های هفته وحدت، بیان کرد: برگزاری میز گردها و نشست ها، مسابقات وحدت با همکاری صدا و سیما در حال اجرا است.

وی افزود: اعزام مبلغ به سراسر استان برای ایجاد همدلی و صمیمیت بیشتر، ایجاد کرسی های هم اندیشی دانشجویی، ویزیت رایگان تیم پزشکی در سیریک و غباروبی گلزار شهدا از دیگر اقدامات ما در هفته وحدت است که در سراسر استان در حال اجرا می باشد.

نماینده ولی فقیه در اموراهل سنت استان هرمزگان با تاکید بر این که جامعه به وحدت شیعه و سنی محتاج است، خاطرنشان کرد: اگر شیعه و سنی با بصیرت افزایی و دشمن شناسی به درک درستی از یک دیگر دست یابند، می توانند مانع از نفوذ دشمن در پیکره اسلام شوند.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff