معلولیت شهريار و صنم دردی مضاعف بر محرومیت/ زمين سرد، فرش زير پاي خواهر و برادر ناتوان پارسياني
+ پ -
معلولیت شهریار و صنم دردی مضاعف بر محرومیت/ زمین سرد، فرش زیر پای خواهر و برادر ناتوان پارسیانی

شهریار و صنم دو خواهر و برادر معلول پارسیانی با زندگی در یک اتاق تاریک و بدون یک فرش زندگی می کنند و به فراموشی سپرده شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر؛ شهریار و صنم دو خواهر و برادر معلول در روستای پیشوء پارسیان زندگی می کنند و بیشتر مسئولان از وجود این دو فرشته بی خبر هستند.

شهریار متولد انقلاب است و صنم یک دختر دهه شصتی است که بدون هرگونه قدرت شنوایی و صحبت کردن، در کنار یکدیگر زندگی می کنند و چشم انتظار یک مسئولند تا دست یاری به سوی آنها دراز کند.

صنم که اگر توانایی صحبت و حرکت داشت، شاید مثل خیلی از دختران دهه شصتی امروز برای خود کسی بود و می توانست برای خود زندگی پر زرق و برقی ایجاد کند.

شهریار نیز که با تولد خود در روزهای انقلاب امیدی برای خانواده خود بود تا بتواند مثل یکی از این روزها برای جامعه خود افتخار آفرینی کند، اما حکمت خدای بزرگ و دست روزگار همه این آرزوهای خانواده شهریار و صنم را بی ثمر گذاشت.

اما این خواهر و برادر امروز در خانه برادر خود زندگی می کنند و با تمام مشقت ها و سختی های زندگی امروز، این برادر و همسرش، با از خود گذشتگی که این روزها کمتر به چشم می خورد، از آنها نگهداری و مراقبت می کنند.

شهریار و صنم، هنگام گرسنگی گریه ای آرام می کنند و در مواقع تشنگی اشک های چشم خود را جاری می کنند؛این خواهر و برادر هیچ حقوق نجومی دریافت نمی کنند و سفرهای آنچنانی نمی روند و فرش قرمز زیر پای آنها پهن نیست، اما انتظار دارند که یک مسئول چند سالی یکبار به آنها سری بزند و دستی بر روی سر آنها بکشد.

در حوالی روستای شهریار و صنم زمین های کشاورزی و شرکت های صنعتی با سودهای میلیاردی فعالیت می کنند اما دریغ از یک سرکشی ساده، این در حالی است که با بوی بد کودهای مرغی و آلودگی های این شرکت صنعتی از آنها خوب پذیرایی می شود.

برادر شهریار و صنم به خبرنگار ما می گوید: وصیت مادرم این بود که خواهر و برادرم را تنها نگذارم و به هیچ مؤسسه ای برای نگهداری نسپارم، اما هیچ مسئولی هم از خواهر و برادر از پا فتاده خبر نمی گیرند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff